Klausimas. Esame kartu su vaikinu daugiau nei metus. Iki šio vaikino nebuvau turėjusi lytinių santykių. Pirmą kartą pabandėme prieš keletą mėnesių, tačiau man tas kartas buvo labai skausmingas, todėl sustojome. Bandant kitus 2-3 kartus vėl kartojosi tas pats nemalonus skausmas. Maniau, kad tai truks tol, kol praplėš mergystės plėvelę. Tačiau skausmas nepalieka manęs iki šiol. Kodėl taip yra? Ar aš būnu per mažai susijaudinusi, ar tai yra kita problema, galbūt su mano sveikata? Justina, 20 m.
Atsako gydytoja akušerė ginekologė Rita Banevičienė
Skausmingumas lytinių santykių metu šiuo atveju gali būti dėl tamprios ar elastingos mergystės plėvės, kuri pirmųjų lytinių santykių metu ne visada plyšta. Taip pat kartojantis lytiniam aktui, nesugijus plyšusiai mergystės plėvei. Gali būti ir dėl daugelio kitų priežasčių, kurias išsiaiškinti reikėtų ištyrus merginą ginekologiškai ir aptarus su ja visas kitas detales.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.