Klausimas. Ar kokia nors širdies liga gali pasireikšti skausmu ar maudimu dešinėje krūtinės pusėje?
Atsako Karališkosios Kornvalio ligoninės (Jungtinė Karalystė) gydytojas kardiologas konsultantas dr. Audrius Šimaitis
Jūsų aprašyti simptomai retai kada būdingi širdies ligai. Jei tai yra nuolatinis arba ilgalaikis jutimas, nesusijęs su fiziniu krūviu, tai labiau būdinga stresiniams pojūčiams. Po streso, įtampos, išgyvenimų panašūs jutimai taip pat gali būti (ir dažniau būna) kairėje krūtinės ląstos pusėje. Vienas iš simptomų, padedančių atskirti, ar jutimas yra susijęs su širdimi, - ryšys su fiziniu krūviu. Dažniausiai būna, kad esant širdies ligai šie simptomai fizinio krūvio metu blogėja, o jei jutimai yra susiję su įtampa, stresu - gerėja. Širdies ligoms (krūtinės angina) pats skausmo ir jutimo pobūdis dažniausiai būna kiek skirtingo - spaudžiančio, gniaužiančio pobūdžio. Kaip jau minėta anksčiau, jis būna trumpalaikis, susijęs su fiziniu krūviu. Nutraukus krūvį jis praeina. Jei stiprus arba labai stiprus spaudžiančio, gniaužiančio pojūčio jutimas krūtinės srityje atsiranda ramybėje su prakaitavimu, baimės jausmu ir užtrunka daugiau kaip 15 minučių, galima įtarti priešinfarktinę arba net infarktinę būklę. Tuomet būtina kreiptis į greitąją medicinos pagalbą.
Galutinį atsakymą Jums pateikti gali tik šeimos gydytojas arba specialistas. Mat panašius jutimus taip pat gali sukelti ir kitos ligos: skrandžio, dvylikapirštės žarnos, tulžies pūslės, plaučių, odos, raumenų, jungiamojo audinio ligos ir kt. Norint suformuluoti galutinį atsakymą, dažnai reikalingi papildomi tyrimai.
Tik įvertinus visus nusiskundimų, apžiūrėjimo, laboratorinių ir papildomų tyrimų duomenis Jums gali būti pateiktas profesionalus atsakymas.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.