Ketvirtadienis, 2025.04.10
Reklama

Šią vasarą daugiau vaikų gydysis medicininės reabilitacijos įstaigose

vlmedicina.lt | 2013-06-04 13:51:43

Pastaruoju metu pasigirsta nuogąstavimų dėl galimybės gauti medicininės reabilitacijos paslaugas vaikams. Tačiau nerimaujama be pagrindo – Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų šioms paslaugoms pakanka. Tad, kaip ir kiekvienais metais, prasidėjus vasarai, šiais metais daugiau vaikų vyks į reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančias įstaigas.

Vaikas
Redakcijos archyvo nuotr.

Šiemet medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo išlaidoms kompensuoti iš PSDF biudžeto iš viso skiriama apie 126,5 mln. litų, ir ne mažiau kaip 20 proc. šių lėšų tenka vaikams teikiamoms paslaugoms apmokėti. Beje, pernai vaikams buvo suteikta medicininės reabilitacijos bei sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo paslaugų maždaug už 29,4 mln. litų, o užpernai – 29,8 mln. litų.

Vaikams, kaip ir suaugusiems, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, reabilitacijos paslaugas skiria gydantysis gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis. Ar vaikas gali gauti šias paslaugas stacionare, ar ambulatoriškai, sprendžia gydantysis gydytojas pagal jo sveikatos būklę.

Svarbu tai, kad pacientas (jo tėvai) turi teisę pats pasirinkti, į kurią įstaigą parankiau vykti. Tam pasitarnauja jau ne vienerius metus VLK interneto svetainėje (www.vlk.lt) veikiantis skyrelis „Medicininė reabilitacija“. Jame galima sužinoti apie laisvas vietas medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančiose įstaigose, nurodomi jų adresai, telefonai, įstaigų teikiamos paslaugos. Medikai taip pat turi informuoti pacientus (jų tėvus), kad jie turi teisę pasirinkti, kur atlikti reabilitaciją – sanatorijoje, ar gydančios ligoninės reabilitacijos centre.

VLK Paslaugų  ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vyr. specialistas Alfredas Taminskas pastebi akivaizdžią sezonų įtaką. „Kasmet medikai gerokai daugiau vaikučių į medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigas siunčia vasarą nei žiemą, taip pat šių paslaugų poreikis padidėja kitų moksleivių atostogų metu. Tikėtina, kad dalis pacientų tėvelių atsisako medicininės reabilitacijos paslaugų, kai jos būtinos pabaigti gydymą po ūmių susirgimų arba ligos paūmėjimų, pageidaudami pasinaudoti šiomis paslaugomis vasarą“, – tvirtino A. Taminskas.

Todėl, pasak VLK atstovo  A. Taminsko, dėl šios priežasties kai kuriose reabilitacijos įstaigose vasaros metu gali nebūti vietų. Jo nuomone, reabilitacija stacionarinėje ar ambulatorinėje reabilitacijos įstaigoje reikalinga tada, kai pacientui ji būtina, o ne tada, kai pacientui ar jo tėveliams patogu, nes tai ne vasaros poilsis.

VLK duomenimis, apie 50 proc. visų medicininės reabilitacijos paslaugų vaikams teikiama dėl kvėpavimo sistemos ligų. Šių paslaugų neretai prireikia sergantiesiems artritu, cerebriniu paralyžiumi, virškinimo sistemos ligomis, esant traumoms, sutrikus psichikai.

Be to, gyventojai ligonių kasų specialistų dažnai teiraujasi, ar gali tėvai su savo vaiku vykti į reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančias įstaigas. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatyta, kad vaikai iki 8 metų turi teisę vykti į medicininės reabilitacijos įstaigas lydimi slaugančio asmens. Vyresni nei 8 metų amžiaus vaikai galėtų būti lydimi slaugančio asmens, jei vaikui yra nustatytas neįgalumas arba taip nustatė gydytojų konsultacinė komisija. Iš PSDF biudžeto apmokamos vaiką slaugančio asmens nakvynės ir maitinimo paslaugų išlaidos.

Valstybinė ligonių kasa

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Psichologė apie vaikystę su kalte, gėda ir pykčiu
„Mes juk savo vaiką mylim. Žiūrėkit, jis pavalgęs, aprengtas, net telefoną turi“, – aiškina nuo alkoho...
Antsvorio ir nutukimo dilema: tik estetinė problema ar rimtas pavojus sveikatai?
Gyventojų apklausos duomenys rodo, kad daugiau nei pusė (52 proc.) žmonių, turinčių antsvorio ar nutukę, patyr...
​Ministrė: už valstybės apmokėtas gydymo paslaugas pacientai neturi primokėti
Sveikatos apsaugos ministerijoje trečiadienį per spaudos konferenciją pristatyti įstatymų pakeitimai, kurie turėtų užtik...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų