Ketvirtadienis, 2025.01.09
Reklama

Sveika ir lygi veido oda: kokią reikšmę jai turi subalansuota mityba?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-01-08 10:25:32

Veido oda yra mūsų sveikatos ir savijautos veidrodis. Vien dėl to svarbu nepamiršti visapusiškai rūpintis savo oda – tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Kartais vien subalansuota, vitaminais ir mineralais praturtinta mityba gali tapti raktu gražią, sveiką ir spindinčią odą.

Laiminga moteris
Švytintis veidas / Pexels.com

Maisto produktai, kurie pablogina veido odos būklę

„Kartais tenka bendrauti su žmonėmis, kurie pasakoja, kad naudoja pačias įvairiausias veido odos priežiūros priemones, tačiau vis tiek juos kankina bėrimai. Daugiau pasišnekėjus, dažnai paaiškėja, kad jų mityba ne tik nesubalansuota, bet ir joje gausu veido odos bėrimus skatinančių maisto produktų. Išbertos veido odos kaltininkais gali tapti cukrus ir produktai, turintys aukštą glikeminį indeksą, pavyzdžiui, balta duona, saldumynai, vaisvandeniai", – pasakoja „Eurovaistinės" vaistininkė Toma Gečienė.

Anot vaistininkės, šie produktai sukelia staigų cukraus lygio kraujyje šuolį, o tai gali paskatinti uždegiminius procesus organizme bei perteklinę riebalinių liaukų veiklą, kuriai suaktyvėjus dažniau pradeda kankinti spuogai. Be to, perdirbtas maistas, turintis daug transriebalų ir konservantų, irgi gali pakenkti odos elastingumui ir drėgmei.

Odos būklė priklauso nuo miego ir fizinio aktyvumo

„Be tinkamos mitybos, gyvenimo būdas taip pat užima svarbų vaidmenį. Reguliarus fizinis aktyvumas skatina kraujotaką, o tai padeda odai gauti daugiau deguonies ir maistinių medžiagų. Be to, sportuojant sumažėja streso lygis, o tai gali irgi teigiamai veikti odos sveikatą", – pasakoja vaistininkė T. Gečienė.

Anot jos, miegas – dar vienas svarbus veiksnys ne tik gerai savijautai, bet ir odos sveikatai. Nepakankamas miegas gali tapti tamsių ratinių po akimis ir odos pilkumo priežastimi. Todėl ji pataria miegoti bent 7-8 valandas per parą.

Ką valgyti, kad oda būtų sveika ir švytinti?

Jei siekiate sveikos ir skaisčios veido odos, vaistininkė pataria įtraukti į savo mitybą produktus, kurie turėtų daugiau tam tikrų vitaminų, mineralų ir antioksidantų.

Žalios lapinės daržovės. Špinatai, lapiniai kopūstai ir brokoliai yra puikūs vitamino A, C ir E šaltiniai. Šie vitaminai ne tik padeda kovoti su odos senėjimo požymiais, bet ir skatina kolageno gamybą, suteikiančią odai stangrumą.

Riešutai ir sėklos. Migdolai, graikiniai riešutai, ispaninio šalavijo ir linų sėklos yra turtingi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai, kurie gali padėti drėkinti odą iš vidaus, mažinti uždegimus ir padėti išlaikyti jos elastingumą.

Žuvis ir jūros gėrybės. Lašiša, skumbrė ar sardinės ne tik suteikia organizmui omega-3 riebalų rūgščių, bet ir yra cinko, kuris svarbus odos gijimui, šaltinis.

Naminis sultinys ir šaltiena. Tai natūralūs maisto produktai, kurie gali reikšmingai prisidėti prie odos sveikatos, nes jie yra praturtinti kolagenu, aminorūgštimis ir mineralais.

Citrusiniai vaisiai. Apelsinuose, uogose ir kiviuose yra gausu vitamino C, kuris yra svarbus kolageno palaikymui.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Virusinės žarnyno infekcinės ligos: šaltuoju metų laiku jomis sergama dažniau
Virusinės žarnyno infekcijos – tai užkrečiamosios ligos, sukeliančios virškinimo sutrikimus, tokius kaip viduriavi...
Tulžies pūslės akmenligė: operuoti ar palaukti?
„Dažnai manoma, kad tulžies pūslės akmenis galima tirpdyti medikamentais. Remiantis pasaulinėmis rekomendacijomis,...
Sveika ir lygi veido oda: kokią reikšmę jai turi subalansuota mityba?
Veido oda yra mūsų sveikatos ir savijautos veidrodis. Vien dėl to svarbu nepamiršti visapusiškai rūpintis savo oda &ndas...
Kaip atskirti gripą, peršalimą ir COVID-19 bei kuo skiriasi jų gydymas?
Vyraujant drėgnesniems orams ar spustelėjus šaltukui vaistinėse apsilanko vis daugiau sunegalavusių žmonių, kurie ne vis...
Burnos chirurgas įspėja, kokios sveikatos problemos gresia neatkuriant prarastų dantų
Dantų netekimas – problema, neapsiribojanti vien estetine šypsenos išvaizda. Ji taip pat turi reikšmingą poveikį v...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų