Klausimas. Kamuoja spuoguotumas ant nugaros. Daug metų spuogai vis negali dingti. Truputėlį sumažėja ir vėl visą nugarą "išbarsto" spuogais. Kreipiausi į dermatologus, tačiau jų išrašytos priemonės nepadėjo šių spuogų atsikratyti. Gal galėtumėte patarti bent kokius tyrimus pasidaryti, kad žinočiau, kas skatina šių spuogų atsiradimą. Artūras, 27 m.
Atsako Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos gydytoja dermatovenerologė doc. dr. Vesta Kučinskienė
Paprastieji, arba jaunatviniai, spuogai gali užsitęsti ilgiau ir varginti ne tik paauglystės metu. Tai lėtinė uždegiminė liga. Pasidomėkite, ar šia liga nesirgo jūsų tėtis, mama. Dažnai aknę lydi seborėjinis dermatitas, supūliavęs hidradenitas, todėl odos ligų gydytojas turėtų apžiūrėti ir kitas kūno sritis, pvz., skalpo, veido odą, pažastų, kirkšnių sritis. Įprastai laboratoriniai tyrimai nereikalingi, užtenka bėrimų įvertinimo apžiūros metu. Jei randama uždegiminių elementų (pūlinukų, skausmingų raudonų mazgelių ar net mazgų), rekomenduojamas sisteminis gydymas antibiotikais. Jei neefektyvu, tuomet sprendžiama dėl retinoidų skyrimo, atlikus saugumo tyrimus iš kraujo. Sisteminiai vaistai derinami su vietiniais vaistais. Gydymas geriamais vaistais trunka iki kelių mėnesių. Kasdienės odos priežiūros priemonės turėtų būti naudojamos nuolat (prausikliai, šampūnai, skirti spuoguotai odai, žymimi žalia spalva, arba priemonės skirtos prieš seborėją). Atkreipkite dėmesį į mitybą, venkite greito maisto, riebių baltymingų produktų, saldumynų.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.