Antradienis, 2025.04.08
Reklama

Skauda žandikaulį? Tai gali įspėti apie rimtą sąnario sutrikimą

Šaltinis: vlmedicina | 2016-06-07 16:03:48

Žandikaulio užstrigimas, nemalonus jausmas smilkinio srityje, skausmas ausyje, spengimas – šiuos simptomus patiria žmonės, kuriuos kamuoja temporomandibulinio sąnario sutrikimas. Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose šio sąnario ligomis skundžiasi nuo 10 iki 35 milijonų gyventojų. Lietuviai – ne išimtis.

© Fotolia.com

„Apie šį sutrikimą Lietuvoje girdėjo nedaugelis. Todėl labai svarbu nedelsti bandant pačiam įvertinti simptomus ir laiku kreiptis į specialistus“, – tikina burnos, veido ir žandikaulio chirurgas, „Kauno implantologijos centro“ gydytojas medicinos mokslų daktaras Dainius Razukevičius ir pateikia pagrindinius faktus, kuriuos turėtume žinoti apie šį sutrikimą.

Simptomai apgaulingi. Jei ilgiau nei mėnesį jaučiate pasikartojantį skausmą smilkinio apatinio žandikaulio srityje ir jis nesiliauja, gydytojas pataria būtinai pasikonsultuoti su specialistais. Temporomandibulinio sąnario skausmai neretai būna apgaulingi, be to, jie gali būti jaučiami tiek vienoje, tiek abejose veido pusėse.

Mįslingos priežastys. Tiksliai nustatyti, kas sukelia temporomandibulinio sąnario sutrikimus, yra ganėtinai sunku, tačiau D. Razukevičius įvardija keletą galimų priežasčių: tai gali būti dantų griežimas arba stiprus sukandimas, netaisyklingas ar pakitęs sąkandis, infekcijos, žandikaulio traumos, įvairios artrito formos. Įtaką sąnario sutrikimams gali daryti ir sportinė ar fizinė veikla, kurios metu galimos žandikaulio traumos arba visų išvardintų priežasčių visuma.

Moterys serga dažniau. Žandikaulio sutrikimais dažniausiai skundžiasi 20–40 metų amžiaus žmonės. Moterims smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimai nustatomi gerokai dažniau nei vyrams – remiantis skirtingais šaltiniais, moterims ši liga diagnozuojama nuo 2 iki 9 kartų dažniau.

Kaip diagnozuoti. Pačiais paprasčiausiais temporomandibulinio sąnario sutrikimų atvejais jį gali nustatyti gydytojas odontologas, tačiau, jei sutrikimai rimtesni, patariama kreiptis į gydytojus, besispecializuojančius būtent šioje srityje. Diagnostika priklauso nuo skausmą ar patologiją sukėlusios priežasties.

D. Razukevičiaus teigimu, vienais atvejais užtenka klinikinio tyrimo, ivairių diagnostinių procedūrų, kitais atvejais, pavyzdžiui, esant sąnarinio disko dislokacijai, patologiniams sąnario paviršiaus pakitimams, tikslinga nukreipti pacientą specializuotiems tyrimams,. Operatyviai nustatyti temporomandibulinio žandikaulio sąnario sutrikimus padeda magnetinio rezonanso tyrimas (MRT), nes jo metu vertinamas dinaminis šio sąnario vaizdas.

Gydymas gali užtrukti ir kelerius metus. Kaip tikina D. Razukevičius, šios ligos gydymas priklauso nuo pacientų nusiskundimų, jų kilmės bei priežasčių, galėjusių sukelti sąnario sutrikimus. Praktika rodo, kad daliai žmonių reikalingas tik minimalus gydytojo įsikišimas, kitais atvejais numatomas ilgalaikis kompleksinis gydymas, galintis trukti ir keletą metų. Kartais užtenka naudoti specialias kapas, kai kuriais atvejais prireikia dantų protezavimo, fizioterapinės procedūros ar operacijos. Profesionaliai atlikta operacija arba kitos parinktos gydymo priemonės gali sėkmingai išspręsti žandikaulio sąnario problemas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: žandikaulis
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Medicinos psichologė paaiškina, kada nerimas tampa sutrikimu ir kaip sau padėti
Nerimas – natūralus ir kiekvienam žmogui būdingas jausmas, kuris padeda susikaupti ir priimti svarbius sprendimus...
Metiniai Lietuvos sveikatinimo įstaigų rezultatai: įžvelgiamas sveikatos turizmo renesansas
Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija skelbia, kad 2024-ieji Lietuvos sveikatinimo sektoriui tapo išs...
Medikai ragina įsisiurbus erkei nevažiuoti į ligoninę
Erkių sezonas prasidėjo – Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) jau gydomi pirmieji pacientai, užsikrėtę erkiniu...
Interlytiškumas – sąvoka, kurios dar nesuprantame
„Esu interseksualus – mano organizmas negamina testosterono“, – toks atviras Eurovizijos laureat...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų