Europos komisija išplatino informaciją, kurioje ES sveikatos komisaras Tonio Borg sveikina susitarimą dėl ES Klinikinių tyrimų reglamento nuostatų.
„Sveikinu gruodžio 20 d. Nuolatinių atstovų komitete (COREPER) pasiektą susitarimą dėl ES Klinikinių tyrimų reglamento nuostatų. Dėkoju Lietuvai, kuri pirmininkavimo ES tarybai laikotarpiu parengė ir pateikė derinti šį tekstą, tokį svarbų žmonių sveikatai ir Europos konkurencingumui. Šiandien pasiektas susitarimas leidžia pateikti šį dokumentą finaliniam patvirtinimui“, - išplatintame pareiškime teigė komisaras Tonio Borg.
Pareiškime akcentuojama, kad klinikiniai tyrimai yra būtini kuriant ir tobulinant vaistus bei užtikrinant, kad ES pacientams būtų prieinami pažangiausi ir efektyviausi gydymo metodai, kartu laikantis aukščiausių saugos ir etikos standartų. Naujasis Reglamentas dar kartą įrodys, kad ES tebėra patraukli vieta klinikiniams tyrimams, kurie yra gyvybiškai svarbūs Europos konkurencingumui ir inovacijų kūrimui.
„Džiaugiuosi, kad naujasis dokumentas bus priimtos kaip Reglamentas, kuris tiesiogiai taikomas visoje Europos Sąjungoje“, - sakė T. Borg.
Pasak jo, naujasis Reglamentas numato keletą svarbių priemonių, kurios padės didinti klinikinių tyrimų Europoje skaičių. Pavyzdžiui:
supaprastinta vieninga paraiškų teikimo per vieną kanalą - ES portalą - tvarka ir sukurta bendra visų klinikinių tyrimų, atliktų Europoje, duomenų bazė;
visiems klinikinimas tyrimams taikoma vieno leidimo procedūra – patvirtinus leidimą klinikiniams tyrimams vienoje ES šalyje, jis galios visose;
palankesnės sąlygos atlikti tarptautinius klinikinius tyrimus, kurie yra labai svarbūs esant retoms ar sunkioms ligoms;
daugiau skaidrumo, nes vykdant klinikinius tyrimus ir pateikiant jų rezultatus bus privaloma išankstinė registracija ES portale;
daugiau galimybių Komisijai kontroliuoti, kaip šių taisyklių laikomasi ES narėse bei trečiosiose šalyse ir t.t.
„Klinikinių tyrimų reglamentas buvo vienas iš prioritetinių sveikatos sistemos klausimų Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai darbotvarkėje. Tai, kad jis buvo sėkmingai suderintas, liudija didelį LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ekspertų nuveiktą darbą ir jų profesionalumą, kurį, beje, įvertino ir mūsų užsienio kolegos. Esame tikri, kad naujasis Reglamentas supaprastins leidimų išdavimo tvarką, sutrumpins tyrimų atlikimo terminus, o tai savo ruožtu sumažins jiems skiriamas išlaidas. Viso to rezultatas – efektyvesnis gydymas pacientams“, - komentavo naująjį Reglamento tekstą Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos direktorius Leonas Kalėtinas.
Daugiau informacijos čia.
Apie Inovatyvios farmacijos pramonės asociaciją (IFPA)
Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA) savo veiklą pradėjo 1997 m., šiuo metu vienija 17 narių – inovatyvių farmacijos kompanijų bei jų atstovybių, registruotų Lietuvoje. Tai bendrovės, kuriančios naujus, patentinius vaistus bei propaguojančios etinius veiklos principus. Asociacijos vienijamos kompanijos pripažįsta ir savo kasdieninėje veikloje vadovaujasi Vaistų rinkodaros etikos kodeksu.
Nuo 2004 m. IFPA yra Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos (EFPIA - European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations) narė.
Vaida Samuolytė,
IFPA