Ketvirtadienis, 2025.04.24
Reklama

Tamsūs ratilai po akimis: ar jie tikrai tik dėl nuovargio?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-04-24 10:17:54

Tamsūs ratilai po akimis – problema, su kuria bent kartą yra susidūręs beveik kiekvienas. Jie dažnai kelia nepasitikėjimą savimi, nes kartais sukelia įspūdį, kad žmogus yra pavargęs, prastai besijaučiantis ar sergantis. Vis dėlto tikroji ratilų atsiradimo priežastis ne visada yra miego trūkumas.

Gabija Kruopytė
Gabija Kruopytė / Asmeninio archyvo nuotr.

Kodėl atsiranda tamsūs ratilai po akimis?

„Aplink akis esanti oda yra itin plona, todėl pro ją gali matytis esančios kraujagyslės, išryškinančios melsvą ar pilkšvą atspalvį. Ratilų tamsumas gali sustiprėti dėl sutrikusios kraujotakos ar skysčių kaupimosi. Žinoma, miego trūkumas taip pat turi įtakos – tuomet oda tampa blyškesnė, o kraujagyslės matomos ryškiau“, – pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė.

Tačiau kartais ratilai atsiranda net ir tiems, kurie miega pakankamai. Tokiu atveju, pasak vaistininkės, verta atkreipti dėmesį į kitas galimas priežastis – vitaminų trūkumą, kepenų veiklos sutrikimus, netinkamą mitybą ar lėtinį stresą.

Įvardija, kas dažniau susiduria su tamsiais paakiais

„Tamsūs ratilai po akimis gali būti paveldimi. Jei šeimos nariai turi ryškius ratilus, tikėtina, kad jie pasireikš ir kitiems giminės nariams, nepriklausomai nuo gyvenimo būdo. Taip pat jie dažnesni žmonėms, turintiems labai šviesią ar ploną odą – tokiu atveju kraujagyslės tampa itin matomos“, – sako vaistininkė G. Kruopytė.

Be to, dažniau ratilais skundžiasi žmonės, kurie patiria lėtinį stresą, blogai miega ar turi įpročių, bloginančių kraujotaką, pavyzdžiui, rūko ar nevengia alkoholio.

Miegokite bent 7- 8 valandas

Miego metu organizme vyksta svarbūs atsistatymo procesai. Vaistininkė teigia, kad miegant bent 7–8 valandas per parą, gerėja kraujotaka, mažėja patinimas aplink akis, o ratilai gali tapti mažiau pastebimi.

Gerkite daugiau vandens

„Dehidratacija silpnina kraujotaką, oda tampa plonesnė, o po ja esantys kapiliarai išryškėja. Reguliariai geriant vandenį, galima sumažinti skysčių kaupimąsi organizme ir taip sušvelninti patinimus bei tamsius ratilus aplink akis“, – sako vaistininkė.

Įtraukite į mitybą svarbiausius vitaminus

„Subalansuota mityba daro didelę įtaką odos būklei. Pavyzdžiui, vitaminų C, K ir geležies trūkumas gali susilpninti kraujagyslių sieneles ir taip sutrikdyti kraujotaką, dėl ko ilgainiui oda tampa išblyškusi, o ratilai aplink akis patamsėja. Todėl patariama į mitybą įtraukti daugiau žalių lapinių daržovių, citrusinių vaisių, uogų, raudonos mėsos ir pilno grūdo maisto produktų“, – pataria vaistininkė G. Kruopytė.

Nepamirškite fizinio aktyvumo naudos odai

„Fizinis aktyvumas skatina kraujotaką ir limfos tekėjimą, o tai padeda mažinti patinimus, šalina toksinus ir gerina deguonies tiekimą audiniams. Net trumpas pasivaikščiojimas ar lengva mankšta gali turėti apčiuopiamą naudą odai“, – pažymi vaistininkė G. Kruopytė.

Skirkite dėmesio veido odos priežiūrai

„Nors pirmiausia vertėtų savo oda rūpintis iš vidaus, patariama nepamiršti pasirūpinti ja ir išorės. Tamsius ratilus gali padėti mažinti priemonės su kofeinu, vitaminu C, peptidais ar hialurono rūgštimi. Šios medžiagos pagerina mikrocirkuliaciją, sumažina paburkimą ir šviesina odą“, – sako vaistininkė.

Reguliariai atlikite kraujo tyrimus

Tamsūs ratilai gali būti vienas iš signalų apie vidinius sveikatos sutrikimus – pavyzdžiui, kepenų ar kraujotakos problemas. Jei kartu su ratilais jaučiate nuolatinį nuovargį ar silpnumą, vertėtų kreiptis į gydytoją ir atlikti kraujo tyrimus. O dar geriau – tikrintis reguliariai, nelaukiant, kol atsiras ryškesni simptomai.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikų endokrinologė: hormonų pusiausvyrą trikdo net kasdieniai įpročiai
Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių serga endokrininėmis ligomis, todėl mokslininkų dėmesys krypsta į aplinkoje esan...
Kokios medžiagos būtinos kiekvienam, norinčiam išsaugoti gerą regėjimą
Regėjimo sutrikimai vis rečiau siejami tik su senėjimu – amžius jau nebėra laikomas pagrindiniu veiksniu jiems ats...
Tamsūs ratilai po akimis: ar jie tikrai tik dėl nuovargio?
Tamsūs ratilai po akimis – problema, su kuria bent kartą yra susidūręs beveik kiekvienas. Jie dažnai kelia nepasit...
Antakalnio poliklinika tapo daugiausia pacientų turinčia poliklinika Vilniaus mieste
Antakalnio poliklinika pagal prisirašiusių pacientų skaičių tapo didžiausia tarp visų sostinės poliklinikų. Šiuo metu ji...
Pavargusios akys, neryškus vaizdas ir galvos skausmai: ką tai išduoda apie jūsų sveikatą?
Po darbo dienos jaučiate akių nuovargį, paraudimą, galvos skausmus, o vaizdas ima lietis? Daugelis mano, kad dėl to kalt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų