Tytuvėnuose (Kelmės rajonas) vyko tarptautinė keturių dienų dvasinio tobulėjimo ir šokių stovykla moterims, kurią organizavo Norvegijos sostinėje Osle veikiančio emigrantų iš Lietuvos moterų klubas „Viola Club“.
“Kiekvienoje moteryje potencialiai slypi labai individualus kūrybinis pradas”, - toks buvo šios moterims skirtos stovyklos “Švęskime moterystę” šūkis ir pagrindinė idėja. Stovykloje ilsėjosi ir užsiėmimuose dalyvavo tiek Lietuvos moterys, gyvenančios savo tėvynėje, tiek emigracijoje gyvenančios lietuvės.
„Emigrantai užsienio šalyse, tarp jų - ir Norvegijoje, buriasi į bendruomenes, kuria klubus ir mokyklas, nes žmogui reikia ne tik materialinio, bet ir dvasinio komforto”, - pasakojo šokių trenerė Raminta Morkūnienė. - Dvasinis tobulėjimas, saviraiška per menus yra vienas iš būdų pajusti dvasinį komfortą, surasti naujų savęs realizavimo būdų”.
Raminta Morkūnienė Tytuvėnuose vykusioje stovykloje vedė astrologinio pilvo šokio pamokas, mokė moteris čakrų šokio paslapčių, vedė moteriškumo atskleidimo šokyje užsiėmimus.
Savęs pažinimo užsiėmimus ir paskaitas “Gyvenimo balansas”, “Mėnulio motes žavesys” pagal senovės vedų išmintį, vedė „Viola Club“ įkūrėja ir vadovė Violeta Zineviciene.
Rytinę mankštą vedė tarptautinės kategorijos fitneso trenerė Dalia Meilutytė, seminarą “Mano moteriškoji kūrybingoji esybė” - lektorė-konsultantė, sertifikuota Berto Hellingerio šeimos ir žmogiškųjų sistemų konsteliacijų, kognityviojo generuojančio transo, neurolingvistinio programavimo (NLP) ir coaching‘o (ugdomojo vadovavimo) specialistė Daiva Kriugiškytė.
Tarptautinės stovyklos dalyvėms buvo vedami ir dailės terapijos užsiėmimai. Pasak stovyklos organizatorių, dailės terapija tinka įvairiausio amžiaus žmonėms, kurie jau gali ir dar gali laikyti rankose teptuką, žmonėms, išgyvenantiems netekties, atskyrimo, išsiskyrimo, vienatvės, nerealizuotos meilės ir kitus negatyvius jausmus, taip pat žmonėms, norintiems geriau save pažinti, kūrybingiau veikti.
Dailės terapijos metodai suteikia galimybes saugioje aplinkoje atgaivinti ir vėl patirti savo spontanišką kūrybiškumą, žaidimo procesą, atrasti ir atskleisti naujas savo asmenybės kūrybiškas puses, patirti bendros komandinės kūrybos džiaugsmą bei privalumus. Dailės užsiėmimus moterims vedė dizainerė Jolanta Šimkiene.
Rudenį šokių studiją Osle (Norvegija) atidaranti studijos „Muna Dance“ įkūrėja, pedagogė ir šokių trenerė Raminta Morkūnienė yra įsitikinusi, kad toli nuo namų išvykusiems mūsų tautiečiams ypač svarbios įvairios su tėvyne susijusios kultūros apraiškos.
Panevėžietė Raminta Morkūnienė mano, kad šokių ir šokių terapijos užsiėmimus rengti taip toli nuo namų nėra toks jau rizikingas sumanymas, kaip gali atrodyti iš pradžių: „Dvasinio peno reikia visiems ir visomis aplinkybėms. Džiaugiuosi, kad turėsiu galimybę bent iš dalies kompensuoti tuos praradimus, kuriuos patyrė mūsų tautiečiai emigruodami, dalyvausiu stiprinant užsienio lietuvių bendruomenės veiklą Norvegijoje.“