Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

„Sveikatiados“ penkmetis: projektas nuolat auga

vlmedicina.lt | 2013-06-04 14:04:11

2012–2013 mokslo metais projekto „Sveikatiada“ veiklose dalyvavo beveik 119  tūkst. moksleivių iš 482 Lietuvos mokyklų. Labiausiai mokiniams  patiko veiklos, į kurias juos kvietė žinomi sportininkai.

Mankšta
Redakcijos archyvo nuotr.

Tokie rezultatai paskelbti projekto „Sveikatiada“ ambasadorių – mokytojų, partnerių susitikime, skirtame aptarti 2012–2013 mokslo metų rezultatus. „Sveikatiada“ metai iš metų auga, į ją įsitraukia vis daugiau mokinių. 2010–2011 mokslo metais vidutiniškai mėnesio veikloje dalyvavo 4894 mokiniai ir 151 mokytojas iš 72 mokyklų, o 2011–2012 mokslo metais šie skaičiai padvigubėjo: prie projekto kas mėnesį prisidėdavo 9916 mokiniai ir  394 mokytojai iš 100 mokyklų. Šiais mokslo metais rezultatai dar ūgtelėjo – į kasmėnesines „Sveikatiados“ veiklas vidutiniškai įsijungdavo 12 500 mokinių iš 115 mokyklų, jiems padėdavo 465 mokytojai.

Į metų veiklų aptarimą šiemet susirinko 60 „Sveikatiados“ ambasadorių iš visos Lietuvos. Jų dėka „Sveikatiados“ renginiai pasiekia mokinius ir įdomiais, nuotaikingais renginiais jiems parodo – sveikai gyventi yra smagu. Renginyje lankėsi ir  projekto partnerių – verslo kompanijų atstovai, kuriems taip pat smagu matyti, kiek naudos, kiek džiaugsmo vaikams suteikia jų inicijuotas projektas.

„Tai tradicinis kasmetinis renginys, kuriame aptariame nuveiktus darbus, pasidžiaugiame gerais rezultatais, diskutuojame apie ateities planus, siūlome naujas idėjas bei tiesiog bendraujame tarpusavyje“, – pasakojo apie renginį projekto „Sveikatiada“ koordinatorius Tadas Beržonskas.

Mokytojai atvyko ne tuščiomis, o su atliktais „namų darbais“ – plakatais ir stendais, užfiksavusiais  „Sveikatiados“ veiklas jų mokyklose.

Pirmoje renginio dalyje mokytojai diskutavo apie labiausiai mokinius sudominusias veiklas, konkursus, siūlė, ką reikėtų keisti.

„Mokytojų teigimu, iš šiemetinių renginių labiausiai pasiteisino žinomų sportininkų įtraukimas į „Sveikatiados mankštiadą“ – su jais mokiniai sportuoja kur kas entuziastingiau. Taip pat mokytojai teigiamai vertino, kad „Sveikatiada“ siūlo labai įvairių veiklų, konkursų, kurie įtraukia skirtingo amžiaus ir skirtingų pomėgių mokinius“, – sakė T. Beržonskas.

Šiemet tradicinės „Sveikatiados“ veiklos – „Sveikatiados vaisių ir daržovių mitingas“, „Sveikatiadoj šok ir nesustok!“, „Sveikatiados pusryčių fiesta“ prasiplėtė naujais projektais: konkursais „Sveikuoliai šaunuoliai“, „Sveikatiados takas“ ir kitais.

Antroje renginio dalyje mokytojams mokymus vedė organizacijos „Loesje“ narys Justas Korsakovas, kvietęs į bet kokią gvildenamą temą pažvelgti kitu kampu.

Renginio pabaigoje aktyviausi mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais bei atminimo dovanėlėmis. Tradiciškai sutarta susitikti po vasaros ir vėl kibti į sveikos gyvensenos projektus.

Apie projektą „Sveikatiada“

Projektas „Sveikatiada“ yra įgyvendinamas jau penktus mokslo metus. Pradėtas vykdyti Panevėžio apskrityje, praėjusiais metais jis buvo populiarus ir Vilniaus, Kauno, Utenos, Alytaus ir Marijampolės apskričių bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenėse. Šiais mokslo metais „Sveikatiada“ tęsia veiklą Klaipėdos, Telšių, Šiaulių bei Tauragės apskričių mokyklose. „Sveikatiados“ šūkis – „Sveikai gyventi yra smagu“.

Projektą remia ir jame dalyvauja Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutas, bendrovės „Kraft Foods Lietuva“, „Nestle Baltics“, „Coca Cola HBC Lietuva“, „Suslavičius-Felix“, „Vilniaus margarino gamykla“, „Danone“ ir „IDEA PR“. Projekto vykdytojas – labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų