Šeštadienis, 2025.01.18
Reklama

Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės

Sveikatos apsaugos ministerijos Komunikacijos skyrius | Šaltinis: vlmedicina | 2024-12-17 10:34:05

Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės – daugiau nei 30 metų patirtį medicinoje turinti prof. dr. Laimutė Vaidelienė, Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto profesorė, biomedicinos mokslų daktarė Jelena Čelutkienė ir teisininkė, politikė Nerija Stasiulienė. Viceministrių kuravimo sritys bus patikslintos.

Laimutė Vaidelienė
Prof. dr. Laimutė Vaidelienė / BNS (Irmanto Gelūno) nuotr.

„Visų pirma esu gydytoja, ir man rūpi pacientų, ypač mažųjų, sveikata ir gerovė. Puikiai suprantu, kad tam, jog užtikrintume kokybiškas ir prieinamas sveikatos priežiūros paslaugas, reikia labai daug dedamųjų: būtinas nepriekaištingas sveikatos sistemos valdymas, pakankamas jos finansavimas, naujausių gydymo metodų prieinamumas, aukšta specialistų kvalifikacija ir patrauklių darbo sąlygų sveikatos priežiūros specialistams sudarymas“, – sako L. Vaidelienė.

Prof. dr. L. Vaidelienė pagrindines medicinos studijas baigė Kauno medicinos akademijoje (šiandien Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, LSMU), vėliau tobulino kvalifikaciją Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje. 2001 m. apgynė daktaro disertaciją, skirtą alergiškų ligų vaikų pagrindinių alerginių ligų klinikos ir diagnostikos ypatumams. Per savo ilgametę akademinę karjerą išleido 11 vadovėlių ir mokomųjų knygų, vieną enciklopediją, kelias dešimtis mokymo ir metodinių priemonių bei kitos studijų literatūros, daugiau nei pusšimtį mokslinių straipsnių.

Jelena Čelutkienė
Prof. dr. Jelena Čelutkienė / BNS (Roberto Riabovo) nuotr.

Gydytojos karjerą prof. dr. L. Vaidelienė pradėjo 1993 m. tuometinėje Kauno Dainavos poliklinikoje kaip gydytoja pediatrė, o nuo 1995 m. dirbo LSMU ligoninės Kauno klinikų Vaikų ligų klinikoje, kur pastarąjį dešimtmetį vadovavo 1-ajam vaikų ligų skyriui ir Vaikų pulmonologijos sektoriui, bei dirbo gydytoja vaikų alergologe ir vaikų pulmonologe. L.Vaidelienė taip pat yra LSMU profesorė ir vaikų alergologijos ir vaikų pulmonologijos rezidentų vadovė. 2014–2016 m. prof. dr. L. Vaidelienė užėmė sveikatos apsaugos viceministrės pareigas, kuravo asmens sveikatos priežiūrą, sveikatos priežiūros įstaigų tinklo optimizavimą ir įstaigų restruktūrizavimą, E. sveikatą ir kt.

„Noras padėti žmogui, nuoširdus rūpestis, lydėjęs dirbant tiesiogiai su pacientu, atvedė mane ir į sveikatos sistemos politikos formavimą vardan, tikiu, reikšmingų pokyčių šalies mastu. Savo darbe visad siekiu aukščiausios kokybės, kokią tik galima suteikti pacientams, o sprendimų priėmimą grindžiu duomenimis. Tad ieškosiu būdų, kad sveikatos priežiūros sistema taptų efektyvesnė per kokybę ir rūpestį žmonėmis“, – teigia J. Čelutkienė.

J. Čelutkienė medicinos studijas VU baigė 1995 m., atlikusi bendrosios terapijos ir kardiologijos rezidentūrą. 2003 m. įgijo mokslų daktaro laipsnį, papildomai daugelį kartų stažavosi Lietuvoje ir užsienyje, vadovavo arba dalyvavo keliolikoje biomedicininių tyrimų. Priklauso Europos ir Lietuvos kardiologų draugijoms, 2020–2023 m. ėjo Lietuvos kardiologų draugijos prezidentės pareigas, 2016–2020 m. buvo Europos Širdies nepakankamumo asociacijos valdybos narė.

Nuo 2006 m. dirbo akademinį darbą VU Medicinos fakulteto Širdies ir kraujagyslių ligų klinikoje, nuo 2018 m. taip pat ėjo vyriausiosios mokslo darbuotojos pareigas Inovatyvios medicinos institute. J. Čelutkienės gydytojos kardiologės karjera Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose tęsėsi daugiau nei tris dešimtmečius – nuo 1992 m., o 2022–2023 m. ji taip pat laikinai vadovavo Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centrui.

Nerija Stasiulienė
Nerija Stasiulienė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Esu pasirengusi darbui, kurio esmė – saugoti žmonių sveikatą ir gyvybes. Todėl svarbiausiu prioritetu laikau eilių mažinimą gydymo įstaigose. To sieksime Vyriausybės programoje išdėstytais žingsniais. Pirmiausia, mažindami biurokratizmą, medikams atlaisvinsime laiką, kurį jie turi skirti pacientams“, – sako N. Stasiulienė.

Teisės išsilavinimą turinti N. Stasiulienė turi 20 metų patirtį Sveikatos apsaugos ministerijoje. Karjerą 1997 m. ministerijoje pradėjo nuo vyriausiosios specialistės pozicijos, vėliau tęsė darbus Teisės skyriaus vedėjo pavaduotojos, Teisės skyriaus vedėjos, Teisės departamento direktorės pozicijose. Buvo atsakinga ne tik už teisėkūros ar teisinio atstovavimo klausimus, bet ir už personalo valdymą, kurį laiką – ir tarptautinio bendradarbiavimo klausimus.

N. Stasiulienė taip pat yra dirbusi teisininke Vilniaus miesto savivaldybėje, personalo referente Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje, lektore VU Medicinos fakultete. Nuo 2017 metų dirbo Seimo kanceliarijoje Seimo nario Juliaus Sabatausko patarėja, o paskutinius keturis metus – Seimo pirmininko pavaduotojo Juliaus Sabatausko vyriausia patarėja. Nuo 2024 m. lapkričio 17 d. – Vilniaus miesto tarybos narė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl slenka plaukai ir kaip tinkamai juos prižiūrėti?
Žiemą nemažai žmonių skundžiasi plaukų slinkimu. Šiuos nemalonius pokyčius gali lemti oro sąlygos lauke bei patalpose, n...
Pirtis ir maudynės lediniame vandenyje: kokių klaidų svarbu vengti?
Pirtis – tai tikras žiemos malonumas, o užsigrūdinusiems ir drąsesniems dar daugiau pramogų gali suteikti maudynės...
Žiemos sporto traumos: ką turėti vaistinėlėje ruošiantis slidinėti ar pramogauti lauke?
Sausio ir vasario mėnesiai – pats slidinėjimo kelionių pikas. Šiai pramogai Lietuvos geografinė padėtis nėra pati...
Gydytojas psichiatras: geriausias vaistas nuo liūdesio – veiksmas
Trečiasis sausio pirmadienis laikomas liūdniausia diena metuose ir tradiciškai vadinamas liūdnuoju pirmadieniu (angl. bl...
Ūžesys ausyse. Kaip su juo susidraugauti?
Ūžesys, skambesys, „žiogai“, „laidai“, cypimas – visi šie apibūdinimai skirti klausos feno...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų