Klausimas. Norėčiau paklausti apie planuojamą nėštumą. Kai pirmą kartą laukiausi, šeštą nėštumo mėnesį pradėjo akyse mirguliuoti ir daugintis vaizdai. Po pusdienio pradėjau vemti, net pati atsistoti negalėjau. Paguldė į ligoninę (gyvenu Anglijoje). Ten darė kraujo tyrimus, sakė, kad viskas gerai. Porą savaičių vėmiau, net gurkšnį vandens išgėrusi tuoj išvemdavau. Anglijos gydytojai aiškino, kad prarasta vidinės ausies kontrolė. Iki pat gimdymo sukosi galva. Ligoninėje lašino lašelines, niekas nepasakė tikslios diagnozės. Gimdant gimdos kaklelis neatsidarė, vaikelio širdutė pradėjo stoti, darė skubiai cezarį. Po paros jam buvo gelta. O aš visa balta lyg popierius, nustatė, kad man kraujuje mažai geležies. Vartojau geležies tabletes. Po to gydytojai nustatė, kad mūsų su vyru skirtingi kraujo rezusai. Tik po kiek laiko sužinojau, kad gydytojai turėjo suleisti man kažkokių vaistų per 72 val. po gimdymo. Bet niekas nieko man nesuleido. Ir paskaičiau, kad patariama 5 metus nepastoti dėl būsimo vaikelio sveikatos. Ar tai tiesa, ar galima anksčiau pastoti? Galvos sukimasis ir kažkokie cypimai ausyse ir dabar kartais atsiranda. Vaikui tuoj bus 2 metai. Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonę. Anglijos gydytojai sako, kad man viskas gerai, nors neima kraujo tyrimams, sako, kad esu tiesiog pavargusi, nes pirmas vaikas. Labai Jums ačiū. Rasma
Atsako akušeris ginekologas Vytautas Rauba
Kraujo grupės ir rezus faktoriai paprastai nustatomi kiekvienai nėščiajai, kuri yra nėščiųjų įskaitoje. Jei mamos kraujo rezus faktorius neigiamas, o tėvo teigiamas, tiriama dėl rezus antikūnų nėštumo metu. Jei tų antikūnų nebūna, tai 28-ą savaitę suleidžiama antirezus gamaglobulino.
Kai gimsta vaikas, nustatoma jo kraujo grupė ir rezus faktorius. Jei vaiko rezus teigiamas, per 72 val. motinai suleidžiama antra dozė antirezus gamaglobulino. Tokia tvarka.
Taisyklės, kad 5 metus negalima pastoti, nėra. Tiesiog kito nėštumo metu vėl tikrinama dėl antikūnų ir, esant reikalui, atliekamos minėtos procedūros.
vlmedicina.lt
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.