Trečiadienis, 2025.04.09
Reklama

Silicio slėnyje Lietuvos studentų pristatyta idėja glaukomai gydyti sulaukė pripažinimo

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-01-08 10:10:50

„Šis kursas – pirmasis žingsnis didelės svajonės link“, – taip Technologijų antreprenerystės verslumo ugdymo modulį apibūdina jame dėstanti Kauno technologijos universiteto (KTU) docentė Rita Jucevičienė. Šio kurso studentų komanda „NanoLens“, vykusi į Silicio slėnį pristatyti inovatyvaus produkto idėjos – ištirpstančių akių lęšių, skirtų glaukomos gydymui, ir grįžusi su tarptautiniu pripažinimu, tuo tikrai neabejoja.

KTU komanda Silicio slėnyje. Autorių nuotr.

Komandos „NanoLens“ projektas konkurse „Silicon Valley Innovation Challenge“ pripažintas antru geriausiu „Best global innovation“ kategorijoje iš 150 į finalinį San Chosė (JAV) universiteto organizuojamą konkurso etapą patekusių paraiškų. Renginyje KTU komanda supažindino su inovatyvaus ir aktualaus produkto idėja – ištirpstančiais akių lęšiais, skirtais glaukomai gydyti.

Pasak vienos iš komandos narių ir idėjos autorės, Ekonomikos ir verslo fakulteto studentės Viktorijos Pacharevaitės, idėja sukurti ištirpstančius akių lęšius gimė iš praktinių sumetimų.

„Pati nešioju akinius ir pagalvojau, jog ištirpstantys akių lęšiai būtų itin patogus sprendimo būdas. Vis dėlto pasidomėjus šia technologija paaiškėjo, kad panaši idėja jau buvo vystoma. Tuomet pažvelgėme į šią problemą plačiau ir sumanėme pasiūlyti tokius lęšius, kurie būtų skirti glaukomos gydymui“, – pasakoja V. Pacharevaitė.

KTU studentus lydėjusios komandos vadovės R. Jucevičienės teigimu, toks sprendimas inovatyviais metodais sprendžia itin aktualią problemą: glaukoma sergančių žmonių skaičius didėja, o dabartiniai ligos gydymo būdai yra nepakankamai efektyvūs ir tarsi įkalina pacientą į nepatogią rutiną.

„Šiuo metu pacientai turi tris kartus per dieną lašintis akių lašus, procedūros atima daug laiko, vaistai yra stiprios koncentracijos, nes jų įsisavinimas yra tik 5 proc., kai, planuojama, tirpstančių lęšių įsisavinimas būtų net 30 proc. didesnis ir nedirgintų akių, esant mažesnei koncentracijai“, – aiškina R. Jucevičienė.

Kartu su V. Pacharevaite į Silicio slėnį vyko dar trys KTU studentai – Tomas Čaplinskas (Cheminės technologijos fakultetas), Paulius Kirkus ir Darius Kairys (Mechanikos ir dizaino fakultetas). Pasak V. Pacharevaitės, komandinis darbas vyko sklandžiai: „Visi žinojome ko norime ir kryptingai siekėme tikslo“.

Prie KTU studentų komandos taip pat prisijungė du studentai iš San Chosė universiteto, kurie drauge vystė projektą ir pristatė jį Silicio slėnyje veikiantiems ekspertams, verslo akseleratoriams. Studentai taip pat aplankė tokias silicio slėnyje įsikūrusias įmones, kaip „Google“, „Intel“, lankėsi „Singularity“ universiteto įkurtame verslo akseleratoriuje.

Pasak R. Jucevičienės, prie projekto drauge su studentais dirba kompetentingi įvairių sričių KTU dėstytojai, tad be stipraus komandinio darbo pasiekti tokių aukštų rezultatų būtų tiesiog neįmanoma.

Verslumo ugdymo modulis „Technologijų antreprenerystė“ grįstas patirtiniu mokymusi, kur paskaitose savo praktine patirtimi bei įžvalgomis dalijasi ir verslo praktikai – Ilja Laurs, Dalius Misiūnas, Vladas Lašas, Justinas Taruška ir daugelis kitų. Įvairių fakultetų studentai dirbdami tarpdisciplininėse komandose vysto inovatyvius produktus bei paslaugas.

KTU komandos teigimu, didelis susidomėjimas pristatyta inovacija glaukomai gydyti ir sulauktas pripažinimas dar labiau motyvuoja bei skatina siekti idėjos įgyvendinimo.

„Iš tiesų idėja yra be galo stipri, tad tikrai labai smagu, kad ją pripažino bei įvertino ir ekspertai, – džiaugiasi R. Jucevičienė, – o kaip toliau seksis vystyti idėją priklausys jau nuo pačių studentų. Galime pradėti dirbti su „KTU Startup Space“, ieškoti įvairių finansavimo galimybių. Lietuvoje startuolių ekosistema pakankamai išvystyta, tad turime puikų šansą“, – neabejoja R. Jucevičienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Akys, Ligos ir sveikata
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
​Ministrė: už valstybės apmokėtas gydymo paslaugas pacientai neturi primokėti
Sveikatos apsaugos ministerijoje trečiadienį per spaudos konferenciją pristatyti įstatymų pakeitimai, kurie turėtų užtik...
Skausmui gydyti pradėta taikyti periferinė elektrinė nervų stimuliacija
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Skausm...
Judėjimas ir veido oda: jie susiję kur kas labiau, nei galėtumėte pamanyti
Pavasarį daugelis žmonių pradeda aktyviau judėti – daugiau laiko praleidžiame gryname ore, sportuojame ir siekiame...
Venų varikozė: gyventi be skausmo, kompleksų ir komplikacijų baimės
Remiantis naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, venų varikozė (kitaip – varikozinės venos...
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų