Maudžia nugarą, jaučiate įtampą kakle? Išbandėte įvairias mankštas, masažus, tačiau rezultatas trumpalaikis arba jo net nepajuntate?.. Nebežinote, kaip sau padėti? Tuomet laikas pagalvoti apie inversinį stalą.
Patvarus, kompaktiškas, patogus
Kas tas inversinis stalas? Tai natūraliam stuburo tempimui (inversinei terapijai) ir mankštinimui skirtas treniruoklis, padedantis greitai, saugiai ir efektyviai pašalinti nugaros ir kitas sveikatos problemas.
Klaipėdoje praktikuojantis kineziterapeutas Vygandas Sušilovas amerikiečių firmos „TEETER“ inversinį stalą savo reikmėms įsigijo 2009 metais.
„Gyvenau aktyvų fizinį gyvenimą, praktikavau kovos menus, todėl ieškojau būdų išsaugoti gyvybingumą, ir dėmesys nukrypo į inversinį stalą. Internete susiradau patikimą firmą JAV, gaminančią šiuos treniruoklius, kainos ir kokybės santykis pasirodė geras. Buvau sumanęs jį atsisiųsti net iš užjūrio, bet, mano džiaugsmui, atsirado atstovas Lietuvoje. Įsigijau. Naudoju jau antrą modelį. Patvarus, kompaktiškas, patogus“.
Atitraukia suspaustus slankstelius
Inversinį stalą, kuriuo treniruojasi kasdien rytais ir vakarais, Vygandas vadina investicija į sveikatą, priemone išlaikyti gerą savijautą.
Treniruotis šiuo treniruokliu, pasakoja kineziterapeutas, visai nesunku: užfiksuoji kojas ir savo svorio dėka vertiesi ant stalo žemyn galva. Tokioje padėtyje galima atlikti ir kai kuriuos pratimus.
„Stalo veikimo idėja labai aiški – žmogus bėgant laikui trumpėja, ūgis mažėja, nes stuburas susispaudžia. Todėl inversinis stalas, kuriuo žmogus apsiverčia žemyn galva, padeda atitraukti slankstelius vieną nuo kito, ir leidžia jiems prisigerti vandens, todėl pagerina viso stuburo būklę“, - pasakoja jis.
Greitas rezultatas
Kineziterapeutas atkreipia dėmesį, kad apatinė nugaros dalis paprastai gauna didesnę apkrovą, būna labiau suspausta. Didesnį apatinės stuburo dalies diskomfortą pajuto ir pats, kai teko ilgokai dirbti sėdimą darbą.
Treniruodamasis ant inversinio stalo kiekvieną rytą ir vakarą jau po mėnesio jis pajuto rezultatą: atsipalaidavo, tapo lankstesnė nugara, palaisvėjo judesiai, dėl geresnio galvos aprūpinimo krauju pasijuto žvalesnis, energingesnis, lengviau atsigaudavo, pailsėdavo po fizinio krūvio.
„Kito tokio gero būdo atstatyti gyvenimo suspaustą stuburą nėra, tik tempimas“, - įsitikinęs jis.
Poveikis ne tik stuburui
V. Sušilovo žiniomis, kurią patvirtino jo paties patirtis, stuburo tempimas treniruoja ir autonominę nervų sistemą, gerina kraujotaką, stiprina kaulų jungiamąjį audinį.
Taip pat stuburo tempimas mažina osteochondrozės padarinius; atleidžia užspaustus stuburo nervus; saugo ir stiprina tarpslankstelinius diskus; dėl suaktyvėjusios kraujotakos mažina celiulitą; treniruoja pagrindines raumenų grupes, nesukeldamas nepageidaujamo krūvio stuburui; sumažina stresą, kojų venų išsiplėtimą; lavina pusiausvyrą ir orientaciją; veikiant antigravitacinei jėgai padeda išlaikyti jaunatviškumą; pagerina smegenų ląstelių aprūpinimą deguonimi, todėl užtikrina geresnę jų veiklą.