Antradienis, 2025.04.15
Reklama

Trys mitybos specialistės Vaidos Kurpienės receptai kitokiam Velykų stalui

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-03-31 00:02:26

Velykų stalas valgantiems pateikia gerokai mažiau iššūkių nei Kalėdos, aiškina žinoma mitybos ir sveikos gyvensenos specialistė Vaida Kurpienė. Pasak jos, taip yra todėl, kad pagrindinis šventinio savaitgalio patiekalas – sotumą suteikiantis, bet mažai kalorijų teturintis kiaušinis. Tačiau, pasak specialistės, Velykas galima panaudoti kitiems tikslams – visa šeima vietoje tradicinių patiekalų išbandytų naujus ar pagamintus kitokiu, nei įprastu būdu, patiekalus.

Ankštinių salotos. Pranešimo autorių nuotr.

„Ant velykinio stalo tikrai bus kiaušinių, tačiau ilgesni šventiniai pietūs yra puiki proga sveikesnio maisto degustacijai. Gyvenimo ritmas toks, kad kai kurios šeimos retai susėda kartu prie stalo. Tad šalia didžiosios šventės galima padaryti ir mažąja – išbandyti visiems kartu naujų ar bent jau kitaip pagamintų patiekalų”, – siūlo V. Kurpienė.

Anot jos, vienas būdų Velykoms pasiruošti ir skanaus, ir daugiau vitaminų išlaikiusio maisto – tai gaminimas garuose. „Kalbant apie pagrindinius patiekalus, kepimas garuose išlaiko mėsos bei daržovių vitaminus, mineralines medžiagas bei skaidulas. Dėl šios priežasties daržoviniai pateikalai būna sotesni ir lengviau išvengti šventinio persivalgymo. Mėsos ir žuvies patiekalai bus sultingesni ir taip išvengsime apsunkimo pavalgę, turėsime daugiau energijos. Tobulėjant garų gaminimo technologijoms, toks maistas yra skanesnis už įprastai pagamintą. Būtinai išbandykite, kad ir šiuos receptus“, – teigia V. Kurpienė.

Ji per Velykas rekomenduoja išbandyti tris naujus ir skirtingus receptus, kurie turėtų patikti skirtingą skonį turintiems valgytojams. Visi patiekalai gaminami orkaitėje.

Švelni pikantiška vištiena garuose

Ingredientai:

1 skiltelė česnako

1 cm imbiero šaknies

4 vištų krūtinėlės

2 šaukštai sojų padažo su sumažintu druskos kiekiu. Jei namie turite tik įprasto, tuomet druskos nebedėkite

1 žiupsnelis malto cinamono

½ šaukštelio džiovintų raudonėlių

1 žiupsnelis druskos

Vištiena garuose. Pranešimo autorių nuotr.

Gaminimo būdas:

1 Nulupkite česnako skiltelę ir imbierą, smulkiai juos sukapokite ar sutrinkite. Vištos krūtinėlę supjaustykite 1 cm storio juostelėmis.

2 Vištieną sudėkite į karščiui atsparų dubenį ir marinuokite su sojų padažu, cinamonu, raudonėliais, česnakais, imbieru ir druska nuo 2 iki 3 valandų.

3 Indą su vištiena įdėkite į orkaitę ir kepkite pasirinkę „Kepimo garuose“ programą, nustatę 80°C temperatūrą 15 minučių. Jei neturite garinės orkaitės, tuomet paimkite puodą, pripilkite vandens ir pastatykite jį ant viryklės, o vištieną sudėkite į metalinį tinklelį virš puodo — kylantys garai ją troškins.

Patiekimas:

Patiekite pagardinę šviežiais builių lapeliais ar kitais žalumynais ir trupučių sojų padažo.

Orkaitėje troškinti burokėliai

Ingredientai:

400 g didelių burokėlių

1 šakelė šviežių čiobrelių

1 šakelė šviežių rozmarinų

1 lauro lapas

2 šaukštai alyvuogių aliejaus

3 grūdeliai kvapiųjų pipirų

pipirai

3 lengvai grūstos kadagio logos

1 žiupsnelis druskos

Troškinti burokėliai. Pranešimo autorių nuotr.

Paruošimas:

1 Nušveiskite burokėlius, sudėkite juos ant didelio kepimo popieriaus lakšto. Pridėkite čiobrelius, rozmarinus, lauro lapą, alyvuogių aliejų, kvapiuosius pipirus, pipirus, grūstas kadagio uogas, žiupsnelį druskos ir sandariai suvyniokite.

2 Ryšulėlį su burokėliais dėkite į kepimo skardą ir statykite ją į orkaitę, įkaitinkite iki 200°C, tuomet sumažinkite kaitrą iki 180°C temperatūros ir kepkite 35 minutes. Tada dar sumažinkite karštį iki 150°C ir kepkite toliau, kol įbedus peilį jie pasirodys minkšti.

Patiekimas:

Išvyniokite burokėlius, perpjaukite juos per pusę, o patiekdami ant viršaus sudėkite prieskonius, su kuriais daržovės kepė. Šis garnyras gali būti patiekiamas šiltas arba šaltas.

Keptos orkaitėje ankštinių salotos su citrinų sviestu ir migdolais

Ingredientai:

100 g cukrinių žirnių

100 g snieginių žirnių

100 g šparaginių pupelių

100 g daržinių pupelių

100 g įprastų pupų

1 žalioji citrina

5 šakelės dašių (žolelė, galite keisti ir džiovintais)

30 g sviesto

druska ir pipirai pagal skonį

Gaminimo būdas:

1 Nuplaukite, nupjaukite visų pupelių ir žirnių anksčių galiukus, ankštis perpjaukite per pusę.

2 Sudėkite į garinimo indą su skylutėmis ir pabarstykite druska.

3 Nutarkuokite žaliosios citrinos žievelę ir išspauskite sultis. Žievelę ir sultis sumaišykite nedideliame dubenėlyje ir uždenkite maistine plėvele.

4 2 dašių šakeles atsidėkite puošimui, nuskabykite lapelius nuo likusių šakelių.

5 Dėkite sviestą į karščiui atsparų indą, jį kartu su pupelėmis kepkite „Kepimo garuose“ programoje 96°C temperatūroje 18 minučių. Jei neturite garinės orkaitės, tuomet paimkite puodą, pripilkite vandens ir pastatykite jį ant viryklės, o pupeles sudėkite į metalinį tinklelį virš puodo. Kaip jos išsitroškins, apipilkite jas išlyditu sviestu.

6 Sumaišykite sviestą su žaliųjų citrinų žievelėmis ir sultimis. Paruoštas pupeles sumaišykite su dašių lapeliais, pagardinkite druska ir pipirais, apliekite citrinų skonio sviestu.

Patiekimas:

Gerai išmaišykite ir patiekite gražiame dubenėlyje, papuoškite dašių šakelėmis ir pabarstykite migdolų drožlėmis.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveika mityba
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net ir mažamečiams tenka šalinti dantis: kodėl situacija tokia bloga
Lietuvoje ėduonis tarp vaikų jau ne vienerius metus laikomas tylia epidemija. Vos poros metų sulaukusiems mažyliams tenk...
Negydoma migrena gali tapti nuolatine palydove: kuo ji skiriasi nuo paprasto galvos skausmo
Migrenos simptomai apsunkina kasdienę veiklą ir dažnai priverčia atsitraukti nuo įprastų darbų. Jos sukeltas skausmas pa...
Reabilitacijos gydytojas: reabilitacija yra juodas darbas, bet jis išlaisvina iš skausmo
„Pacientai privalo įdėti daug pastangų, sunkiai dirbti fiziškai, o mes dirbame juos motyvuodami ir įtikindami, paa...
Gydytojas psichiatras apie depresiją be antidepresantų
Greitai susirandame informaciją, greitai atsiduriame kitame pasaulio krašte, greitai atliekame darbus, greitai susipažįs...
Ką daryti užsidegus telefonui ar elektriniam paspirtukui
„Ličio jonų bateriją galima prilyginti sprogstamajam užtaisui. Ji saugi, bet reikia žinoti, kaip su ja elgtis&ldqu...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų