Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė

Šaltinis: vlmedicina | 2024-03-15 14:11:48

Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dėlto geram poilsiui užtikrinti neužtenka vien anksčiau nueiti miegoti. Reikšmingos įtakos mūsų miego kokybei turi pagrindas, ant kurio gulame – geras čiužinys.

Kad gerai pailsėtum, neužtenka laiku nueiti miegoti / Pexels.com

Kokie čiužiniai laikomi kokybiškais?

Tikėtina, kad šis klausimas iškyla dažnam, susimąsčiusiam apie senojo čiužinio keitimą. Čiužinio kokybė atsiskleidžia per kelis skirtingus elementus – gamyboje naudotas medžiagas, vidines konstrukcijas, naudojamas technologijas ir, žinoma, meistrų darbą. Vis dėlto labai svarbu suprasti, kad net ir aukščiausios kokybės čiužinys nebus komfortiškas ir negarantuos gero poilsio, jei jis neatitiks konkrečiai jūsų miego įpročių ir kūno poreikių. Kokybiški čiužiniai pirmiausia yra tie, kuriuos renkamės atsakingai, skirdami tam pakankamai laiko ir dėmesio.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis miego pagrindą?

Neišvengsite pasirinkimo gausos ir nemažai klausimų, kurie keliami ne veltui. Prieš pradėdami čiužinio paieškas, įsigilinkite į savo poreikius, su miego kokybe susijusias problemas. Vieniems tai galbūt – prakaitavimas, kamuojantys nugaros ar raumenų skausmai, kitiems – varginančios alergijos. Gerai suvokiant, kur slypi blogo miego priežastys, atrasti tinkamą čiužinį tampa daug lengviau.

  • Čiužinio tipas

Šiandien čiužiniai gali būti labai įvairūs – pagaminti iš latekso, kišeninių spyruoklių pagrindu ar viskoelastiniai. Kiekvienas jų sprendžia skirtingas mūsų problemas. Besiskundžiantiems padidėjusiu prakaitavimu miego metu specialistai siūlo dairytis čiužinio vėsiu pagrindu. Problemai spręsti tinka spyruokliniai čiužiniai. Norintiems atsikratyti alergijų geriausia ieškoti antialerginiu pagrindu pasižyminčio čiužinio. Vienas iš pasirinkimų – latekso čiužinys. Viskoeleastiniai čiužiniai rekomenduojami tiems, kuriuos vargina raumenų ar nugaros skausmai.

  • Dydis

Dydis daugeliui atrodo mažiausiai dėmesio reikalaujantis čiužinio pasirinkimo elementas. Vis dėlto dydis ne mažiau svarbus nei čiužinio tipas. Per maži čiužiniai gali pradėti erzinti, nes tuomet paliekamas tarpas lovos rėme, per dideli gadina bendrą miegamojo vaizdą, o patalynė pilnai šio neuždengia. Paprastai patariama neskubėti ir pirmiausia įsivertinti, kokio dydžio čiužinys reikalingas. Taip išvengsite papildomų problemų, norint grąžinti paskubomis įsigytą netinkamą prekę.

  • Kietumas

Tai vienas svarbiausių ir daugiausiai dėmesio reikalaujančių čiužinio pasirinkimo kriterijų. Būtent nuo čiužinio kietumo priklauso jūsų nakties miego kokybė bei komfortas. Pagal kietumą, dažniausiai čiužiniai suskirstyti į 3 pagrindines grupes: minkštus, vidutinio kietumo ir kietus miego pagrindus. Kiekvieną jų rinktis rekomenduojama atsižvelgiant į savo ar artimo žmogaus kūno svorį, siekiant išlaikyti taisyklingą kūno padėtį miego metu. Minkštieji čiužiniai tinkamai sveriantiems iki 90 kilogramų, vidutinio kietumo – sveriantiems 90 – 110 kilogramų, o kietas miego pagrindas reikalingas žmonėms, sveriantiems 110 kilogramų ir daugiau.

Kam ir kada reikalingas antčiužinis?

Kai reikia pagerinti miego pagrindo kokybę, tačiau čiužinys tam netinkamas pasirinkimas, itin naudingas gali būti antčiužinis, kuris sukurtas taip, kad pakoreguotų ir ištaisytų klaidas. Išspręsdamas pagrindo nelygumus jis sukuria kur kas geresnes sąlygas kokybiškam poilsiui. Ypač jei įprastai miegate ant jau išgulėtos išskleidžiamos sofos. Taip pat antčiužiniai puikiai tinka nenorintiems pirkti naujo čiužinio, tačiau jaučiantiems, kad šį jau būtų laikas atnaujinti. Tai minkšti, tvirtos konstrukcijos, korekcinėmis savybėmis pasižymintys miego pagrindai, jie plonesni nei čiužiniai, todėl yra ypač kompaktiški. Jie tinka paminkštinti per kietą čiužinį ar paslėpti ir išlyginti išgulėtas seno čiužinio vietas.

Renkantis antčiužinius, reikia atkreipti dėmesį į jų storį. Šis aspektas taip pat turi įtakos miego kokybei naktį. O antčiužiniai dažniausiai skirstomi į 3 skirtingas grupes: 3 cm, 5 cm ir 7 cm.

  • 3 centimetrų storio antčiužinis – ploniausias, kurį galima rasti. Šie dažniausiai naudojami norint apsaugoti sofą ar naujesnį čiužinį nuo intensyvaus dėvėjimosi bei sušvelninti sofos nelygumus, pavyzdžiui, joje esančius tarpus ar dalių sujungimus. Plonas antčiužinis tokiu atveju – puikus sprendimas.
  • 5 centimetrų storio antčiužiniai yra tvirtesni, todėl suteikia kūnui daugiau atramos. Tokio storio antčiužinis – geras pasirinkimas poroms su skirtingais miego poreikiais, pavzyzdžiui, vienam norisi daugiau komforto, kitam – tvirtesnės atramos kūnui.
  • 7 centimetrų storio. Tai storiausias rinkoje randamas antčiužinis. Specialistai šio storio antčiužinį rinktis siūlo būtent ieškantiems optimalaus sprendimo senam čiužiniui ar sofai lovai atnaujinti. 7 centimetrų antčiužiniai užtikrina reikalingą kūno atramą ir panaikina nemalonius išgulėtos lovos ar čiužinio nelygumus.

 

 

Patalynė
Jei manote, kad patalynė neturi reikšmės miego kokybei – smarkiai klystate / Pexels.com

Patalynės reikšmė miego kokybei

Jei manote, kad patalynė neturi reikšmės miego kokybei – smarkiai klystate. Mūsų poilsiui įtakos turi antklodės storis, pagalvės minkštumas, užvalkalų audiniai. Pavyzdžiui, sintetinė patalynė sunkiai reguliuoja kūno temperatūrą, todėl miegant po sintetiniais užvalkalais dažniau prakaituojame, pabudinėjame, nes kūnui nepavyksta pasiekti optimalios, miegui tinkamos temperatūros. Pernelyg minkšta pagalvė gali lemti sprando bei kaklo skausmus. Tad jei pakeitėte čiužinį, įsigijote antčiužinį, o gerai pailsėti vis dar nepavyksta – pabandykite pakeisti patalynės užvakalus. Ieškokite natūralių audinių – medvilnės ar lino. Šie audiniai padės sureguliuoti kūno temperatūrą nakties metu, tad miegosite ramiau, o dieną jausitės geriau pailsėję.

Jūsų miego kokybė priklauso nuo suvokimo, kur slypi blogo poilsio ir neapleidžiančio nuovargio priežastys. Atsižvelkite į kamuojančias problemas ir čiužinio bei patalynės pasirinkimas taps lengvu bei daug laiko neatimančiu sprendimu. Investuokite į savo poilsį ir gerą savijautą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų