Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

SPA namuose: specialistė dalinasi grožio ritualais, kuriuos atliksite namuose

Šaltinis: vlmedicina | 2020-12-02 10:00:09

Žodis SPA mums neatsiejamas nuo kurortų, grožio paslaugų centrų ir profesionalių kosmetologų, masažistų. Nepaisant to, kad dėl karantino SPA centrai uždaryti, SPA procedūrų atsisakyti nebūtina – jas galite perkelti į savo namus. Šiuo įtampos ir nerimo kupinu metu kaip niekada rekomenduojama atrasti laiko sau, atsipalaiduoti ir save palepinti.

Pasak BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertės Ramunės Uosienės, SPA procedūros namuose padės ne tik pasirūpinti savo oda, bet ir atgauti vidinę pusiausvyrą. Specialistė dalinasi SPA ritualais, kuriais pasilepinsite tiesiog namuose.

Termino SPA kilmė turi keletą versijų, bet pati populiariausia – iš lotyniško posakio „sanitas per aqua“, reiškiančio „sveikata per vandenį“. Ir iš tiesų nemažai SPA procedūrų susijusios su vandeniu, tačiau dabar šis terminas vartojamas kur kas platesniam grožio ir sveikatinimo procedūrų spektrui nusakyti.

„SPA procedūros turi visapusišką poveikį. Jos prisotiną odą naudingomis medžiagomis, atpalaiduoja kūną ir nuramina mintis. Todėl karantino metu nereikėtų šių malonumų atsisakyti. Siūlau vieną ar dvi savaitgalio valandas skirti tik sau. Jos praturtins jūsų kasdienę grožio rutiną ir padės atsipalaiduoti po visos savaitės darbų“, - pranešime žiniasklaidai rekomenduoja R. Uosienė.

Priemonių SPA ritualams namuose toli ieškoti nereikia, pradėkite nuo savo vonios spintelės. Trūkstamų priemonių nesunkiai galima įsigyti internetu vaistinėje. Kuriant savo grožio ritualus, R. Uosienė pataria atsižvelgti ne į savo odos tipą, o į būklę. Odos būklė keičiasi, priklausomai nuo aplinkos sąlygų, gyvenimo būdo ypatumų. Pvz., šiuo periodu įprastai normali ar mišri oda gali būti linkusi sausėti. Vaistininkė pataria rinktis dermatologinę kosmetiką, turinčią poveikį ir gilesniems odos sluoksniams.

SPA kūnui

SPA ritualai kūnui sunkiai atsiejami nuo vandens procedūrų. Todėl šilta vonia, praturtinta druskomis, būtų puiki ritualo kūnui pradžia. Šiltas vanduo padės atsipalaiduoti, atvers kūno poras, be to, šilta vonia su druskomis padeda stiprinti imunitetą, normalizuoja hormonų pusiausvyrą, pagerina kraujotaką ir virškinimą, sumažina raumenų įtampą, gali padėti lėtinti ir senėjimo procesus.

„Druskų voniai tinka ir paprasta jūros druska, tačiau specialiai voniai skirtos druskos yra praturtintos natūraliais aromatais ir eteriniais aliejais, kurie sustiprina poveikį. Pvz., druskos su mirtų, raudonėlių, levandų aromatais padės atsipalaiduoti, druskos su citrusinių vaisių aromatais suteiks energijos. Tokios procedūros stangrina ir lygina odą, padeda išlaikyti kūno odos jaunatviškumą“, - pasakoja BENU Sveikos odos instituto ekspertė.

Vonios procedūrą užbaikite viso kūno šveitimu. Kūno šveitiklis stimuliuoja kraujotaką, suaktyvina limfinę sistemą, efektyviai pašalina suragėjusias odos ląsteles ir nešvarumus, skatina ląstelių atsinaujinimą, stangrina ir išlygina odą. Taip pat palengvina maitinamųjų ir drėkinamųjų priemonių įsisavinimą. Beje, kūno šveitimas – puiki profilaktinė priemonė nuo plaukelių įaugimo po depiliacijos.

„Po vonios procedūros, jeigu oda normali ir nėra išsausėjusi, įtrinkite kūną lengvos tekstūros kūno losjonu. Išsausėjusiai odai losjonas gali nebepadėti, todėl rekomenduoju naudoti kūno aliejų ar specialius dermatologinius kremus ir balzamus. Jie ilgesniam laikui sumažins sausos odos keliamą diskomfortą. Priemonę įtrinkite dar į drėgną kūno odą masažuojamaisiais judesiais. Neskubėkite, išmasažuokite visą savo kūną, problemines kūno vietas, pvz., šlaunis, masažuokite intensyviau, galite aliejų ar kitą priemonę į odą ir įtapšnoti. Masažas ir intensyviai drėkinanti priemonė padeda atkurti odos barjerą, ji tampa lygi, elastinga ir gyvybinga“, - patarimais dalijasi sveikos odos specialistė.

SPA veidui

Veidui įprastai mes skiriame nemažai dėmesio, tačiau ir šią zoną galite kartais ypatingai palepinti. SPA procedūroms rinkitės veido priežiūros priemones, turinčias intensyvų poveikį. Procedūrą pradėkite nuo veido šveitimo. Riebiai ir mišriai odai tinka rūgštiniai šveitikliai. Jeigu odos paviršiuje nėra pūlingų spuogelių, galite naudoti šveitiklį su vidutinio dydžio šveičiamosiomis dalelėmis. Jautresnei odai rinkitės priemones su švelniomis ir smulkiomis granulėmis. Odai, kurios kapiliarai yra paviršiuje, oda linkusi rausti, naudokite enziminius šveitiklius.

„Nepamirškite pasirūpinti ir lūpomis. Žiemą jos greičiau sausėja, trūkinėja ir šerpetoja, todėl reikėtų švelniai nušveisti ir lūpas. Tai suteiks joms švelnumo, padės apsaugoti nuo trūkinėjimo ir žaizdelių atsiradimo“, - prideda R. Uosienė.

Po šveitimo veido odą tonizuokite, kad atkurtumėte jos natūralų pH balansą ir sudrėkintumėte. Tada skirkite kelias minutes veido masažui, kuris suaktyvina kraujotaką ir limfos nutekėjimą, stangrina odą. Nemasažuokite sauso veido. Masažo pagrindui galite rinktis gelį, riebų kremą ar aliejų pagal odos tipą. Į pagrindą galite įlašinti kelis lašus vitaminų A ir E. Vitaminas A tinka senėjimo prevencijai, o vitaminas E yra galingas antioksidantas. Masažą atlikite braukiamaisiais judesiais arba skruostų, kaktos, smakro zonas tapšnodamos pirštų pagalvėlėmis. Masažo linijos turėtų kilti veido ovalu aukštyn.

„Po masažo labai tinka odą prisotinti naudingomis medžiagomis. Tam puikiai tinka intensyvaus poveikio veido kaukės. Pagal odos poreikius galite rinktis drėkinančias, maitinančias ar stangrinančias. Nepamirškite paakių zonos. Jai reikėtų rinktis specialias priemones, nes paakių oda yra itin plona ir jautri. Grožio priemonių asortimente tikrai rasite jūsų namų SPA procedūroms tinkančių kaukių paakiams“, - sako specialistė.

SPA veidui ritualo metu nereikėtų pamiršti ir veido kremo. Kremo nereikės tuo atveju, jeigu pagal instrukciją kaukės likučius rekomenduojama įtrinti į veidą. Jeigu kaukė nuplaunama, veidą reikėtų tonizuoti, o tada naudoti įprastą kremą.

SPA rankoms ir pėdoms

Rankų ir pėdų SPA – taip pat svarbus ir daugelio mėgstamas ritualas. Apie tai, kad šiuo metų laikų rankų ir pėdų odą reikėtų kasdien maitinti ir drėkinti, specialistė jau nekalba. Tačiau kartą per savaitę siūlo šias kūno vietas papildomai palepinti vonelėmis ir kaukėmis. Vonelės su druskomis ir eteriniais aliejais svarbios ne tik odos, bet ir nagų priežiūrai – sustiprina ir pamaitina nagus, kuriuos tiek sausas, tiek šaltas oras taip pat veikia neigiamai.

Po vonelės rankas ir nagus įtrinkite maitinamuoju kremu, itin sausėjančiai rankų odai rinkitės kremą su šlapalu. Priemonę įmasažuokite ne tik į rankų odą, bet ir aplink kiekvieną nagą – taip suminkštinsite nagų odeles, pamaitinsite nagus.

„Procedūrą pėdoms taip pat galite pradėti nuo šiltos vonelės. Ji suminkštins odą ir paruoš ją šveitimui. Pėdų oda ypač linkusi ragėti, ant jos susidaro nuospaudos, todėl, norint išlaikyti jas švelnias, reguliariai reikia pašalinti suragėjusias ląsteles. Tai galite padaryti mechaniniu būdu – su pemza ar elektriniu pėdų šveitikliu, arba naudoti šveičiamąsias ar odą atsluoksniuojančias kaukes pėdoms. Pastarosios praturtintos drėkinančiais ingredientais, todėl, kai suragėjusi oda pradeda sluoksniuotis, rekomenduojama nenaudoti papildomai maitinančių ir drėkinančių kremų, kad oda lengvai pasišalintų“, - pataria vaistininkė.

Kadangi pėdų oda yra storesnė, jai skirtose priemonėse paprastai yra didesnė koncentracija drėkinančių ir maitinančių ingredientų. Todėl pėdoms galite rinktis kremą su 10 ar net 30 proc. šlapalo.

Apibendrindama Sveikos odos instituto ekspertė rekomenduoja SPA ritualams iš anksto numatyti laiką, kad niekas netrukdytų, pasiruošti aplinką – rami muzika, eterinių aliejų kvapai, pritemdyta šviesa nuteiks raminančiai, atpalaiduos ir sukurs tikro SPA atmosferą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų