Klausimas. Prieš porą savaičių ramybės būsenoje pajutau stiprų širdies plakimą. Labai supanikavau, pradėjo mušti karštis bei suktis galva. Nuvažiavus į priimamąjį man buvo atlikti kraujo tyrimai, kardiograma bei matuojamas spaudimas. Visi rodikliai buvo geri, išskyrus kalį kraujyje, jo lygis buvo žemas. Papildomai pagėrus kalio dar kartą apsilankiau pas gydytojus, atlikau širdies echoskopiją, pakitimų nebuvo rasta, o kalio kiekis kraujyje atstatytas. Nepaisant to, nuo priepuolio nuolatos svaigsta galva, kartais pagaunu stipriau plakančią širdį, pulsas net gulint ramybės būsenoje 80-90, sumažėjo apetitas, bei atsirado nemiga. Nuolatos jaučiu nerimą, jog priepuolis gali pasikartoti. Ar stipraus širdies plakimo priežasties reiktų toliau ieškoti pas kardiologus, ar viskas nuo nervinės įtampos? Bona, 23 m.
Atsako V. Griniaus konsultacinio diagnostinio kabineto „Pulsas“ gydytojas kardiologas dr. Virgilijus Grinius
Sakote "stiprus širdies plakimas", todėl dar ne visiškai aišku, ar širdis plaka dažnai, ar retai. Iš tolesnio jūsų paaiškinimo atrodytų, kad polinkis link dažnesnio plakimo, nors normalus širdies pulsas esant ramybės būsenai yra 60-90 k/min., taigi 80-90 k/min. nėra labai dažnas. Jei plaka dažniau, labai svarbu, ritmiškai ar neritmiškai. Jei neritmiškai, reikia suskaičiuoti čiuopiant pulsą, kiek kartų per minutę suplaka neritmiškai. Geriausiai tai būtų padaryti aparatu - Holterio monitoriumi, kai pulsas stebimas ir registruojamas parą laiko, po to analizuojamas. Po to galima būtų daryti tikslesnes išvadas dėl jūsų ritmo sutrikimo. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, ar jūs pastaruoju metu neparvargusi, neturite daug nervinės įtampos, ar negeriate kavos ir kitų stimuliuojančių gėrimų, nerūkote.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.