Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Unikalios išemine širdies liga sergančių pacientų gydymo galimybės

Kauno klinikų informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2022-10-18 09:47:33

Rugsėjo mėnesį Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje atlikta unikali kairįjį širdies skilvelį pavaduojančių prietaisų implantacija. Ši inovatyvi minimaliai invazinė procedūra suteikia galimybę palengvinti kraujo iš širdies išstūmimą į aortą ir kairiojo skilvelio darbą, įleidžiant stentus į širdies arterijas.

Prof. dr. Ramūnas Unikas
Prof. dr. Ramūnas Unikas / Kauno klinikų nuotr.

„Naujoji procedūra atliekama greičiau, efektyviau ir saugiau. Tikimės, kad ši procedūra padės sumažinti galimų komplikacijų riziką, kurios gali atsirasti po operacijų, atliekant atvirą pjūvį, ir palengvins pooperacinį gijimo laikotarpį, – pabrėžia Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Intervencinės kardiologijos skyriaus vadovas prof. Ramūnas Unikas. – Paprastai, atlikus šią procedūrą, pacientas jau kitą parą gali vykti namo.“

Profesorius atkreipia dėmesį, kad iki šiol tokios procedūros būdavo atliekamos sudėtingų chirurginių operacijų metu. „Dažniausiai vienos procedūros neužtekdavo, reikėdavo atlikti bent kelis stentavimus, kol būdavo pasiekiamas norimas rezultatas“, – pasakoja jis.

Pirmoji pacientė, kuriai atlikta ši nauja procedūra, serga išemine širdies liga. „Tai – širdies raumens pažeidimas dėl suprastėjusios kraujotakos širdies vainikinėse arterijose, – aiškina profesorius. – Negydoma ji gali sukelti infarktą ar širdies nepakankamumą. Deja, ši liga – vis dar dažniausia mirties priežastis visame pasaulyje ir Lietuvoje.“

Iki šiol išeminė širdies liga buvo gydoma arba atvirų operacijų metu, arba įleidžiant stentus į kraujagysles. Kairįjį skilvelį pavaduojančių prietaisų implantacija minimaliai invaziniu būdu padeda išvengti sudėtingų chirurginių procedūrų, kai yra nusilpęs širdies raumuo, o planuojama procedūra – sudėtinga. „Implantacija atliekama per punkciją šlaunies arterijoje, į kurią įleidžiamas kateteris, – teigia prof. R. Unikas. – Kateteris, prijungtas prie specialaus aparato, papildomai siurbia kraują iš kairiojo širdies skilvelio ir perkelią jį į aortą.“

Pastebima, kad kiekvienais metais vis daugėja pacientų, kuriems prireikia stentavimo procedūros. Kauno klinikų gydytoja kardiologė dr. Kristina Morkūnaitė priduria, kad šiuolaikinės medicinos priemonės ir didelis komandos profesionalumas suteikia viltį net ir sudėtingiausių būklių pacientams gauti profesionalią pagalbą bei grąžinti jiems kokybišką gyvenimą.

dr. Kristina Morkūnaitė
Dr. Kristina Morkūnaitė / Kauno klinikų nuotr.

„Neretai sulaukiame pacientų, kuriems reikia daugiau nei trijų stentų kraujagyslėse, o kartais prieš jų implantaciją kraujagyslė turi būti paruošta specialiomis priemonėmis, todėl tokios procedūros tampa daug ilgesnės ir sudėtingesnės. Dėl didelio širdies apkrovimo iškyla komplikacijų rizika, – kalba dr. K. Morkūnaitė. – Panaudojus kairįjį širdies skilvelį pavaduojančius prietaisus, galime sumažinti širdžiai tenkantį darbo kiekį ir atlikti sudėtingas, ilgai trunkančias procedūras, reikalingas pacientų gydymui.“

Gydytoja pažymi, kad dėl inovatyvios įrangos, naudojamos šių procedūrų metu, sumažėja komplikacijų rizika, pooperacinis laikotarpis tampa lengvesnis, pacientai greičiau atgauna jėgas ir išvyksta į namus nei po atliktų įprastų atvirų operacijų.

Prof. R. Unikas priduria, kad naujosios operacijos būdu palengvėja kairiojo širdies skilvelio darbas ir padidėja kraujotaka vainikinėse arterijose. „Šis aparatas širdies minutinį tūrį (širdies išstumiamo kraujo kiekį per minutę) padidina iki 1,5 litro per minutę, – sako jis. – Džiaugiamės, kad ši procedūra Kauno klinikose atlikta sėkmingai, be jokių komplikacijų. Šiuo metu pacientė atgauna jėgas reabilitacijoje.“

Kol kas Kauno klinikose atlikta viena kairįjį širdies skilvelį pavaduojančių prietaisų implantacija. Apie šios procedūros poreikį sprendžia gydytojas kardiologas. Planuojama, kad per metus Kauno klinikose bus atliekama apie 100 tokių procedūrų.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Ką daryti, kad medicinos įrangos pardavimų valdymas būtų efektyvesnis?
Medicinos įrangos pardavimų rinka pasižymi griežtais reikalavimais, sudėtingomis tiekimo grandinėmis ir klientų aptarnav...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų