Stipriai atšalus orams Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai rekomenduoja į lauką eiti tinkamai pasiruošus, svarbiausia – šiltai ir patogiai apsirengti. Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja. Reikia pažymėti, kad nuo šalčio dažniausiai nukenčia kojos, rankos, ausys, nosis ir skruostai.
Eidami į lauką:
Lauke:
Spustelėjus speigui įvertinkite, ar galite būti lauke. Ilgai esant šaltyje, o ypač pavartojus alkoholio, žmogaus pojūčiai susilpnėja, apima mieguistumas, žmogus nejaučia šalčio ir dėl nušalimų atsiradusio skausmo.
Žiemą padidėja rizika susirgti gripu ar kitomis ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Kiekvienas susirgimas užkrečiamąja liga alina imuninę sistemą. Todėl NVSC specialistai pataria stiprinti imunitetą ir laikytis šių asmens higienos taisyklių: dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu, kosėti ir čiaudėti prisidengiant vienkartine nosine ar alkūnės linkiu, o ne į delną, drėgnu būdu valyti kambarius, net ir spaudžiant stipriam šalčiui itin svarbu dažnai vėdinti patalpas.
Rekomendacijos tėvams ir vaikų darželiams
Grynas oras ir fizinė veikla ypač svarbi gerai sveikatai palaikyti, imunitetui stiprinti. Tačiau spaudžiant stipriam šalčiui rekomenduojama trumpinti buvimo lauke laiką, lauke stengtis judėti ir dažnai grįžti į patalpas pasišildyti.
Primename, kad sveikatos saugos reikalavimus vaikų darželiams nustatančioje higienos normoje nurodyta, kad vaikams aktyvi fizinė veikla turi būti organizuojama kasdien 2 kartus šviesiu paros metu išvedant juos į lauką, tačiau veiklos lauke reikėtų atsisakyti, kai:
Taip pat atkreipiame dėmesį, kad atšalus orui, imama intensyviau šildyti pastatus, dėl to paprastai padidėja oro tarša kietosiomis dalelėmis. Tad rekomenduojama stebėti oro taršos duomenis, kurie skelbiami interneto svetainėje adresu www.gamta.lt ir padidėjus oro taršai lauke būti trumpiau.