Trečiadienis, 2025.04.23
Reklama

Skiriant ortopedinius gaminius pacientams piktnaudžiavimas turi baigtis

vlmedicina.lt | 2014-06-20 09:16:01

Siekiant užkirsti kelią piktnaudžiavimo atvejams ortopedijos technikos kompensavimo srityje, inicijuoti pakeitimai skiriant kai kurias ortopedijos priemones pacientams. Tikimasi, kad naujovės, kurios įsigalios nuo liepos 1 d., padės užtikrinti racionalų lėšų naudojimą, o ortopedijos technikos priemones gaus būtent tie pacientai, kuriems jų išties reikia, bei sudarytos prielaidos sutrumpinti šių gaminių laukimo eiles.

Kojos įtvaras
Algirdo Kubaičio nuotr.

Pažeidimai skiriant specialius ortopedinius batus ir kitas ortopedijos priemones nustatyti atlikus analizę, kaip 2013 metais buvo gaminami ir išduodami šie pacientams reikalingi gaminiai, kurių įsigijimo išlaidos yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Buvo nustatyta nemažai piktnaudžiavimo atvejų, kuriuos užfiksavo VLK dirbantys profesionalūs medikai ortopedai, puikiai susipažinę su šia medicinos sritimi.

Pavyzdžiui, apdraustiesiems nepagrįstai specialiai skiriamos brangiausios ortopedijos priemonės, nors pagal jo sveikatos būklę galima būtų skirti ir paprastesnes bei mažiau kainuojančias. Arba oficialiai deklaruota, kad ortopediniai gaminiai pasiekė pacientą, tačiau patikrinus paaiškėjo, kad žmogus jų negavo, nors VLK pateiktas prašymas kompensuoti. Būta ir tokių atvejų: žmogus turi pėdos patologiją, o jam specialiai gaminami ir korsetai, nors gydymui to net nereikia; žmogus neturi kojos, tačiau jam gaminami ortopediniai batai, kuriuos vėliau prašoma kompensuoti.

Daugiausiai tokių pažeidimų užfiksuota pačioje brangiausioje ir sudėtingiausioje ortopedinės avalynės grupėje. Esant sąlyginai nesudėtingai patologijai būdavo skiriama brangiausia avalynė, nors pagal tas pačias diagnozes buvo galima skirti pigesnę.

Todėl, siekiant užkirsti kelią naujiems piktnaudžiavimo ir neteisėtų PSDF lėšų panaudojimo atvejams, inicijuoti pakeitimai, patvirtinti Sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Jais minėta trijų tipų avalynė ir jai skirti reikalingos medicininės indikacijos perkeliamos į kitą grupę, kuriai priklauso mažiau kainuojanti ortopedinė avalynė ir kitos priemonės. Įsigaliojus šioms naujovėms, turėtų sutrumpėti eilės ortopedinei avalynei pagaminti, kurios svyruoja nuo 3 iki 5 mėnesių, priklausimai nuo gamintojų. Taigi šie pakeitimai leis užtikrinti, kad pacientai, kuriems reikalingi tokie gaminiai, juos išties gautų ir gautų greičiau.

Tuo tarpu gamintojai, kurie gamina ortopedijos technikos priemones, nėra patenkinti šiais pokyčiais. Bandoma manipuliuoti pacientais, jiems teigiant, kad žmonės nebegaus ortopedinės avalynės, ji nebus kompensuojama PSDF lėšomis, nes esą susiaurintas medicininių indikacijų skaičius, kurioms esant skiriami šie gaminiai.

Todėl VLK ragina pacientus nusiraminti, nepasiduoti manipuliacijoms, o iškilus neaiškumams dėl ortopedijos technikos priemonių skyrimo, kreiptis į VLK specialistus, kurie atsakys į klausimus ir paaiškins tikrąją situaciją.

Be to, šiuo metu yra rengiamas kreipimasis į teisėsaugos institucijas, kuriuo bus prašoma ištirti šią savaitę užfiksuotus galimai neteisėtus ortopedijos technikos priemonių skyrimo atvejus Klaipėdos rajone. Atlikę patikrinimą vienuose globos namuose, VLK atsakingi specialistai rado daug tikrovės neatitinkančių faktų, pavyzdžiui, kad daugiau kaip trečdaliui globos namų gyventojų skirti ortopediniai įtvarai ir paprašyta juos kompensuoti PSDF lėšomis, nors iš tikrųjų jie nebuvo skirti.

Valstybinė ligonių kasa

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sloga ir perštinti gerklė: kaip atskirti, tai peršalimo ar sezoninės alergijos simptomai?
Pavasarį vis dažniau žmonės skundžiasi peršalimo simptomais, tokiais kaip sloga ir perštinti gerklė. Šiuo metų laik...
Augalinė mityba: ir žmogaus, ir planetos sveikatai?
Nors apie sveiką gyvenseną kalbama vis garsiau, augalinė mityba dažnai lieka paraštėse – tarsi nišinis pasirinkima...
Lūžiai, galvos traumos ir baimė minti pedalus: ką žinoti prieš sėdant ant dviračio
Atšilus orams, į trasas ir parkus grįžta dviratininkai – nuo pirmąkart pedalus minančių pradedančiųjų iki adrenali...
Svarbi žinia keliautojams: sveikatos draudimo sertifikatą galite gauti internetu
Po Europą per mokinių Velykų atostogas keliaujantiems Lietuvos piliečiams ligonių kasos primena, kad pamiršę į kelionę p...
Vaikų emocijos per šventes: ką dažnai praleidžiame pro akis?
Artėjant Velykoms, daugelis šeimų ruošiasi jaukioms akimirkoms, spalvingiems margučiams ir šventiniam šurmuliui. Tačiau...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas