Penktadienis, 2025.04.18
Reklama

Slyvų nauda sveikatai

silutesnaujienos.lt | 2013-09-10 14:28:40

Soduose jau byra slyvos. Šie skanūs vaisiai turi ne tik daug įvairių maistingųjų medžiagų, bet ir išsiskiria nemenku kiekiu provitamino A, B grupės vitaminais, o vitamino E atsargos slyvose lenkia netgi trešnes, vyšnias, apelsinus, mandarinus, kriaušes. Verta paminėti, kad, valgydami slyvas, dar gausite kalio, jodo, cinko ir geležies.

Slyvos
Genovaitės Privedienės nuotr.

Natūraliai prinokusiose slyvose yra visų, išskyrus B12, B grupės vitaminų - stiprinančių nervų sistemą, mažinančių nuovargį bei nemigą ir gerinančių nuotaiką.

Nedaug vitamino C - padedančio įveikti įvairias infekcijas ir pailginti jaunystę.

Yra provitamino A - gerinančio regėjimą, didinančio organizmo atsparumą virusams ir suteikiančio odai lygumo bei elastingumo.

Vitamino E kur kas daugiau nei vyšniose, apelsinuose, mandarinuose ar kriaušėse.

Slyvos ypač naudingos turintiesiems kraujagyslių problemų, nes jose yra vitamino K, gerinančio kraujo sudėtį bei užkertančio kelią trombozei, ir vitamino P, stiprinančio tiek stambiųjų arterijų, tiek smulkiųjų kapiliarų sieneles.

Slyvose mineralinių medžiagų yra daugiau nei obuoliuose ir kriaušėse.

Slyvose yra kalio, magnio ir fosforo, šalinančių iš organizmo natrį ir vandenį, todėl, norėdami normalizuoti vandens pusiausvyrą organizme arba sumažinti kraujospūdį, būtinai valgykite slyvų.

Liaudies medicinoje slyvos vertinamos kaip itin naudingos sergant reumatu ir medžiagų apykaitos sutrikimo ligomis, pavyzdžiui, podagra. O nuovirai ir pavilgai iš šviežių ir išdžiovintų naminės slyvos lapų naudojami kaip greitai žaizdas gydanti priemonė.

Slyvos - puikus dietinis produktas, kurio kasdien suvalgius po 200 g pagerėja nuotaika, savijauta, be to, netenkama kelių kilogramų svorio.

Pusės metų kūdikiams reikėtų duoti 30-50 ml sulčių arba tyrelės, kuri ruošiama prieš pat vartojimą ir ypač tinka kenčiantiems nuo vidurių užkietėjimo.

Slyvos pasižymi lengvu vidurių laisvinamuoju poveikiu.

Sultingas ir skanus slyvų minkštimas, gerindamas žarnyno veiklą, valo ir mūsų organizmą: šalina cholesterolio perteklių, sunkiuosius metalus ir radioaktyviuosius izotopus (džiovintos slyvos net įeina į kai kurių profesijų žmonių privalomą meniu). Ir visa tai dėl didelio pektinų, esančių slyvose, kiekio.

Slyvos
Algirdo Kubaičio nuotr.

Vertėtų žinoti

Džiovintos slyvos - gana kaloringas produktas, todėl tiems, kurie nori atsikratyti antsvorio, jomis mėgautis turėtų saikingai.

Tiems, kurie negali pasigirti apetitu, džiovintos ir šviežios slyvos - tik į naudą, nes jos turi apetitą žadinančių medžiagų.

Slyvos gali sukelti vidurių problemų, jei suvalgysite jų labai daug arba valgysite neprinokusias.

Norite slyvų žiemą? Sušaldykite

Puikiausias būdas išsaugoti slyvose esančias naudingąsias medžiagas - jas užšaldyti. Slyvas nuplaukite, nusausinkite, perpjaukite pusiau, išimkite kauliukus. Apibarstykite cukrumi, išmaišykite ir paskleiskite ant padėklo. Kiškite jį į šaldiklį ir laikykite, kol slyvos sušals. Sudėkite vaisius į specialius šaldymo maišelius. Šaldiklyje slyvas patartina laikyti ne ilgiau kaip 12 mėnesių.


Logo

 

 

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
Žymos: Vaisiai, slyvos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nuovargis, prasta nuotaika ir energijos stygius: ko trūksta organizmui?
Jei nuolat esate dirglūs, sunku sutelkti dėmesį, vargina raumenų silpnumas, nuovargis, galūnių tirpimas, nėra apetito &n...
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje veikia Skubios ambulatorinės pagalbos kabinetas
Šių metų sausio 1 d. Vilniuje pradėjo veikti nauja tvarka ūmiai susirgusiems gyventojams. Šeštadieniais nuo 16 iki 22 va...
Geležies trūkumas: apie jį gali išduoti patys keisčiausi simptomai
Pavasarį daugelis žmonių susiduria su nuovargiu, silpnumu ar prasta savijauta, tačiau ne visada supranta tikrąją priežas...
E. sveikatos sistemoje atsidaro daug laikų registruotis pas gydytoją
Šią savaitę įstaigos įpareigotos pasiūlyti pacientams daugiau matomų vizitų laikų, praneša Sveikatos apsaugos ministerij...
Mokslininkai siekia paspartinti skydliaukės vėžio tyrimus
Kai žmogaus skydliaukėje pradeda formuotis auglys, organizmas imasi atsako: nepageidaujamą darinį padengia baltymo kolag...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas