Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso konferencijos salėje pristatyta Aldonos Grupas knyga „Sesele, duok man tabletę nuo mirties...“. Knygos autorė, slaugos specialistė, prieš 12 metų išvykusi dirbti į senelių namus Anglijoje, dalinosi įgyta patirtimi svetimoje šalyje, istorijomis kolegių, kurioms teko rūpintis sergančiaisiais demencija, Alzheimerio liga, pasakojo savo istorija.
Prieš išvykdama į Angliją A. Grupas dirbo vyriausiąja slaugytoja sanatorijoje Juodkrantėje. Sanatorija buvo uždaryta ir patyrusi specialistė neteko darbo. Aldona ėmėsi individualios veiklos, stvėrėsi teisės studijų, kol nusprendė emigruoti. Šį žingsnį žengė drauge su vyru gydytoju. Abu iki šiol dirba Anglioje.
Slaugos namuose A. Grupas buvo įdarbinta slaugytojos padėjėja, nes stigo kalbos įgūdžių. Teko mokytis anglų kalbos, nes be jos ne tik su pacientais bendrauti, bet ir spręsti problemas su jų artimaisiais, giminėmis, atsakinėti telefonu sunku.
„Esame ne tik slaugytojos, bet ir dalis pacientų gyvenimo“, - apibūdina specialistė savo darbą, kurį tenka dirbti nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro – 12-14 valandų. Slaugos namuose slaugytojai tenka visa atsakomybė – tik kartą per savaitę atvyksta gydytojas, kuris konsultuoja pacientus ir skiria reikiamą gydymą, o slaugytojai pateikia sąrašą užduočių, kurias ji ir vykdo.
Dirbdama šį atsakingą darbą slaugos specialistė įsitikino, kokia svarbi yra slauga – daug svarbiau, nei paduota tabletė. Slaugytoja ne tik gydo vaistais – ji paguodžia, pataria, nuramina. Viena pacientė, paklausta, ar jai viskas gerai, tik atsiduso: „Aš jau pavargau. Sesele, duok man tabletę nuo mirties“, ir ši frazė paskatino parašyti knygą apie nelengvą slaugytojos darbą slaugos namuose bei jų gyventojus.
A. Grupas neslepia, jog slaugytoja Anglijoje uždirba gal 10 kartų daugiau nei Lietuvoje. Tačiau dirbti tenka sunkiai – trūksta darbuotojų, vienai slaugytojai tenka aptarnauti 35 pacientus. „Aš nekenčiu slaugytojos darbo“, - neretai po darbo dienos išsprūsta iš slaugytojos lūpų. Tačiau pailsėjusi ji vėl skuba į slaugos namus, kur laukia senatvės ir ligų varginami pacientai.