Trečiadienis, 2024.12.18
Reklama

Sostinės poliklinikose – naujovė (1)

www.lrt.lt | 2014-02-11 16:41:58

Vilniaus Centro poliklinikoje nuo vasario pradėjo veikti slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos informacinė sistema – nuo šiol slaugytojoms nebereikia po vizito pas ligonį grįžti į polikliniką ir pildyti dokumentus.

Kraujospūdis
Algirdo Kubaičio nuotr.

Nurodymus, kokias procedūras atlikti, slaugytojams šeimos gydytojai palieka elektroninėje paciento medicinos kortelėje. Ten jie apdorojami ir patenka į  poliklinikos duomenų bazę. Neišeidamas iš savo kabineto, gydytojas įvertina paciento būklę tuo laiku ir, jei reikia, nedelsiant vyksta pas ligonį ar skiria gydymą, rašoma pranešime spaudai.

Ši procedūra trunka keletą minučių, kai anksčiau užtrukdavo beveik visą darbo dieną. Slaugytojas paciento tyrimų rezultatus ranka surašydavo grįžęs į polikliniką ir įklijuodavo juos į popierinę ligos istoriją, ir tik tada duomenis galėjo perskaityti gydantis gydytojas.

„Pacientui nebereikia eiti į polikliniką, nereikia ir gydytojams dažnai važiuoti pas ligonį. Visa tai dėl laiko taupymo galima padaryti elektroninėmis priemonėmis. Ir žmonėms, ir medikams lengviau. Žinome, kad šiuo metu Lietuvoje trūksta ir slaugytojų, ir medicinos seserų, todėl natūralu, kad ieškome geriausių techninių sprendimų, kaip gerinti sveikatos apsaugą, ir, svarbiausia, kad būtų patogiau ligoniams“, – sako šio projekto iniciatorius Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Su specialia kompiuterizuota įranga slaugytojos pacientams namuose gali ne tik pamatuoti kraujospūdį ar įvertinti elektrokardiogramą, bet ir pamatuoti kūno temperatūrą, pulsą, kraujo įsotinimą deguonimi, gliukozės kiekį kraujyje ir kitus medicininius rodiklius.

„Šeimos gydytojas gali realiu laiku įvertinti sveikatos būklės sutrikimus. Todėl rekomendaciją, kaip padėti pacientui, gydytoja gali pateikti slaugytojai dar esant jo namuose“, – sako Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras.

Iki įdiegiant modernią sistemą, vienas slaugytojas per dieną aplankydavo vidutiniškai 6 pacientus, dabar – 8. Centro poliklinikos Slaugos klinikoje dirba 16 slaugytojų. Pasak Centro poliklinikos vadovo, su tais pačiais žmogiškaisiais resursais per metus galima atlikti 7 tūkst. vizitų daugiau.

Centro poliklinika, įgyvendindama šį projektą, turėjo partnerius – Vilniaus rajono centrinę polikliniką ir Vilniaus rajono Nemenčinės polikliniką – jose taip pat įdiegta slaugos namuose elektroninės paslaugos sistema.

Projektas įgyvendintas ES struktūrinių fondų ir valstybės lėšomis.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų