Šeštadienis, 2024.12.21
Reklama

Sportininkai stos į kovą su kraujo vėžiu

2012-07-09 09:48:48

Jau šiais metais Didžiosios Britanijos žiedinių lenktynių komandos “DFDS – DHR” automobiliai bus papuošti specialiais kaulų čiulpų donorystei skirtos akcijos “Būk geras” lipdukais. Į kovą su  kraujo vėžiu jungiasi dvi stiprios komandos: OHLB “Kraujas” iniciatyvos “Būk geras” savanoriai ir Didžiosios Britanijos DFDS-DHS žiedinių lenktynių komanda.

Pirmą kartą į lenktynių trasą automobiliai išriedės jau liepos mėnesį Palangoje vyksiančiose “Omnitel 1000 km” lenktynėse. Sportininkai nori prisidėti prie kilnios akcijos ir, pergalėmis lenktynių trasoje, padėti sergantiems kraujo vėžiu pasiekti pergalę pries ligą.

Apie DFDS-DHS

DFDS – DHS - draugiška šeimos komanda, garsinanti Lietuvos motosportą Didžiojoje Britanijoje. Komandoje -  trys lenktynininkai: Dave Hollans – tėvas, Drew Holland, Mick Holland – sūnūs. Komandos šūkis: “Vairuodami savo malonumui, teikiame malonumą kitiems”.

Didžiausią dėmesį komanda skiria Baltijos šalyse vykstančioms automobilių lenktynėms. Dave Holland (54 m.), komandos DFDS-DHS lyderis, lenktynininkas, turintis daugiau nei 25 metų patirtį klubinio ralio ir pasaulio ralio čempionatuose, sako: “Lietuvos publika nuostabi. Lenktynės čia - tikra šventė. Varžybose buria bendraminčius, vedamus idėjos ir entuziazmo.”

Komandos nariai dažnai būna Lietuvoje. Lenktynininko anūkės gyvena Žemaitijoje. Vienos viešnagės metu išgirdęs, kad kraujo vėžiu sergančiam ligoniui ieškomas kaulų čiulpų donoras, Dave iš karto nusprendė padėti. Sužinojęs, kad negali tapti kaulų čiulpų donoru, Dave sumanė kitais būdais prisidėti prie kovos su leukemija ir sumąstė remti kaulų čiulpų donorystę lenktynėse. “Supratome, jog yra daug žmonių, kuriems reikia pagalbos. Kaulų čiulpų transplantacija – vienintelis efektyvus sunkiausių kraujo vėžio formų gydymo būdas. Lenktynėse mes rizikuojame daug labiau, nei duodami kaulų čiulpus. Kirtę finišo liniją, nusipelnome medalio, tad kokio medalio nusipelno tas, kuris kažkam padės laimėti lenktynes su liga? O juk tai padaryti gali kiekvienas.”

DFDS-DHR komanda nori, kad apie kaulų čiulpų donorystę sužinotų ne tik Lietuvos lenktynių aistruoliai, bet ir žmonės didžiojoje Britanijoje.

Apie “Būk geras”

Lietuvoje, VUL Santariškių klinikose, jau 11 metu sėkmingai vykdomos kaulų čiulpų transplantacijos, galinčios išgelbėti gyvybę sergantiems kraujo vėžiu žmonėms. Bendrija „Kraujas“, vienijanti įvairiomis kraujo vėžio formomis sergančius žmones, jų artimuosius bei medikus, jau šešerius metus vykdo akciją „Būk geras!”, propaguojančią kaulų čiulpų donorystę. Per beveik septynerius metus akcija „Būk geras!“ virto visuomeniniu donorystės idėją palaikančių žmonių judėjimu: koncertai, koncertiniai turai “Gyventi, negalima mirti”, fotografijos parodos, dokumentinis filmas “Kraujo kelias”, akcija mokyklose “Būk geras, abituriente”, o dabar – spurtas lenktynių trasoje teikia vilties daugeliui ligonių, šiandien laukiančių savojo donoro.

Bendri “Būk geras” ir DFDS-DHR komandos planai dideli: ne tik drauge dalyvauti lenktynėse, bet ir surengti keletą akcijų Lietuvoje.

DFDS-DHR komandos pasiekimai Lietuvoje:

11 tose Omnitel 1000 km lenktynėse 2010 m.

1 vieta istorinėje klasėje Drew Holland

4 vieta istorinėje klasėje Dave Holland

2009 m. Kačerginė (Nemuno žiedas) antra vieta klasėje, 8-a vieta bendroje įskaitoje.

Iniciatyvos “Būk geras” pasiekimai Lietuvoje:

2004 m. Lietuvos Negiminingų kaulų čiulpų donorų registre (LNKČDR) buvo vos 250 žmonių.

2012 m. – beveik 7000 žmonių.

Kviečiame tapti mūsų draugais.

Šarūnas Judickas,

 akcijos “Būk geras” koordinatorius

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Užtraukti dūmą paauglius veja ir stresas
„Kuo sunkesnėmis sąlygomis gyvena nepilnametis, tuo didesnė tikimybė, kad jis paklius į žalingų įpročių spąstus&ld...
Gydytojams rezidentams bus skiriamos vienkartinės išmokos
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą, pagal kurį šiemet sutaupytos SAM veiklos lėšos bus skiriamos šali...
Po gyvenimo lūžio: kaip jaunam vyrui pavyko išbristi iš alkoholio ir beprasmybės liūno
Alkoholio upės, konfliktai ir net muštynės – visa tai neseniai buvo eilinės Jono (vardas pakeistas, tapatybė žinom...
Dažniausi švenčių negalavimai ir traumos: ką būtina turėti savo namų vaistinėlėje?
Net ir pačios gražiausios metų šventės gali būti aptemdytos įvairiausių negalavimų, traumų ar susižeidimų. Dažnu atveju...
Šiltos Kalėdos Jonavos ligoninėje: kviečia gimdyti saugiai ir patogiai
Šventinis laikotarpis Jonavos ligoninės gimdymo skyriuje alsuoja ypatinga šiluma – kiekvienas čia gimęs kūdikis ta...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų