Pirmadienis, 2024.12.16
Reklama

Socialdemokratai apie A. Verygos interpeliaciją – ministrui neužtenka pasakyti „sieksime“

Šaltinis: vlmedicina | 2017-12-14 14:45:49

Seime rengta interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai nepavyko. Ministrą palaikė 68 parlamentarai, prieš balsavo 33, o susilaikė 4 Seimo nariai.

Aurelijus Veryga. Asmeninio archyvo nuotr.

Ministras ketvirtadienį Seimo posėdyje atsakė į parlamentarų klausimus. Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog ministro Aurelijaus Verygos atsakymai į interpeliacijos klausimus buvo neišsamūs ir nepakankami, nors politikas liko vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai.

Seimo LSDP frakcijos seniūnas Juozas Olekas teigia, kad ministrui neužtenka pasakyti, jog jis sieks didinti darbo užmokestį arba paves paruošti darbo užmokesčio didinimo tvarką iki tam tikros datos.

„Medikų darbo užmokesčio didinimo eilė jau yra atėjusi ir mes negalime nespręsti problemos. Neužtenka, kaip kad ministras daro, įrašyti „sieksime“ iki 2020 m. padidinti vidutinį slaugytojų atlyginimą iki 1,5 šalies vidutinio darbo užmokesčio lygio, o gydytojų – iki 3 vidutinių šalies atlyginimų. Mes turime labai aiškiai etapais išdėlioti kiekvieną žingsnį“, – sakė J. Olekas.

Socialdemokratų nuomone, neteisinga atidėti medikų ir slaugytojų darbo užmokesčio didinimą iki gegužės, ypač kai Lietuvos ekonomika auga, o valdantieji kasdien giriasi pertekliniu biudžetu.

Kalbėdamas apie darbo užmokesčio didinimą medikams ir slaugytojams ministras akcentavo, kad nuo praėjusių metų liepos mėn. jų darbo užmokestis vidutiniškai didėjo 8 proc., tačiau ministras neužsiminė, kad daugumos medikų ir slaugytojų atlyginimas sudaromas iš dviejų dalių: labai nedidelės pareiginės algos ir 40–200 proc. siekiančių priedų. Gydymo įstaigoms patogiau naudoti priedų sistemą, nes finansavimas iš Ligonių kasų kinta neprognozuojamai.

Taigi kai kalbama apie darbo užmokesčio didėjimą vidutiniškai 8 proc., tai reiškia vos keletą eurų prie medikų ir slaugytojų algos.

Seimo LSDP frakcijos seniūnas J. Olekas taip pat pabrėžė gydytojų rezidentų užmokesčio didinimo būtinybę.

„Mes nieko nepasieksime, jei galvosime, kad pirma turi viskas persitvarkyti, o tada turi ateiti finansiniai resursai. Nė viena reforma nebuvo padaryta be finansų. Jei norime užtikrinti kokybiškas ir prieinamas paslaugas, ypatingai regionuose, turime reformą finansuoti“, – teigė socialdemokratas.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija jau anksčiau siūlė atsižvelgti į medikų ir slaugytojų prašymą darbo užmokestį nuo sausio mėn. didinti 30 proc., nes kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF) yra perteklinis.

2018 m. PSDF rezervas sausio 1 d. sieks 92 mln. eurų, o gruodžio 31 d. planuojamas 165 mln. eurų rezervas.

2017 m. rugsėjo mėnesio duomenimis, vidutinis gydytojo atlyginimas Lietuvoje, neatskaičius mokesčių, yra 1474 eurų, o slaugytojo – 740 eurų.

Palyginimui, vidutinis gydytojo atlyginimas Estijoje yra 2000–3000 eurų, slaugytojo – apie 1000 eurų.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Nuolatinius dubens skausmus kenčiančioms moterims – efektyvus gydymo sprendimas
Dubens pilnakraujystės sindromas (DPS) – dažnas moterų sveikatos sutrikimas, galintis reikšmingai pabloginti jų sa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų