Penktadienį „Vakarų Lietuvos medicinos“ kūrybinė grupė Telšių ligoninės medikams pristatė naująjį interneto portalą vlmedicina.lt.
Susitikimo metu dr. Audriaus Šimaičio pranešimas „Šiuolaikinė gydytojo darbo samprata“ bei pasidalijimas įžvalgomis dirbant Jungtinėje Karalystėje skatino medikus diskusijoms apie mediko darbą ir sveikatos apsaugos sistemos reformos peripetijas.
Ligoninės direktorė Alma Vitkienė pasidžiaugė, kad atsirado nauja tribūna – portalas vlmedicina.lt - medikams diskutuoti ir išsakyti savo nuomonę.
Tačiau ji, atkreipusi dėmesį į tai, kad Anglijoje sveikatos priežiūrai skiriama dvigubai daugiau lėšų nei Lietuvoje, nesutiko su dr. A. Šimaičio žodžiais, esą per 20 metų Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje beveik niekas nepasikeitė. Bent jau Telšių ligoninės materialinė bazė ir technologijos neatpažįstamai pakitusios: anksčiau naudotus neurologų įrankius plaktuką ir stetoskopą pakeitė šiuolaikinė radiologinė įranga, kompiuterinė tomografija, neatpažįstamai atnaujintos patalpos.
Būtent pinigų stoka Lietuvos medikams, sakė medikai, dar neleidžia jaustis oriai, ir net dirbantieji privačiose įstaigose negali dar „laisvai kvėpuoti“. Dėl to medikai priversti dirbti keliose įstaigose, ne vienu etatu.
Diskutuojant apie reformą, telšiškiai išsakė, kad Klaipėdoje veikia per daug ligoninių. Medicinos auditorius Zalmenas Šapiro priminė 2002 metų švedų ekspertų išvadas, esą Klaipėdoje užtektų dviejų ligoninių, tik viena jų turėtų būti universiteto bazė.
Rajonų gydytojai pasigenda didžiųjų ligoninių medikų kolegiškumo. Antai visada nuvežus ligonį į Klaipėdą jiems priekaištaujama: „Dar 5 minutės, ir pacientas būtų miręs“.
Kadangi Klaipėdoje ligoninių per daug, jos kovoja dėl kiekvieno paciento, o siekdamos gauti daugiau pinigų, ligonį perkelia iš vieno skyriaus į kitą, - pastebėjo gydytojai.
Telšių ligoninės administracija mano, jog valdžia turėtų siekti į rajonus pritraukti kuo daugiau gydytojų – šiuo metu didžiuosiuose centruose jų per daug, o rajonuose trūksta.
Specialistų trūkumo problemą, A. Šimaičio manymu, galima būtų spręsti įvedus regioninio kontrakto principą. Tokiu atveju specialistas keletą dienų dirba ligoninėje, o kitu laiku konsultuoja pacientus rajonuose. Tai Z. Šapiro priminė „senus gerus“ sovietinius laikus, kada į rajonus atvažiuodavo konsultuoti specialistai iš Klaipėdos. Diskusijos dalyviai sutarė, kad problemą galėtų padėti spręsti ir rezidentų įdarbinimas.