Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

Streso išprovokuotos odos ligos: gydyti reikia ne tik simptomus, bet ir priežastį

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-08-07 00:02:43

Sutrikęs širdies ritmas, slenkantys plaukai ar nusilpęs imunitetas – tai ne vienintelės problemos, kurios atsiranda dėl patiriamo streso. Jį jaučia visas mūsų organizmas, taip pat ir oda. Kai jaučiame nerimą, organizmas išskiria streso hormoną, kuris suintensyvina riebalų liaukų veiklą ir tai paaštrina kai kurias odos ligas. Kaip jas gydyti?

© Fotolia.com

Gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė teigia, kad dažniausiai nuo streso paūmėja lėtinės odos ligos – žvynelinė, egzema, dermatitas, neretai paūmėja ir aknė bei rožinė. Taip pat dėl streso gali pradėti plisti baltmė.

„Jaučiamas stresas neretai paaštrina ir odos infekcijas, pavyzdžiui, pūslelinę. Apie 90 proc. žmonių turi Herpes simpex virusą ir yra jo nešiotojai. Tik jei šio viruso žmogus neturi, ir stresas jo neiššauks“, – paaiškina gydytoja.

„Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė priduria, kad kai kuriems žmonėms būdingas ir nuolatinis, pasikartojantis pūslelinės pasireiškimas, todėl, norint to išvengti, prieš stresines situacijas rekomenduojama vartoti vitaminą C. Jis stiprina imunitetą ir sumažina infekcijos paūmėjimus.

Jokios savigydos

Vaistininkė sako, kad su odos problemomis ir ligomis, kurias sukelia nervų sistema, reikia kovoti, ne tik priemonėmis, kurios gydo odą. Ji rekomenduoja tuo pačiu metu vartoti ir imunitetą bei nervų sistemą stiprinančius preparatus.

„Tačiau jokiu būdu negalima užsiimti savigyda. Kiekvienam individuliai gydymą turi paskirti gydytojas. Paprastai žmonės, norėdami, kuo greičiau išsigydyti atsiradusius bėrimus ar paūmėjusią ligą, tepa ant savo odos viską iš eilės. Bet norėdami sau padėti, jus tik pakenksite, o liga tik dar labiau paūmės“, – pabrėžia farmacijos specialistė.

Pasak jos, norint sustiprinti nervų sistemą, patariama vartoti B grupės vitaminus. Taip pat labai naudingi ir B grupės vitaminų bei magnio deriniai, nes, patiriant stresą, ne tik nusilpsta nervų sistema, bet ir iš organizmo pasišalina magnio atsargos.

Atskirti sudėtinga

Gydytojos dermatovenerologės I. Kisielienės teigimu, susivokti ir suprasti, kad būtent stresas kenkia odai, ganėtinai sudėtinga. Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į tai, kaip dažnai ir kokiomis aplinkybėmis odos problemos kartojasi.

„Vienkartinis išbėrimas, trunkantis trumpai, turbūt didesnių problemų nesukels, tačiau jeigu tai antras, trečias ar ketvirtas kartas, reiktų pergalvoti, kodėl bėrimas ar kitas simptomas atsirado. Patarčiau permąstyti, kas vyko vakar: kaip miegojote, ką valgėte ir ką veikėte“, – rekomenduoja I. Kisielienė.

Sveikatos specialistė atkreipia dėmesį, kad kai esame įsitempę, mūsų kūnas nori apsaugoti odą sukeldamas uždegiminius procesus, todėl stresas dažnai sukelia odos niežėjimą ir pleiskanojimą. Pajutus šiuos simptomus, gydytoja pataria kuo mažiau kasytis, nes dėl to odos būklė tik blogės.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: stresas, oda
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų