Šiandien pirmajame rudens Seimo sesijos posėdyje Seimo Sveikatos reikalų komitetas sudarė darbo grupę energinių produktų pardavimą reglamentuojantiems teisės aktų projektams parengti, siekiant apriboti šių produktų prieinamumą vaikams. Šiuo metu Lietuvos Respublikoje ir Europos Sąjungoje galiojantys teisės aktai nedraudžia vaikams parduoti energinius saldainius, kurių sudėtyje yra kofeino ir taurino. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto duomenimis, kofeinas vaikams gali sukelti nuotaikų kaitą, dirglumą, nerimą bei kraujospūdžio padidėjimą. Darbo grupė teisės aktų projektus planuoja parengti iki šių metų pabaigos.
Komitetas išklausė Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos, Lietuvos ligoninių asociacijos, Lietuvos rajoninių ligoninių asociacijos bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų atstovų informaciją apie sveikatos priežiūros įstaigų finansinę situaciją. Sprendimą šiuo klausimu komitetas priims kitą posėdį.
Kitą komiteto posėdį taip pat planuojama priimti sprendimą dėl paliatyviosios pagalbos paslaugų teikimo problemų Lietuvoje. Komiteto posėdyje dalyvavę slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigų vadovai bei Lietuvos paliatyviosios medicinos draugijos prezidentas pabrėžė palaikomojo gydymo paslaugų bei medikamentų prieinamumo problemas, itin mažą finansavimą, dėl kurio ligoninės priverstos mažinti lovų skaičių, specialistų trūkumą bei komandinio darbo nebuvimą. Paliatyvioji pagalba – būdai, gerinantys gyvenimo kokybę pacientams ir jų šeimos nariams, susiduriantiems su problemomis, kylančiomis dėl gyvybei gresiančių ligų, pasitelkiant profilaktiką, kentėjimų sumažinimą ar išvengimą, skausmo ir kitų problemų ankstyvą atpažinimą, tikslų įvertinimą, gydymą bei sprendimą.
Komitetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtai pozicijai dėl Europos Komisijos pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl Europos vaistų agentūrai mokėtinų farmakologinio budrumo veiklos, susijusios su žmonėms skirtais vaistais, rinkliavų. Sveikatos apsaugos ministerijos nuomone, pasiūlymas atitinka subsidiarumo principą, nes Europos vaistų agentūra, už kurios vykdomą farmakologinio budrumo veiklą pasiūlyme siūloma nustatyti rinkliavas, yra įsteigta Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu ir dėl jos finansavimo ir rinkliavų mokėjimo taip pat sprendžiama Europos Sąjungos lygmeniu.
lrs.lt