Klausimas. 2003 m. man nustatytas prostatos piktybinis auglys, prostata pašalinta ir po to atsirado šlapimo nelaikymas. Parai reikia 2-3 įklotų. Marijampolės teritorinė ligonių kasa atsisakė įklotų išlaidas kompensuoti, nes neturiu nustatyto neįgalumo. 2015 m. diagnozuota Parkinsono liga, šlapimo nekontroliavimas dar labiau suintensyvėjo, tačiau poliklinikos urologas vis vien teigia, kad man kompensacija nepriklauso, nors faktiškai kaltė atsirado tik nepasisekus prostatos šalinimo operacijai. Prašau atsakyti, ar priklauso kompensacija slaugos priemonėms ir kur galiu gauti motyvuotą teisingą atsakymą. Su pagarba - Mindaugas N., 74 m.
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atsakymas
Deja, po prostatos operacijos sauskelnės nėra kompensuojamos. Esant šlapimo nelaikymui, kompensuojamųjų sauskelnių receptai gali būti išrašomi žmonėms, kuriems nustatyta visiška negalia ar nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba dėl galvos ir nugaros smegenų displazijos, dėl galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimų, dėl centrinės nervų sistemos ir nugaros smegenų sužalojimo padarinių, sergant išsėtine skleroze.
Atkreipiame dėmesį į tai, kad sveikatos apsaugos ministro įsakymu yra patvirtintas Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašas, pagal kurį ligonių kasos kompensuoja sauskelnių įsigijimo išlaidas tik tais atvejais, kai sauskelnės yra išrašytos gydytojo arba slaugytojo nustatytos formos kompensuojamojo recepto blanke.
Vaistinėje pateikus mediko išrašytą receptą, galima gauti minėtame sąraše nurodytą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto kompensuojamą kiekį sauskelnių. Jei suaugusiam pacientui būtų nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, tai jam galėtų būti kompensuojama 30 vienetų sauskelnių.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.