Pirmadienis, 2024.12.23
Reklama

Stasys Povilaitis: „Trokštu būti sveikas, kad dovanočiau jums puikią nuotaiką“

Ligita Sinušienė | Šaltinis: vlmedicina / asmuo | 2013-03-02 00:02:23

Viskas su saiku, net ir sveikatinimasis, - perfrazuojant dainininko Stasio Povilaičio mintis galima taip apibendrinti jo požiūrį į sveiką gyvenimo būdą. Jau pusšimtį metų koncertuojantis artistas puikiai žino, kaip saugoti gerklę, balso stygas ir pėdas. „Nebūtina dėl kiekvieno nieko kreiptis į gydytojus“, - sako scenos jubiliatas.

Stasys Povilaitis
"Pavojingiausi iš šaltų gėrimų, jau ir mokslininkų įrodyta, - pienas ir šampanas", - sako Stasys Povilaitis. www.promostar.lt nuotr.

Esate 50 metų scenoje. Ar scenos žmogui reikia kaip nors ypatingai saugoti sveikatą?

Visiems žmonėms reikia. Ką tai reiškia „ypatingai“? Saugoti, tausoti sveikatą visiems reikia. O dainininko profesijai pavojingiausi yra skersvėjai. Taip pat sušilus po koncerto niekada negalima gerti nieko šalto. Labai pavojinga. Pavojingiausi iš šaltų gėrimų, jau ir mokslininkų įrodyta, - pienas ir šampanas. Šalti. Ir tai ne mano patirtis, bet įrodyta tyrimais.

Taigi niekada negeriate pieno tiesiai iš šaldytuvo?

Niekada. Tik kambario temperatūros. Ir ne tik pieną, ir vandenį, ir mineralinį. Ir neperku iš šaldytuvo - jeigu ir esu kokioje maitinimo įstaigoje, visuomet prašau kambario temperatūros.

Ir vasarą neatsigaivinate jokiu šaltu gėrimu ar kokteiliu?

Vasarą – juo labiau! Neįsivaizduoju, kaip ten amerikiečiai gyvena, viską su ledu maišo. Pas juos ledas visur. Gal jie įpratę? Svarbiausia šalto negalima gerti įkaitus. O per koncertus ir renginiuose norisi atsigerti, ypač – po koncerto. Niekada nieko šalto negalima gerti, aš ir negeriu. Tai tokie profesiniai dalykai. Ir skersvėjai labai gali pakenkti.

O jeigu suplanuotas koncertas ir gerklę jau peršti?..

Yra tokia greitoji priemonė – druska praskalauti. Yra ir čiulpiamų, homeopatinių vaistų. Dabar pasirinkti yra ką. Nuolat turiu šių priemonių. Jeigu pasibaigė, vėl nusiperku. Turiu gerklei, turiu stygoms. Yra priemonių, su kuriomis galima per savaitėlę „atsistatyti“, ir netgi greičiau.

Ar yra tekę koncertuoti su skaudama gerkle?

Yra, yra! Nors dar tas skaudėjimas ne pats baisiausias. Baisiausia, kai yra stygų koks nors uždegimas. Tada jau geriau nereikia, nes dar tik blogiau pasidarys. O gerklės skausmą galima nuimti – tai ne didžiausia problema.

Koncerto metu tenka kelias valandas prastovėti scenoje. Kojos gal irgi yra dainininko silpna vieta?

Taip taip taip! Oi, pėdos mano - didelė bėda. Pradeda skaudėti. Būtent pėdos - ne kojos, bet pėdos. Avalynė turi būti patogi. Kiekvieno koja skirtinga. Mano keltis aukšta, kito žemesnė, tad reikia prisitaikyti avalynę kiekvienam individualiai. Mano batų viduje būtinai turi būti ekologiški paaukštinimai. Ir iš vidaus turi būti koks nors paminkštinimas, kad neatsimuštų padai.

Scenos žmogui svarbi ir prezentatyvi išvaizda. Neatrodo, kad Jums reikėtų rūpintis dėl papildomų kilogramų, bet ar stebite save, kad svoris neaugtų?

Taip, jeigu pamatau, kad truputėlį atleidau vadžias, susiveržiu, pareguliuoju. Tiesiog pamažinu maisto kiekius ir tiek. Kaip rusai sako: „Žratj menše nado“. Tiesiog porcijas reikia pamažinti. Ir labai svarbu valgyti vienu metu. Geriau dažniau ir saikingai.

Ar Jums pavyksta išlaikyti tą režimą?

Stengiuosi, bet ne visada. Juk kelionės, koncertai, renginiai. Tą režimą gali išlaikyti, jei esi čia pat, namuose, arba koncertuoji netoliese, bet ilgose kelionėse sunkoka. Sakau – stengiuosi laikytis reguliaraus maitinimosi režimo, bet ne visada pavyksta.

Povilaitis
"Sveikas gyvenimo būdas – viskas su saiku. Su saiku galima ir lašinukų pavalgyti", - mano Stasys Povilaitis. Eimanto Genio (alfa.lt) nuotr.

O judėjimui skiriate dėmesio? Ar tai Jums svarbu?

Taip, tai būtina! Gryno oro reikia gauti kuo daugiau. Būtina stengtis, kad neprasėdėtum visą dieną namuose. Aš labai mėgstu pasivaikščiojimus ir plaukiojimą. Plaukioju tik vasarą, nors žiemą kartais ir į baseiną nueinu. O šiaip nemėgstu lakstyti, bėgioti - tiesiog pasivaikščioti.

Gyvenimui Palangą ir pasirinkote būtent dėl gryno oro?

Ne tik todėl, bet didžiąja dalimi stengiuosi čia būti kuo daugiau todėl, kad čia išėjai ir iš karto - grynas oras. Nereikia kaip Vilniuje ieškoti kokio parko, kad nebūtų tokio „smogo“.

Pasivaikščiojimui renkuosi pušynus, jūrą – nebūtinai, ypač jeigu didelis vėjas. Stengiuosi kasdien bent 40 minučių pabūti gryname ore. Porą sykių bent po 40 minučių. Kartais ir pusantros valandos. Čia apie minimumą kalbu. Ir vaikštau bet kokiu oru, nebent jau visai vėjas siaučia ar pila kaip iš kibiro.

Koks Jūsų požiūris į sveiką gyvenimo būdą? Kas jums yra sveikas gyvenimas?

Aš rezervuotai į tai žiūriu. Atsisakyti visų malonumų vardan sveiko gyvenimo būdo kartais irgi sunkoka. Tai, kaip kiti aukojasi, su salotos lapu gyvena, mesdami svorį, tai man nepriimtina. Mano nuomone, sveikas gyvenimo būdas – viskas su saiku. Su saiku galima ir lašinukų pavalgyti,  daug ką padaryti. Saikingumas visame kame, manyčiau, ir yra pagrindinės sveiko gyvenimo būdo taisyklės.

Tad įdomu, kaip vertinate ruonius, kurie lenda žiemą į vandenį.

Tegu lenda, jeigu jiems smagu, bet galima taip ir ligą įsivaryti, ir sąnariams pakenkti. Vieną kartą paklausiau Kepenio, ką daryti žmogui, jeigu jam skauda sąnarius. Sako: „Tai šaltas vanduo ir gydo!“.  Na, netikiu. Jeigu žmogaus sąnariai nesveiki, tad kaip tas ledinis vanduo gali jam padėti?! Aš ne ruonis, bet pats pradedu gan anksti maudytis jūroje, jau gegužę. Iš pradžių pabraidau, paskui patūpčioju. Ir kai vanduo 14-os laipsnių, aš jau plaukiu. Taip organizmas po truputį palaipsniui pripranta prie šalto vandens. Poreikį plaukioti turiu tikrai nemažą. Maudausi kasdien ir po kelis kartus. Ir nesikaitinu saulėje niekada - apdžiūnu tarp plaukiojimo.

Stasys Povilaitis
"Trokštu būti sveikas, kad dovanočiau jums puikią nuotaiką, ir jūs taip pat būkite sveiki", - linki Stasys Povilaitis. Eimanto Genio (alfa.lt) nuotr.

Kaip ir kiekvienam, turbūt  tenka susidurti su sveikatos apsauga. Ar domitės sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio siūlomomis naujovėmis?

Nesu abejingas toms naujovėms, kurios rengiamos, bet nesusidariau nuomonės. Jeigu turite galvoje tam tikrus privačių gydymo įstaigų apribojimus, atrodo, teisingai kalba sveikatos apsaugos ministras,  bet gal nereikėtų perlenkti lazdos. Manau, kad reikėtų kompromisą atrasti, kad visiems būtų gerai.

Ar dažnai tenka susidurti su medikais?

Kartkartėmis susiduriu, bet nesu mėgėjas dėl kiekvieno nieko lakstyti pas gydytojus – dėl peršalimo ar dėl ko nors panašaus. Aš turiu savų būdų peršalimams pasigydyti. O šiaip niekas neapsaugotas nuo kokių ūminių ligų.

Kokie tie Stasio Povilaičio peršalimo gydymo būdai?

Turiu įvairių priemonių garinimuisi, homeopatinių vaistų, bet negaliu konkrečių minėti, nes tai jau būtų reklama. O naminiai gydymosi būdai aprašomi visuose laikraščiuose. Tie patys būdai ir mano: daug arbatų, juodas ridikas su medumi ir pan.

Prireikus kokias gydymo įstaigas renkatės? Valstybines ar privačias? Kaip medikai reaguoja į žinomą veidą?

Aš linkęs taupyti laiką. Iš gydytojų visada jaučiu palankumą, susirūpinimą.

O baigdamas pokalbį kviečiu savo klausytojus į visą kovo mėnesį didžiausių šalies miestų didžiausiose arenose vyksiančius mano jubiliejinio turo koncertus. Trokštu būti sveikas, kad dovanočiau jums puikią nuotaiką, ir jūs taip pat būkite sveiki.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl per šventes neturėtume vaikų vaišinti grybais ir kas turėtų vengti meduolių?
Bent keletas rūšių silkių, marinuotų, džiovintų ar į pyragėlius įdarytų grybų – tai tik keletas tradicinio lietuvi...
Daugybė senjorų kovoja su vienatve. Kaip galime jiems padėti?
Lietuvoje, kaip ir daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių, pastebima sparti visuomenės amžėjimo tendencija. Ir nors vyre...
Įtaką svorio pokyčiams turi ir vandens kiekis organizme
„Vilmorus“ Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad dažnas lietuvis kenčia nuo per didelio svorio. Kaip atskl...
Ar nesveika mityba per šventes gali sugadinti kraują?
Šventiniu laikotarpiu, kurį praleidžiame su artimaisiais prie stalų, apkrautų skirtingomis vaišėmis, Nacionalinis kraujo...
Raseinių ligoninės direktorius: „Plėskime paslaugas stipriausiose rajonų ligoninėse ir sumažės eilės“
Besibaigiant metams Raseinių rajono savivaldybės taryba ligoninei skyrė beveik 400 tūkst. eurų, kurie bus panaudoti Inte...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų