Klausimas. Sunkumas kažkur apskritai pilve, kartais saulės rezginio srityje, įkvepiant ir iškvepiant jaučiamas sunkumas ir šleikštulys, taip pat kartais dūriai tai vienoje, tai kitoje pilvo vietoje. Jėgų trūkumas, itin mažas darbingumas. Šitai tęsiasi jau beveik metus.
Taip pat jau šešti metai šaltuoju metų laiku (t.y. nuo spalio iki balandžio mėn.) ryklėje beveik nuolat susidaro kartu su skrepliais pusiau kieti žalios spalvos dariniai, konsistencija panašūs į vašką, kuriuos yra labai sunku iškosėti ir išspjauti. Kartais nepavyksta to padaryti keletą dienų ar net savaitę ir tuo metu, kai tai yra ryklėje, labai nemalonu ir sunku kalbėti, ryti, valgyti, tarsi tai trukdytų balso stygoms. Kvėpuojant ir ypač ryjant jaučiamas ypač bjaurus šleikštulys. Taip pat yra užkietėję viduriai, kaupiasi dujos.
Dėl ryklės konsultavausi su trim LOR gydytojais ir diagnozės buvo tokios: vienas diagnozavo anginą, antras šią diagnozę griežtai paneigė ir sakė, kad man tiesiog lėtinis faringitas, trečias gydytojas nustatė, kad tai dėl rūgštingumo padidėjimo, tačiau skrandį tyriausi du kartus, abu kartus nustatė tik šiek tiek padidėjusį rūgštingumą, bet pasakė, kad šiais laikais tai diagnozuojama beveik kiekvienam žmogui ir nerimauti nėra ko. Visa kita su skrandžiu gerai. Per pastaruosius metus taip pat tyriausi kraują, kokius tris kartus, taip pat skydliaukę. Visais kartais tyrimai buvo geri. Keletą kartų darė vidaus organų echoskopiją ir taip pat nieko blogo nerado. Taip pat dariausi tyrimus dėl kirmėlių – irgi nieko. Labai laukiu jūsų patarimo, kur dar būtų galima kreiptis ir ką tirtis, bent kokio kabliuko, už ko galėtume užsikabinti. Orinta, 24 m.
Atsako gydytojas otorinolaringologas Dainius Guzevičius
Tenka tik apgailestauti, kad tokią jauną moterį kankina tiek daug negalavimų. Ne visi jie sietini su LOR ligomis, konkrečiai - su lėtiniu tonzilitu. Minėti vašką primenantys kamštukai vadinami detrito sankaupomis ir yra normalus reiškinys, nors kai kurių autorių ir priskiriamas lėtinio tonzilito požymiams. Jei nevargina lėtinio tonzilito paūmėjimai, jei nepadidėjęs ASO titras, su operacija būtų galima neskubėti. Lėtinis faringitas ir gastroezofaginio refliukso liga taip pat turi savo charakteringus požymius. Manyčiau, kad jums būtų tikslinga dar kartą kreiptis į kompetentingą LOR gydytoją, kuris į visus jūsų nuogąstavimus galėtų atsakyti remdamasis konkrečiais stebimais pokyčiais.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.