Į Šveicariją atvykstančių nusižudyti keliautojų skaičius nuo 2009 metų išaugo dvigubai, - skelbia nauja studija, publikuota rugpjūčio 20 d. „Journal of Medical Ethics“.
“Suicido turistai” dažniausiai atvyksta iš Vokietijos ir Didžiosios Britanijos, bet yra atvykstančių ir iš JAV bei Kanados. Beveik pusė jų serga lėtinėmis neurologinėmis ligomis - paralyžiais, motorinio neurono ligomis, Parkinsono liga ir išsėtine skleroze.
Pagalba nusižudyti yra sunkiai prieinama daugelyje šalių, o Šveicarijoje teisiškai suicido pagalba nėra griežtai reguliuojama. Tai lemia, kad asmenys, pageidaujantys tokio pobūdžio pagalbos, vyksta į Šveicariją, dažniausiai į Ciūricho kantoną. Studijos autoriai teigia, kad šveicarų medicinos ekspertai susiduria su tokiais atvejais beveik kasdien.
Tyrėjai atliko Legalios medicinos instituto medicininių duomenų analizę ir nustatė, kad nuo 2008 iki 2012 metų pagalba nusižudyti buvo suteikta 611 asmenų, gyvenančių ne Šveicarijoje.
“Suicido turistų” amžius varijavo nuo 23 iki 97 metų (vidutinis amžius 69 metai). Daugiau nei pusė iš jų buvo moterys (58,5 proc.). Beveik visiems asmenims buvo panaudotas natrio pentobarbitalis.
Beveik pusei atvejų suicido pagalbos priežastimi tapo neurologinė liga (47,4 proc.). Kitos būklės: vėžys (37,2 proc.), reumatinės ligos (24,6 proc.), širdies ir kraujagyslių ligos (15,2 proc.), psichikos sutrikimai, įskaitant demenciją (3, 4 proc.), ir ŽIV (1,3 proc.). Taigi nefatalios išeities būklės bei ligos, dar nepasiekusios terminalinės stadijos, tampa dažna priežastimi kreiptis suicido pagalbos. Studijos autoriai atsargiai interpretuoja rezultatus, nes net 28 proc. asmenų sirgo daugiau nei 1 liga.
Suicido pagalbos kreipėsi asmenys iš 31 pasaulio šalies. Asmenys iš Vokietijos ir Didžiosios Britanijos sudarė beveik du trečdalius atvejų. Kita didesnė dalis žmonių buvo iš Prancūzijos, Italijos, JAV, Austrijos, Kanados, Ispanijos.