15-osios tarptautinės visuomenės sveikatos mitybos pagrindų vasaros stovyklos organizatorius jau daugelį metų yra Švedijos Karolinskos institutas. Šiemet šie kursai organizuoti bendradarbiaujant su LSMU MA VSF Sveikatos tyrimų intitutu.
Kursai buvo skirti studentams, kurių darbas susijęs su sveikatos stiprinimu keičiant visuomenės mitybos įpročius. Kursų metu studentai sužinojo kaip dirba Europos komisija ir kaip priimami sprendimai Europos sąjungoje, kaip visuomenės sveikatos ir mitybos problemos sprendžiamos Komisijoje tarptautiniu lygmeniu. Studentai turėjo galimybę ne tik teoriškai susipažinti reikalavimais teikiant paraiškas visuomenės sveikatos projektų finansavimui gauti, bet ir patys ruošė savo projektus.
„Per 8 dienų kursus (rugpjūčio 3-10 dienomis), vykusius Lietuvos sveikatos mokslų universitete, studentams paskaitas ir seminarus vedė dėstytojai iš kelių Europos universitetų bei atstovai iš Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos Komisijos. Ši stovykla yra tik dalis visų mokymų, vykstančių liepos 22–rugpjūčio 23 dienomis. Likusią mokymų dalį studentai mokosi nuotoliniu būdu ir ruošiasi seminarams savarankiškai“, – pasakojo kursų koordinatorė Bettina Ehrenblad
„Tai puiki galimybė mums suprasti kaip ES įgyvendinami projektai, kokia sveikatos politika, kokie tarptautiniai susitarimai yra patys svarbiausi dirbant gerinant visuomenės sveikatą ir atstovaujant jos interesams. Labai svarbu suprasti sveikatos politiką ir tai, kaip taisyklingai užpildyti ir pateikti dokumentus, siekiant įgyvendinti įvairius projektus, gerinant visuosuomenės sveikatą, mitybą“, – teigia viena Švedijos studenčių.
Be mokymų studentai apsilankė LSMU Farmacijos ir medicinos istorijos muziejuje, kuriame laikomi prietaisai ir įrankiai, skirti vaistažolių, tinktūrų ar tablečių ruošimui, naudoti pirmosiose Lietuvoje vaistinėse. Viena iš farmaciją Švedijoje baigusių studenčių teigė, kad tai vienas įdomiausių muziejų, kuriame teko apsilankyti, pirmasis farmacijos muziejus, kuriuo ji liko sužavėta. Jai antrino ir kiti studentai bei dėstytojai.
Visas kursas - tai priemonė sukurti bendradarbiavimui skirtą universitetų tinklą, apjungiantį veiklas, susijusias su visuomenės sveikatos mityba. Tai puiki galimybė ne tik bendradarbiauti universitetams, tačiau ir patiems studentams dalintis savo patirtimi studijuojant ir dirbant skirtingose šalyse, mokytis dirbti nuotoliniu būdu. Tikimasi, kad tai ne paskutiniai kursai ir bendradarbiavimas tarp universitetų tik stiprės.
Ingrida Jaselskytė, Bettina Ehrenblad,
LSMU MA VSF Sveikatos tyrimų institutas ir Karolinskos institutas