Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Slaugytojai konsultuodami galės pratęsti paskirtą gydymą receptiniais vaistais

Sveikatos apsaugos ministerijos Komunikacijos skyrius | Šaltinis: vlmedicina | 2024-10-30 11:26:04

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) plečia bendrosios praktikos slaugytojų profesines veiklos sritis. Nuo šiol slaugytojai, įvertinę pacientų sveikatos būklę, galės savarankiškai pratęsti gydytojo paskirtą lėtinių ligų gydymą ir išrašyti receptą vaistams. Praplėtus slaugytojų konsultacijų apimtis, gerės šeimos medicinos paslaugų kokybė – šalies gyventojai greičiau sulauks išsamesnės šeimos gydytojo konsultacijos, gerės paslaugų prieinamumas, o šeimos gydytojams mažės administracinė našta.

Slaugytoja
Slaugytoja / Algirdo Kubaičio nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas teigia, kad plečiant slaugytojų atsakomybių ribas nuosekliai didinamas pasitikėjimas slaugytojais ir jų kompetencijomis.

„Profesijos svorio auginimas neįmanomas be atsakomybių didinimo – per porą pastarųjų metų slaugytojai įgavo kaip niekad daug teisių priimti gydymui reikalingus sprendimus. Tai atitinka jų akademinį ir profesinį pasirengimą. Tikiu, kad toks pasirinktas kelias, artinantis slaugytojų padėtį prie vakarietiškų sveikatos sistemų, padidins profesijos prestižą ir svorį, taip skatinant jaunuolius rinktis šią taip reikalingą profesiją“, – sako ministras A. Pečkauskas.

Iki šiol visi pacientai, siekdami gauti vaistų receptą lėtinių ligų gydymui, privalėjo registruotis vizitui pas šeimos gydytoją. Dėl to didėjo eilės šeimos gydytojo paslaugai gauti, buvo apsunkinamas šeimos gydytojo paslaugų prieinamumas kitiems pacientams, didinama administracinė našta šeimos gydytojams.

Bendrosios praktikos slaugytojai receptą lėtinių ligų gydymui reikalingiems vaistams įsigyti galės tik įsitikinę, kad paciento sveikatos būklė yra stabili, o gydytojo paskirtą vaistą žmogus vartoja ne trumpiau kaip 3 mėnesius, bei šią informaciją įrašę paciento elektroniniuose medicinos dokumentuose.

Šios funkcijos yra sudedamoji ambulatorinių slaugytojo konsultacijų, kurias bendrosios praktikos slaugytojas teikia dirbdamas šeimos gydytojo komandoje, dalis.

Tokia teisė bendrosios praktikos slaugytojams buvo suteikta ir anksčiau – esant Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) ir galiojant ypatingoms sveikatos priežiūros paslaugų teikimo sąlygoms.

Registrų centro pateiktais duomenimis, tuo laikotarpiu, kai galiojo valstybės lygio ekstremalioji situacija, Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis buvo apmokėta 95 proc. receptų vaistiniams preparatams, kuriuos išrašė bendrosios praktikos slaugytojai tęstiniam gydymui pagal gydytojo paskirtą gydymą receptiniais vaistiniais preparatais.

SAM, įvertinusi, kad dauguma bendrosios praktikos slaugytojų teisingai ir be klaidų išrašytų receptų buvo apmokėti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, inicijavo Lietuvos Respublikos slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo pakeitimus.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų