Kokia mūsų kasdienybė? Ilgos darbo ar studijų valandos palinkus prie kompiuterio, knapsojimas prie išmaniojo telefono, kai važiuojame viešuoju transportu, drybsojimas prie televizoriaus ir kiti panašūs užsiėmimai. Kas juos vienija? Ne tik tai, kad esame panirę į elektroninį pasaulį, kiek atitrūkę nuo tikrovės, bet ir tai, kad esame susikūprinę, sulinkę, suglebę. O juk sėdėdami ar stovėdami tiesiai pasijusime geriau ne tik fiziškai, bet ir psichiškai.
Įvairūs tyrimai įrodė, kad tinkama kūno pozicija, kai atliekame kasdienius darbus, padidina pasitikėjimą savim, gerina atmintį, suteikia daugiau energijos. Net kūdikiams ši pozicija yra svarbi. Nors kūdikiams tiesios pozicijos taip paprastai „neįdiegsi“, yra nustatyta, kad kūdikio gebėjimas išmokti ko nors nauja labai priklauso nuo kūno padėties. Kuo kūdikio stuburas tiesesnis, tuo jis greičiau išmoksta naujų dalykų.
Kitas tyrimas, jau akcentavęs suaugusiųjų kūno padėtį, dar patvirtino, kad tiesi kūno pozicija susijusi ne tik su daugiau energijos, bet ir su kokybiškesniu intymiu gyvenimu. Mat susikūprinimas, sulinkimas duoda nemenko krūvio stuburui, vidaus organams, raumenims, kas garantuoja suglebimą, energijos stoką. Raumenys dirba stipriau, vis dar bandydami mus išlaikyti kuo tiesesnius, jie priversti būti nepatogiose pozicijose. Ko sulaukiame po to? Ne tik prastesnio intymaus gyvenimo, bet ir svilinančio nugaros ar kaklo skausmo.
Nejudri sėdima pozicija kartu su bloga kūno padėtimi skriaudžia ne tik raumenis, bet ir raiščius. Jie greičiau dėvisi ir greičiau tampa pažeidžiami. Stipriai kenčia ir mūsų plaučiai – mums sunkiau kvėpuoti giliai ir kokybiškai, gali atsirasti galvos spaudimas, skausmai.
Ką darome? Ogi laikomės sveiko dienos režimo. Dažnai atsistojame, pasivaikščiojame, pajudame tiesia nugara, giliai kvėpuodami. Neužmirštame taisyklingos kūno pozicijos, kai naudojamės išmaniuoju telefonu, kompiuteriu, skaitome – kuo tiesesnis stuburas, tuo mums sveikiau. Tvirtiname nugaros raumenis sportuodami - tai išlaikyti kūno poziciją tiesią padės lengviau.
Kad motyvacija būtų dar stipresnė, primename, jog gera kūno pozicija padeda apsisaugoti net nuo nutukimo, diabeto, širdies ligų, vėžio, kognityvinių funkcijų sutrikimo.
Šaltinis:
https://www.medicaldaily.com/pulse/risks-sitting-all-day-sedentary-lifeclass="naujiena_width100" style-affects-muscle-movement-brain-activity-327154