Penktadienis, 2025.04.04
Reklama

Studentai, būkite budrūs – nesileiskite klaidinami

Šaltinis: vlmedicina | 2016-08-30 10:34:39

Po kelių dienų prasideda nauji mokslo metai. Vilniaus teritorinė ligonių kasa kartu su Lietuvos studentų sąjunga ragina studentus kritiškai vertinti į mokymo įstaigas užsukančių gydymo įstaigų atstovų pasiūlymus persirašyti į jų gydymo įstaigas.

© Graphicstock.com

Kasmet naujų mokslo metų pradžioje Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) sulaukia skundų, kad sostinėje studijuoti pradėję jaunuoliai raginami persirašyti gydytis į privačias gydymo įstaigas. Už prisirašymą studentams žadamos įvairios nuolaidos, jiems pateikiama klaidinga informacija, kad tik šiose gydymo įstaigose gali būti išduotos jiems reikalingos medicininės pažymos arba, kad jaunuoliai gali būti prisiregistravę dviejose gydymo įstaigose vienu metu ir taip įgyti dvigubą draustumą. Tačiau tai nėra teisinga.

Studentų klaidinimas

Reikėtų žinoti, kad, žmogui susirgus, jam reikalingos gydymo paslaugos (išskyrus būtinąją pagalbą) yra suteikiamos tik toje įstaigoje, kurioje jis tuo metu yra prisirašęs. „Dvigubo draustumo pažadu“ suklaidinti ir į naują gydymo įstaigą persiregistravę jaunuoliai ligos atveju dažnai kreipiasi į ankstesnes gydymo įstaigas ir labai nustemba, kad čia negali gauti reikiamų paslaugų, nes jau yra prisirašę naujoje.

„Naujų mokslo metų pradžia – įtemptas laikas ne vienam studentui, ypač pirmakursiams, kurių laukia naujos gyvenamosios vietos paieškos, susipažinimas su kitu miestu ir dar daugybė pokyčių. Vis dėlto pirmakursius raginčiau išlikti budrius ir atidžiai vertinti gydymo įstaigų teikiamus pasiūlymus. Žinoma, pagalvoti apie persirašymą į arčiau gyvenamosios vietos esančią gydymo įstaigą tikrai verta tiek dėl laiko, tiek dėl patogumo, tačiau prieš tai kviesčiau studentus pasidomėti įstaigos paslaugomis, įkainiais, personalu ir tik tada priimti sprendimą, kam geriausia patikėti savo sveikatos priežiūrą“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.

Gydymo įstaigos pasirinkimas

Gydymo įstaigoms ligonių kasa moka už prisirašiusius žmones, tai reiškia, kad kuo daugiau prisirašiusiųjų bus, tuo didesnis finansavimas bus skiriamas. Dėl pastarosios priežasties kai kurios gydymo įstaigos stengiasi pritraukti kuo daugiau žmonių prisirašyti prie jų įstaigos. Studentai, kaip jauni žmonės, ne taip dažnai serga ir rečiau lankosi gydymo įstaigose, o tai joms lemia ne tik mažesnes darbo sąnaudas, bet ir išlaidas.

Vilniaus TLK direktorius Vytautas Mockus pastebi, kad pavienės privačios gydymo įstaigos, lankydamosi mokymo įstaigose ir pateikdamos klaidingą informaciją studentams, diskredituoja visas gydymo įstaigas.

Pasak V. Mockaus, studentai dėl gydymo įstaigos keitimo turėtų apsispręsti patys. Nusprendusiesiems prisirašyti naujoje sveikatos priežiūros įstaigoje rekomenduojama neskubėti ir išsirinkti tą gydymo įstaigą, kurioje iš tikrųjų norėtų prisirašyti, nes vien Vilniuje tokių įstaigų yra daugiau nei šešiasdešimt.

Studentų draustumas

Aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal nuolatinės studijų formos studijų programas, yra draudžiami valstybės lėšomis. Jiems reikalingų gydymo paslaugų išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Nemokamos medicinos paslaugos teikiamos tose gydymo įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

Studentas, kaip ir kiekvienas žmogus, gali laisvai pasirinkti arčiausiai jo gyvenamosios vietos esančią arba jam patogiau pasiekiamą polikliniką ir gauti pasirinkto šeimos gydytojo paslaugas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų