Šeštadienis, 2024.12.21
Reklama

Skrandžio Helicobacter pylori efektyviau įveikiama skiriant probiotikus (2)

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2013-01-22 00:03:59

Helicobacter pylori yra vienas pagrindinių skrandžio opų sukėlėjų, ši bakterija taip pat padidina riziką susirgti skrandžio vėžiu. Šiuo metu naudojamos įvairios antibiotikų schemos gydant Helicobacter pylori sukeltą skrandžio uždegimą. Pagrindinė problema lieka nepakankamas gydymo efektyvumas: ne visiems pacientams, gaunantiems antibiotikus, pavyksta šią bakteriją nugalėti. 

Albinas Vilčiauskis
Albinas Vilčiauskis. Algirdo Kubaičio nuotr.

Probiotikai  padeda nugalėti bakteriją

Kita dažna problema yra nemažas nepageidaujamų poveikių dažnis skiriant antibiotikų kombinacijas. Lenkijos mokslininkų atlikta analizė parodė, kad gydymo schemą papildžius Saccharomyces boulardii – mielėmis, kurios yra natūrali žmogaus žarnyno flora – padidėja tikimybė pasiekti bakterijos eradikaciją, taip pat ženkliai sumažėja nepageidaujamų poveikių dažnis.

Į analizę įtraukti randomizuoti klinikiniai tyrimai, kuriuose dalyvavo daugiau nei 1300 ligonių. Pacientams skirtas gydymas antibiotikais su papildais, turinčiais Saccharomyces boulardii, ir be jų.

Tyrimų duomenimis, papildomas probiotiko skyrimas ligoniams ženkliai padidino Helicobacter pylori eradikacijos tikimybę ir sumažino nepageidaujamų poveikių dažnį ir intensyvumą. Ypač ženkliai sumažėjo viduriavimo tikimybė.

Užsikrėtę apie 50 proc. planetos gyventojų

Helicobacter pylori yra spiralės formos gramneigiamos bakterijos, kolonizuojančios skrandžio gleivinę. Ši bakterija gyvena keletą tūkstančių metų žmogaus skrandžio gleivinėje. Tačiau pirmą kartą H. pylori bakterija aptikta 1983 m. Helicobacter pylori  atradimo medicinoje svarbą rodo tai, kad už Helicobacter pylori  bakterijos atradimą ir jos etiopatogenezės tyrimus 2005 metais B. Maršalui ir R. Vorenui buvo paskirta Nobelio premija“, - „Vakarų Lietuvos medicinai“ papasakojo gydytojas gastroenterologas, endoskopuotojas, echoskopuotojas Albinas Vilčiauskis.

Jo pateiktais duomenimis, Helicobacter pylori bakterija užsikrėtę apie 50 proc. planetos gyventojų. Besivystančiose šalyse užkrėstumas didesnis – 70-90 proc. populiacijos, o ekonomiškai išsivysčiusiose  šalyse – nuo 15 iki 30 proc. Dažniausiai užsikrečia vaikai iki 5 metų amžiaus. Suaugusiesiems naujos infekcijos tikimybė yra 1-2 proc. per metus. Vyrauja fekalinis-oralinis arba oralinis užsikrėtimo būdai, gali būti užkrėsti ir geriamojo vandens telkiniai.

Kaip gydoma

Gydytojas A. Vilčiauskis paaiškino, kad norint išvengti uždegimų, opų susidarymo skrandyje, dvylikapirštėje žarnoje, kai kuriais atvejais – skrandžio vėžio, reikalingas Helicobacter pylori  bakterijos naikinimas  antibiotikais.

„Kartu su antibiotikais skiriant probiotikus yra sumažinamas nepageidaujamų poveikių žarnynui dažnis bei intensyvumas“, - teigia A. Vilčiauskis.

Jo manymu, prielaidą, kad Saccharomyces boulardii didina bakterijos naikinimo tikimybę, reikia tikslinti tolesniais moksliniais tyrimais.

Šaltinis

Szajewska et al. Meta-analysis: the effects of Sachcharomyces boulardii supplementation on Helicobacter pylori eradication rates and side effects during treatment. Aliment. Pharmacol. Ther. 32, 1069-1079 (2010)

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (2)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Užtraukti dūmą paauglius veja ir stresas
„Kuo sunkesnėmis sąlygomis gyvena nepilnametis, tuo didesnė tikimybė, kad jis paklius į žalingų įpročių spąstus&ld...
Gydytojams rezidentams bus skiriamos vienkartinės išmokos
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą, pagal kurį šiemet sutaupytos SAM veiklos lėšos bus skiriamos šali...
Po gyvenimo lūžio: kaip jaunam vyrui pavyko išbristi iš alkoholio ir beprasmybės liūno
Alkoholio upės, konfliktai ir net muštynės – visa tai neseniai buvo eilinės Jono (vardas pakeistas, tapatybė žinom...
Dažniausi švenčių negalavimai ir traumos: ką būtina turėti savo namų vaistinėlėje?
Net ir pačios gražiausios metų šventės gali būti aptemdytos įvairiausių negalavimų, traumų ar susižeidimų. Dažnu atveju...
Šiltos Kalėdos Jonavos ligoninėje: kviečia gimdyti saugiai ir patogiai
Šventinis laikotarpis Jonavos ligoninės gimdymo skyriuje alsuoja ypatinga šiluma – kiekvienas čia gimęs kūdikis ta...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų