Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Sveikatos reikalų komiteto pasiūlymai dėl Europos sveikatos politikos dokumento ,,Sveikata 2020“

2012-03-29 10:09:08

Kovo 28 d. Seimo Sveikatos reikalų komitetas posėdyje svarstė Sveikatos draudimo įstatymo 13(1) straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIP-4115 ir Sveikatos draudimo įstatymo 14 straipsnio pakeitimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIP-4116, kuriais siekiama patikslinti Privalomojo sveikatos draudimo fondo metinių konsoliduotų ataskaitų rinkinio teikimo, tvirtinimo, skelbimo ir audito tvarką. Komitetas bendru sutarimu nusprendė pritarti iniciatorių pateiktam įstatymo projektui Nr. XIP-4115. Įstatymo projektą Nr. XIP-4116 komitetas nusprendė siūlyti Seimui atmesti. Komitetas taip pat svarstė Sveikatos draudimo įstatymo 17 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIP-4019. Šiuo projektu siekiama nustatyti privalomą sveikatos draudimo įmokų mokėjimo tvarką mažųjų bendrijų nariams. Komitetas nusprendė siūlyti Seimo paskirtam pagrindiniam Ekonomikos komitetui įstatymo projektą patobulinti, atsižvelgiant į Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabas bei komiteto pasiūlymą. 

 Posėdžio metu buvo išklausytas komiteto narės Agnės Zuokienės pranešimas apie darbo grupės biobankų veiklą reglamentuojantiems teisės aktų projektams parengti veiklos rezultatus. Išklausius darbo grupės narių nuomones, nuspręsta darbo grupės veiklą pratęsti dar vienam mėnesiui.

 Komitetas apsvarstė Europos Komisijos pasiūlymus dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 2001/83/EB nuostatos dėl informacijos visuomenei apie receptinius vaistus Nr. COM/2012/48 ir dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (EB) Nr. 726/2004 nuostatos dėl informacijos visuomenei apie žmonėms skirtus receptinius vaistus Nr. COM/2012/49. Šia Direktyva ir Reglamentu siūloma nustatyti, kad rinkodaros teisės turėtojas tam tikrą informaciją apie receptinius vaistinius preparatus privalo teikti, o tam tikrą informaciją gali teikti. Taip pat tiek Direktyva, tiek Reglamentu siekiama nustatyti, kokiomis žiniasklaidos priemonėmis gali būti teikiama informacija apie šiuos vaistinius preparatus. Komitetas nusprendė, kad pasiūlymai neprieštarauja subsidiarumo principui, tačiau galimas jų prieštaravimas proporcingumo principui. Komitetas taip pat svarstė Europos Komisijos pasiūlymus dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo dėl farmakologinio budrumo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 726/2004 Nr. COM/2012/51 ir dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, kuria dėl farmakologinio budrumo iš dalies keičiama Direktyva 2001/83/EB Nr. COM/2012/52. Šiuo Reglamentu ir Direktyva siekiama nustatyti, kad rinkodaros teisės turėtojas, norėdamas atšaukti vaistinį preparatą iš rinkos, turi informuoti kompetentingą instituciją apie tokio sprendimo priežastis. Komitetas nusprendė, kad pasiūlymai neprieštarauja subsidiarumo principui.

 Komiteto nariai išklausė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovo pranešimą apie Pasaulio sveikatos organizacijos Europos sveikatos politikos ,,Sveikata 2020“ projektą. Vadovaujantis šiuo sveikatos politikos formuotojams skirtu dokumentu, bus siekiama pagerinti visuomenės sveikatą ir gerovę, sumažinti sveikatos netolygumus ir užtikrinti tvarias, į žmones (pacientus) orientuotas sveikatos sistemas. Komitetas, susipažinęs su projektu bei Sveikatos apsaugos ministerijos pateikta nuomone, nusprendė Sveikatos apsaugos ministerijai pasiūlyti papildyti ministerijos poziciją šiais komiteto pasiūlymais: siekiant sveikatos politikos tęstinumo, dokumente aiškiau suformuluoti atstovaujamosios valdžios vaidmenį. Mažinant sveikatos skirtumus Europos šalių tarpe, aiškiai įvardinti, kokių konkrečių bendrųjų tikslų (rodiklių) turėtų siekti Europos regiono šalys.

 Komitetas pažymėjo, kad dokumente nepakankamai dėmesio skiriama žmogaus sveikatą lemiantiems socialiniams ekonominiams veiksniams: išsilavinimui, pajamoms, socialinei padėčiai, gyvenimo gerbūviui, šalies ekonominei situacijai ir kt. Iš dokumento taip pat neaišku, koks yra Pasaulio sveikatos organizacijos vaidmuo, reaguojant į iššūkius sveikatai ir sveikatos sistemoms.

 Komitetas pasiūlė dokumento tikslus (rodiklius) papildyti šiais papildomais tikslais (rodikliais):

 - Iki 2020 m. padidinti vaisių ir daržovių suvartojimo kiekį vienam gyventojui 10 proc.;

 - Iki 2020 m. padidinti laisvalaikiu fiziškai aktyvių gyventojų skaičių 20 proc.;

 - Iki 2020 m. sumažinti mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičių 30 proc. ir profesinių ligų skaičių 5 proc.;

 - Iki 2020 m. sumažinti kūdikių mirtingumą 10 proc.;

 - Iki 2020 m. sumažinti vaikų iki 14 metų mirtingumą 15 proc.;

 - Iki 2020 m. padidinti visuomenės sveikatos priežiūros finansavimą iki 5 proc. nuo visų einamųjų sveikatos priežiūros išlaidų.

 Komitetas Sveikatos apsaugos ministerijai taip pat pasiūlė teikti bendrą Sveikatos reikalų komiteto ir Sveikatos apsaugos ministerijos poziciją Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biurui.

 Posėdžio pabaigoje buvo apsvarstytas Lietuvos teismo psichiatrijos asociacijos kreipimasis dėl Sveikatos sistemos įstatymo 29 straipsnio pakeitimo. Komitetas nariai pritarė šio įstatymo 29 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto, kuriuo bus siūloma sudaryti galimybę atlikti teismo psichiatrijos ekspertizes ir privatiems teismo psichiatrams ekspertams, inicijavimui.

lrs.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų