Šis straipsnis skirtas moterims, kurios patiria vyro psichologinį ir/ar fizinį smurtą šeimoje, tačiau kažkur labai giliai širdyje, beveik nepastebimai jaučia ir tiki, kad santykius dar galima išgelbėti ir laimingai, saugiai bei prasmingai nugyventi likusį gyvenimą su savo vyru.
Jei šios dvi sąlygos jums netinka, neskaitykite toliau, nes visa, kas parašyta, jums atrodys didžiausia nesąmonė. Be to, jūsų laikas bus sugaištas be reikalo ne tik skaitant, bet ir piktinantis, samprotaujant, lyginant savo ir savo draugių situacijas ir pan. Vis dar skaitote?
Jeigu vis dėlto esate ta moteris, kuriai skirtas šis straipsnis, nevertinkite jo kaip patarimų. Tiesiog noriu su jumis pasidalinti patirtimi, kaip gyvenimą pragare pamažu keisti į gyvenimą šviesoje ir ramybėje. Galbūt rasite ko nors naudingo sau, galbūt galėsite ką nors panaudoti ir pamatyti bent mažą viltį, kad tai įmanoma.
Šį straipsnį mane paskatino parašyti feisbuke kilusi diskusija, kurioje buvo klausiama, ką daryti moteriai, kurią vyras pradėjo mušti. Abu žmonės eina dvasiniu keliu, turi sūnų, šeima žinoma šalyje (ne Lietuvoje), gerbiama aplinkos. O štai viduje vyras jau seniai naudoja psichologinį smurtą, o dabar – pirmas kartas, kai pakėlė ranką. Ką daryti moteriai? Daug visokių patarimų buvo parašyta, patys populiariausi yra šie:
N. Bunkės istorija internete, kurioje moterys skatinamos netylėti, pastiprino jau vėstantį norą rašyti. Nes tai labai subtili tema, visos istorijos yra skirtingos, nėra vieno recepto ir negali jo būti. Tačiau juk priežastis tokiam nesėkmingam gyvenimui turi būti. Manęs tikrai niekas nevertė tekėti už savo vyro. O jus? Vertė ar apgaule privertė tekėti? Mano draugystės laikas ir pirmieji santuokos metai buvo nuostabūs (bent jau tada man taip atrodė). O jūsų? Tai kas atsitiko po tų vienerių dvejų metų, kodėl prasidėjo nesantaika?
Šiame materialiame pasaulyje viskas turi priežastį, galioja aiškūs dėsniai, kurių vienas yra „toks tokį traukia“. Seniai tai žinojau, tačiau daug metų negalėjau patikėti, kad pati prisidedu prie pragaro šeimoje kūrimo. Visada galvojau, kad aš esu geresnė nei mano vyras. Ir kad tik jis toks tironas ir pabaisa. O aš gera, tikrai labai gera. Gal tas pasislėpęs dėsnių žinojimas ir padėjo man atsilaikyti, padėjo pasikeisti ir vis dar padeda keistis. Kas nuostabiausia, su mano pokyčiais keičiasi viskas aplinkui. Ir man tai yra akivaizdžiausias dėsnio „toks tokį traukia“ egzistavimo įrodymas.
Niekada rimtai nesidomėjau, kas internete yra tema „smurtas prieš moteris“, „smurtas šeimoje“. Pavarčiau dabar.... Ogi beveik tie patys patarimai, kaip ir po žinute feisbuke:
Tiesa, turiu sutikti, kad visi jie - tikrai teisingi, jeigu tik yra nukreipti savo charakterio keitimui siekiant harmonijos šeimoje. Kaip jums skambėtų:
Būk stipri!
Nekentėk!
Kreipkis pagalbos!
Ir tada“pradėk naują gyvenimą-gyvenimą be smurto!”įvyks savaime. Pamažu, lėtai, bet taip, kad niekada negrįši atgal. Pasikeisi tu, pasikeis tavo vyras, pasikeis tavo vaikai.
Kad ir kokia mano patirtis bebūtų, tikrai žinau, kad kartais vienintelis būdas yra tiesiog išsiskirti ir daugiau niekada su tuo žmogumi neturėti reikalų. Gelbėti savo ir savo vaikų gyvybę yra taip pat svarbiau už viską. Bet ar tavo atvejis tikrai toks?
Šiame straipsnyje pateikta subjektyvi autoriaus nuomonė, todėl VLMEDICINA.LT už turinį neatsako.