Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Siekiama mažinti naktinę alkoholio prekybą

Pranešimas spaudai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-05-18 11:58:17

Netrukus Seime bus svarstomas projektas, kuriuo bus trumpinamas alkoholio pardavimo laikas. Nors daugelis žmonių sutinka, kad tokios pataisos atneš naudos, tačiau vis dar pasitaiko skeptikų, teigiančių, kad tai tik paskatins naktinių pseudobarų prekybą, „pilstuko“ taškų atgimimą ir nelegalios rinkos klestėjimą.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad visi nelegalia veikla užsiimantys asmenys bus baudžiami įstatymo numatyta tvarka ir tokių nelegalių prekybos vietų turi nelikti.

„Šiandien vadinamieji pseudobarai imituoja kavinių bei barų veiklą ir piktnaudžiauja įstatymų numatyta tvarka viešojo maitinimo įstaigose prekiauti alkoholiu naktį. Tokių įstatymus nuolatos pažeidžiančių vietų turi nebelikti ir tam bus dedamos visos pastangos“, – sako Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian.

Dėl tokios nelegalios veiklos nukenčia sąžiningi viešojo maitinimo rinkos dalyviai, gyventojai, kurie priversti kęsti pseudobarų veiklos padarinius – triukšmą ir girtų asmenų siautėjimą, o taip pat ir patys šių vietų klientai, kurie patenka į muštynes ar tampa kitų nusikaltimų aukomis.

Dažnai tokiuose naktiniuose pseudobaruose lankosi žmonės, kurių dėl išgerto alkoholio kiekio baruose ir restoranuose jau nebeaptarnauja, būtent šie asmenys nuolatos pažeidinėja viešąją tvarką ir trikdo kitų žmonių ramybę poilsio metu, policijos pareigūnai yra nuolat kviečiami į tokias vietas, kur naktimis būriuojasi jau gerokai alkoholio padauginę piliečiai.

Siūloma numatyti atsakomybę ne tik pseudobarų pardavėjams, bet ir jų pirkėjams už alkoholinių gėrimų išsinešimą iš viešojo maitinimo vietų darbo dienomis nuo 20 iki 10 val. (sekmadieniais iki 10 val. ir nuo 15 val.).

„Toks siūlymas sumažins šių vietų patrauklumą – tikrai ne kiekvienas pilietis ryšis pirkti alkoholį draudžiamu laiku išsinešti suprasdamas, kad gali būti patrauktas administracinėn atsakomybėn, o dauguma nuo „pirkinio“ susilaikiusių žmonių, tikėtina, kitą dieną tik padėkos už motyvaciją atsisakyti „pirkinio“, – sako G. Belian.

Siūloma viešojo maitinimo vietose darbo dienomis nuo 20 iki 10 val. (sekmadieniais iki 10 val. ir nuo 15 val.) leisti parduoti tik pilstomus alkoholinius gėrimus vartojimui vietoje. Tokiu būdu nenukentės sąžiningos kavinės, barai ir restoranai, nes jie yra įpratę vykdyti įprastinę viešojo maitinimo veiklą, t. y. iš tikrųjų pilstyti alkoholinius gėrimus vartojimui vietoje. Nuo šiol pseudobarai nebegalės imituoti viešojo maitinimo veiklos ir pardavinėti atidarytų alkoholio butelių apsimesdami, kad nesupranta, jog gėrimai perkami išsinešti.

Tokių nesąžiningai prekiaujančių vietų kontrolė yra ir kiekvieno žmogaus atsakomybė – apie nelegalią veiklą nedelsiant pranešti atitinkamoms tarnyboms, kurios į tokius iškvietimus reaguoja nedelsiant. Tad tikimasi, kad policija, padedama visuomenės, su tokiomis veiklomis tvarkysis dar efektyviau nei iki šiol.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų