„Geresnis reglamentavimas ir bendradarbiavimas: grėsmė ar galimybė sveikatos ir aplinkos apsaugai?“ – tokia tema aptarta Sveikatos ir aplinkos aljanso (HEAL), kurio narys yra ir Klaipėdos universitetas, metinėje generalinėje asamblėjoje Briuselyje. Lietuvai asamblėjoje atstovavo Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Plėtros ir tarptautinių ryšių prodekanė mokslų daktarė Indrė Būtienė, kuri taip pat yra aljanso vykdomojo komiteto narė.
Susitikimo metu dvi naujos organizacijos buvo priimtos į aljansą: Stichting Wemos (Nyderlandai) ir Nature Environnement (Prancūzija). Stichting Wemos stengiasi sukurti pasaulį, kuriame teisė į sveikatą garantuojama kiekvienam vyrui, moteriai ir vaikui. Nature Environnement - Prancūzijos tinklas, saugantis gamtą bei jungiantis gamtosaugines grupes nuo 1968 metų.
Susitikime negalėjęs dalyvauti ES Sveikatos ir maisto saugumo komisaras Vytenis Andriukaitis atsiuntė vaizdo siužetą, kuriame tarė sveikinimo žodį aljansui bei patvirtino, kad remia HEAL veiklą klimato kaitos bei cheminių medžiagų klausimais.
Asamblėjos metu aptarta Sveikatos ir aplinkos aljanso (HEAL) narių pozicija artėjančioje 21-oje Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje (COP21). Prancūzijoje nuo 2015 m. lapkričio 30-osios iki gruodžio 11-osios vyks 21-oji Jungtinių Tautų konferencija dėl klimato kaitos. COP21 turėtų pasiekti naują tarptautinį ir pasaulinį susitarimą dėl pasaulinio atšilimo ribojimo iki 2 °C. Be to, konferencijos tikslas padėti šalims pritaikyti naujas klimato taisykles.
Sutapo, kad vykstant asamblėjai, europarlamentarai pritarė naujoms didžiausioms sieros dioksido, azoto oksido, kietųjų dalelių ir kitų oro teršalų riboms ES šalyse. Dėl prastos oro kokybės ES kasmet pirma laiko miršta apie 400 tūkst. žmonių. Skaičiuojama, kad naujosios priemonės iki 2030 m. leis sutaupyti 40 mlrd. eurų. Oro tarša – tai didžiuliai ekonominiai ir žmogiškieji kaštai. Ji kenkia aplinkai ir nesustoja prie ES valstybių sienų. Europarlamentarai siūlo naujomis taisyklėmis prisidėti prie gyvsidabrio kiekio mažinimo ir prieš nustatant naujus oro taršos mažinimo įsipareigojimus pateikti poveikio vertinimą dėl gyvsidabrio.
Antrąją asamblėjos dieną buvo organizuotas HEAL narių susitikimas su organizacijomis bei partneriais, dirbančiais vėžio prevencinėse programose bei organizacijose. Susitikimo dalyviai pasidalino nuveiktais darbais bei susitarė dėl tolimesnių veiksmų siekiant mažinti navikinių ligų, sąlygotų neigiamo aplinkos poveikio, paplitimą.