Šeštadienis, 2025.01.18
Reklama

Trys valandos dėmesio padeda paaugliams išvengti minčių apie savižudybę

www.lrt.lt | 2013-10-04 14:04:09

Monrealio universiteto mokslininkai teigia, kad užtenka kelių užsiėmimų norint padėti paaugliams išvengti sunkios depresijos ir elgesio problemų, skelbia „ScienceDaily“.

Paauglys
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Dr. Patricia Conrod kartu su Monrealio universiteto „Sainte-Justine“ medicinininių tyrimų centru paskelbė duomenis, kad dvi grupinės sesijos po 1,5 val. padėjo 509 britų jaunuoliams sumažinti psichikos sveikatos sutrikimų riziką 25–33 proc.

„Mūsų tyrimas rodo, kad mokytojo intervencijos, orientuotos į konkrečius rizikos veiksnius, gali būti nepaprastai efektyvios norint sumažinti depresijos, nerimo ir kitų elgesio sutrikimų dažnumą“, – teigia P. Conrod.

Tyrime dalyvavo 19 Londono mokyklų, kurių moksleiviai anksčiau nėra dalyvavę jokiuose panašiuose užsiėmimuose. Iš pradžių buvo įvertinta jaunuolių rizika ateityje turėti psichikos sveikatos arba narkotikų vartojimo problemų. Testo pagalba buvo nustatytos asmeninės savybės, kurios galėtų turėti įtaką elgesiui: impulsyvumas, beviltiškumas, nerimas, jautrumas.

Pavyzdžiui, penkis kartus labiau tikėtina, kad impulsyvus paauglys per ateinančius 18 mėnesių turės labai rimtų elgesio problemų.

Per dvejus tyrimo metus moksleiviai dalyvavo dvejuose tokiuose užsiėmimuose, o kas šešis mėnesius pildydavo testus, kurie leisdavo mokslininkams sekti depresijos, nerimo ir panikos priepuolių bei minčių apie savižudybę dažnį.

Praktinių sesijų metu moksleiviai nagrinėjo realias situacijas modeliuodami savo elgesį pagal asmeninius profilius. Nedidelėse grupėse diskutavo apie emocijas, mintis ir su mokytojo pagalba bandė rasti išeitį iš sudėtingų padėčių.

Tyrimo rezultatai parodė, kad sunkios depresijos ir nerimo simptomai sumažėjo nuo 21 proc. iki 26 proc. Didelis paauglių impulsyvumas krito 36 proc. ir sumažino riziką ateityje turėti rimtų elgesio sutrikimų.

33 proc. jaunuolių, kurie anksčiau patirdavo stiprius pykčio priepuolius, po grupinių užsiėmimų tokius jausmus patirdavo rečiau. Paaugliams, stipriai išreiškusiems beviltiškumo jausmą, po sesijų 23 proc. sumažėjo sunkios depresijos simptomai.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl slenka plaukai ir kaip tinkamai juos prižiūrėti?
Žiemą nemažai žmonių skundžiasi plaukų slinkimu. Šiuos nemalonius pokyčius gali lemti oro sąlygos lauke bei patalpose, n...
Pirtis ir maudynės lediniame vandenyje: kokių klaidų svarbu vengti?
Pirtis – tai tikras žiemos malonumas, o užsigrūdinusiems ir drąsesniems dar daugiau pramogų gali suteikti maudynės...
Žiemos sporto traumos: ką turėti vaistinėlėje ruošiantis slidinėti ar pramogauti lauke?
Sausio ir vasario mėnesiai – pats slidinėjimo kelionių pikas. Šiai pramogai Lietuvos geografinė padėtis nėra pati...
Gydytojas psichiatras: geriausias vaistas nuo liūdesio – veiksmas
Trečiasis sausio pirmadienis laikomas liūdniausia diena metuose ir tradiciškai vadinamas liūdnuoju pirmadieniu (angl. bl...
Ūžesys ausyse. Kaip su juo susidraugauti?
Ūžesys, skambesys, „žiogai“, „laidai“, cypimas – visi šie apibūdinimai skirti klausos feno...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų