Šią savaitę įstaigos įpareigotos pasiūlyti pacientams daugiau matomų vizitų laikų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. Jau įsigaliojo reikalavimas gydymo įstaigoms e. sveikatos registracijos sistemoje skelbti ne mažiau kaip keturių mėnesių gydytojų darbo grafikus.
Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Jelenos Čelutkienės, toks sprendimas ne tik suteikia pacientams daugiau pasirinkimo ir galimybių užsiregistruoti pas gydytoją, bet ir prisideda prie eilių skaidrumo ir trumpėjimo.
„Iki šiol dauguma gydymo įstaigų skelbė tik vieno mėnesio gydytojų darbo grafikus, ir ties tuo mėnesiu eilė tarsi pasibaigdavo, nors iš tikrųjų buvo gerokai ilgesnė. Pratęsdami galimybę registruotis ilgesniam laikui, mes turėsime objektyvesnius duomenis apie eiles, o matydami tikrąjį eilių problemos mastą galėsime imtis efektyvių priemonių jai spręsti“, – teigia viceministrė.
Pagal įsigaliojusią tvarką, gydymo įstaigos turės iki einamojo mėnesio 25 dienos skelbti ne mažiau kaip keturių mėnesių konsultacijų grafikus. Ne mažiau kaip 80 proc. skelbiamų vizitų laikų turi būti atveriami pacientams ir skelbiami e. sveikatos registracijos sistemoje. Likusius vizitus gydymo įstaigos galės rezervuoti skubiems ir kontroliniams vizitams.
Kaip ir iki šiol, e. sveikatos registracijos sistemoje nesant laisvų registracijos laikų pas specialistą konkrečioje įstaigoje, pacientas turi būti įrašytas į laukiančiųjų eilę ir gauti paslaugą, kai atsiranda tolesnių registracijos laikų arba jau užsiregistravęs pacientas atsisako konsultacijos. Įstaigos, nesant laisvų registracijos laikų, sudaro laukiančiųjų eilę, kuri turi matytis išankstinės pacientų registracijos sistemoje.
Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kompensuojamas paslaugas teikiančios įstaigos privalo naudotis E. sveikatos registracijos sistema ir laikytis teisės aktais nustatytų registracijos taisyklių. Jų nesilaikančioms įstaigoms nuo 2026 m. sausio 1 d. gali būti stabdomas licencijos galiojimas, tai numato Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimai.
Užsiregistruoti pas gydytoją pacientai gali per e. sveikatos registracijos sistemą, telefonu, atvykę į įstaigą, taip pat per e. sveikatos mobiliąją programėlę, kurią galima nemokamai atsisiųsti iš mobiliųjų aplikacijų parduotuvių „Google Play“ ir „App Store“ (paieškoje vesti „esveikata“).