Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena: Lietuvos vaikai turi gauti tai, kas geriausia

Gitana Letukienė | 2015-02-13 14:27:20

Pasitikdami Tarptautinę vėžiu sergančių vaikų dieną vasario 15-ąją, Lietuvos vaikų onkohematologai teigia, kad jų siekis ir pastangos vis labiau įsitraukti į tarptautinę vaikų onkohematologų veiklą duoda apčiuopiamų rezultatų. Vaikų, sergančių onkohematologinėmis ligomis, išgyvenamumo rodikliai gerėja, o galimybės gauti patį naujausią ir pažangiausią gydymą auga.

kraujas
Algirdo Kubaičio nuotr.

Pasak Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centro vadovės dr. Jelenos Rascon, „vaikų onkohematologai ypač aktyvūs dalyvaudami tarptautiniuose gydymo protokoluose ir biomedicininiuose tyrimuose, į kuriuos įtraukiami mūsų ligoniai įgyja galimybę gauti brangius ir inovatyvius medikamentus. Dalyvaudami diskusijose, disputuose, konsultacijose, moksliniuose tyrimuose kartu su užsienio kolegomis, lietuviai gydytojai tampa lygiaverčiai onkohematologinių ligų gydymo protokolų kūrimo ir tobulinimo partneriai“.

Nors pagal tarptautinius protokolus pacientai gydomi jau seniai, bet rezultatai ryškiai pagerėjo tik įsitraukus į mokslinius tyrimus ir nuolatinį dalyvavimą tarptautinėje vaikų onkohematologų veikloje.

Tą patvirtino ir vaikų onkohematologas prof. Rolfas Mertensas iš Acheno (Vokietija), jau du kartus lankęsis Vilniuje, Vaikų ligoninėje. „Jau vien tai, kad žinome, jog kažkada vaikų, sergančių onkohematologinėmis ligomis išgyvenamumas tesiekė 20 proc., o dabar šis procentas – jau 80, rodo, kaip svarbu dalintis gerąja patirtimi su kolegomis, peržengiant savo šalies sienas,“ – sakė jis.

Pasak Vaikų onkohematologijos centro vyresniosios gydytojos onkohematologės Godos Vaitkevičienės, gydytojai siekia, kad Lietuvos vaikai gautų tą patį gydymą, kaip ir gyvenantys išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Ir nors onkohematologinių ligų diagnostika ir gydymas yra labai brangūs, valstybei ši investicija labai reikalinga. Išgiję vaikai auga visaverčiais visuomenės nariais ir su kaupu grąžina tą kainą, kurią valstybė už juos sumoka. „Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 1000 jaunų, sirgusių šia piktybine liga žmonių, kurie, baigę aukštąsias mokyklas, sėkmingai dirba, gyvena, kuria šeimas“ , – sako gydytoja onkohematologė G. Vaitkevičienė.

Tarptautinę vėžiu sergančių vaikų dieną, minimą Lietuvoje jau trečius metus iš eilės, tėvų organizacijos kartu su medikais sieks atkreipti valdžios institucijų ir visuomenės dėmesį į vaikų gydymo ir darbo su šiais vaikais problemas. Gydymas yra sunkus, intensyvus, tuo laikotarpiu šeimoms kyla daug finansinių sunkumų, socialinių problemų, tačiau valstybė, medikai, visuomeninės organizacijos, labdaros ir paramos fondai, kartu veikdami, gali neabejotinai pagerinti sergančių vaikų gyvenimo kokybę ir išspręsti nemažą dalį šioms šeimoms kilusių rūpesčių.

Onkologinėmis ligomis Lietuvoje per metus suserga 80-100 vaikų. Vaikų ligoninės Vaikų okohematologijos centre kasmet gydoma apie 60 vaikų. Bendras šių vaikų išgyvenamumas siekia 80 proc. Šiandien Vaikų ligoninės onkohematologai jau yra atlikę 157 kaulų čiulpų transplantacijas. Į sostinę gydytis atvyksta ligonių ir iš kaimyninės Latvijos.

Pernai metais Vaikų ligoninėje pirmą kartą Lietuvoje buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija panaudojant virkštelės kraują.

Apie renginius. Šiais metais tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena buvo paminėta Europos parlamente vasario 3 dieną. Šių metų pagrindinė tema – asmens duomenų apsaugos ir mokslo pažangos darna. Tuo dar kartą pabrėžiamas tarptautinio bendradarbiavimo būtinumas gydant retas onkologines ligas ir mokslo pažangai reikalingos informacijos prieinamumas tyrėjams.

Lietuvoje tarptautinės vėžiu sergančių vaikų dienos minėjimo renginį kasmet organizuoja Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“, bendradarbiaudama kartu su Lietuvos vaikų onkohematologais. Šiųmetis minėjimas vyks Kaune, „Europa Royal“ viešbutyje, vasario 14 d., šeštadienį 12.00 val.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų