Pirmadienis, 2024.12.16
Reklama

Specialistų susitikimas Kaune

2013-02-04 18:02:05

Nacionalinio Transplantacijos Biuro atstovai pagal iš anksto suderintą darbotvarkę susitiko su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų transplantacijos specialistais.

Gydytojas
Audriaus Privedos nuotr.

Darbotvarkėje buvo numatyti keturi klausimai:

Registro plėtra.

Gyva donorystė: kas daroma Lietuvoje ir ES.

Koordinatorių darbo tobulinimas: ligoninės koordinatoriaus pareigybė, esamų koordinatorių darbo tobulinimas.

Inkstų recipientų sąrašo valdymas.

Susitikime dalyvavo Kauno klinikų gydytojai: Nefrologijos klinikos prof. Vytautas Kuzminskis, Nefrologijos klinikos vadovė prof. Inga Bumblytė, Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. Limas Kupčinskas, Urologijos klinikos vadovas prof. Mindaugas Jievaltas, prof. dr. Daimantas Milonas, Intensyviosios terapijos klinikos vadovas prof. Vidas Pilvinis, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Tomas Tamošuitis, Detoksikacijos skyriaus vadovė m. dr. docentė Edita Žiginskienė, Akių ligų klinikos gydytoja Aurija Kalasauskienė, gydytoja nefrologė, transplantacijų koordinatorė Sondra Kybartienė ir kiti specialistai.

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) praėjusiais metais parengė dokumentaciją naujam registrui skaitmeninti bei tobulinti, su šios srities specialistais kūrė kompiuterinę registro valdymo sistemą. Šiuo metu vyksta registro baigiamieji ir testavimo darbai, todėl jis ir buvo pristatytas transplantacijos specialistams. Diskusijos dalyvius sudomino ir jie pageidavo išsamesnio registro aptarimo ir analizės. Šį klausimą buvo nutarta išsamiai apsvarstyti kito susitikimo metu.

Susitikimo dalyviai diskutavo dėl gyvosios donorystės plėtros galimybių. Specialistų švietimas, psichologo įtraukimas į darbą, nefrologų skatinimas kalbėtis su ligonio artimaisiais (bet ne su ligoniu) – šie aspektai buvo aptarti.

Susitikimo metu aptartas  ir koordinatoriaus darbas, analizuota esama situacija, problemos. Daugumos nuomone, donorinėse ligoninėse reikia įteisinti ligoninės koordinatoriaus pareigybę, kad jis užsiimtų tik donorystės proceso koordinavimu. NTB specialistai yra parengę teisės akto projektą, kuris šią pareigybę įteisintų.

Susitikimo metu nagrinėtas dar vienas svarbus klausimas – inkstų transplantacijos laukiančių recipientų sąrašas. Dėl nemažo transplantacijų skaičiaus laukiančiųjų sąrašas nėra didelis, tačiau abejojama, ar visi recipientai identifikuojami: 13-15 procentų dializuojamų pacientų yra įtraukiami į transplantacijos eilę. Kitose šalyse šis skaičius yra gerokai didesnis. Prof. V. Kuzminskis svarstė, kokiais būdais tai galima būtų pakeisti. Manoma, kad reikėtų didesnio dėmesio recipientų motyvacijai, analizuoti ir aptarti neatvykimo priežastis. Šią situaciją pasiūlyta apsvarstyti ir Lietuvos Nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacijos susirinkime.

Tiek NTB, tiek Kauno klinikų specialistai minėjo, kad susitikimas reikšmingas tuo, jog problemos identifikuojamos, apsikeičiama nuomonėmis, ieškoma optimalių sprendimų.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Nuolatinius dubens skausmus kenčiančioms moterims – efektyvus gydymo sprendimas
Dubens pilnakraujystės sindromas (DPS) – dažnas moterų sveikatos sutrikimas, galintis reikšmingai pabloginti jų sa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų