Gyvename tokiu metu, kai nuolat skubame, kai dažnai skamba mobilusis telefonas, o važiuodami automobiliu klausome radijo. Gyvąjį žodį vis dažniau keičia kompiuteriniai žaidimai ir televizija, kur pagrindinė komunikacijos priemonė yra ne žodis, bet vaizdas. Kai kurie tėvai vaikams skiria nepakankamai laiko: mažai jiems skaito ir mažai su jais kalbasi. O juk reikia rūpintis ne tik atžalų mityba, sveikata, bet ir jų emocijomis – subtiliai žadinti jausmus ir įgūdžius kalbėti.
Svarbiausias vaidmuo formuojant vaikų skaitymo įpročius turėtų tekti šeimai, bet vaikų darželis gali ir turi papildyti skaitymą namuose. Darželį lankančių mažylių tėveliai taip pat gali būti ugdomi skiepijant jiems supratimą, kokią įtaką skaitydami daro vaikų protiniam, psichiniam ir moraliniam vystymuisi. Kartais ieškome daug ir dažnai brangių būdų, kad atžala geriau ir greičiau vystytųsi. O kasdienis skaitymas – ypač paprastas būdas pasiekti šį tikslą.
Skaitydami vaikams kas dieną po 20 minučių:
artiname tarpusavio ryšį;
tobuliname kalbą;
laviname atmintį;
laviname vaikų gebėjimą sutelkti dėmesį;
vystome mąstymo įgūdžius;
padedame vaikams nusiraminti;
ugdome meilę knygoms.
Ir tai yra tik keletas priežasčių. Kuo anksčiau pradedame skaityti vaikui, tuo didesnė tikimybė, kad knyga taps neatsiejama jo kasdienybės dalimi. Jei taip įvyks, mažylis rinksis knygą, o ne kompiuterinius žaidimus ar televiziją.
Kviečiame visus įsijungti į akciją „Visa Lietuva skaito vaikams“, nes tai – pigiausias, veiksmingiausias ir seniausias ugdymo būdas. Jei norime, kad mūsų atžalos taptų protingais, gerais ir laimingais žmonėmis, skaitykime jiems. Kasdien.