Klausimas. Kokia gydytojų ginekologų nuomonė apie spirales, padengtas variu (ne hormonais)? Kuo jos skiriasi nuo kitų?
Atsako gydytoja akušerė ginekologė Rita Banevičienė
Intrauterinės spiralės (IUD) paprastai gaminamos iš inertinių plastmasių ir jų efektyvumas apsaugant nuo nepageidaujamo nėštumo yra didelis, nes siekia apie 98 proc. Jos papildomai padengiamos įvairiomis medžiagomis tam, kad padidėtų ne tik kontraceptinis, bet ir gydomasis efektas, ar sumažėtų pašalinis veikimas. Taigi dabartinės IUD skiriasi ne tik forma, bet yra dengiamos hormonais, variu, sidabru ar auksu. Žinoma, dėl to skiriasi ir jų kaina. Metalu dengiamos spiralės veikia ir spermatocidiškai (naikina spermatozoidus), hormoninės - daugiau veikia gimdos kaklelio gleivių tankį, gimdos gleivinę. Tačiau metalais impregnuotos IUD, - rodo praktika, - neretai padidina kraujavimą mėnesinių metu, todėl toms, kurių
mėnesinės gausios, jos netinka. Hormoninės IUD šio trūkumo neturi. Visais atvejais bet kokios IUD rekomenduojamos gimdžiusioms moterims.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.