Trečiadienis, 2025.01.15
Reklama

Nauja galimybė: viso žandikaulio dantys gali būti atkuriami per 24 valandas

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-01-15 10:17:30

Dantų netekimas yra viena opiausių šiuolaikinės odontologijos problemų, su kuria susiduria ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir jauni pacientai. Dantų praradimas dažniausiai siejamas su traumomis, sisteminėmis ligomis ar netinkama burnos priežiūra. Kupiškyje įsikūrusios odontologijos klinikos „Dantų meistrai“ gydytojas odontologas Gotfridas Krujalskis savo pacientams ir kolegoms gydytojams odontologams pristato inovatyvią viso žandikaulio dantų atkūrimo metodiką, sugrąžinančia galimybę vėl plačiai šypsotis ir kokybiškai kramtyti maistą vos per 24 valandas.

Dantų atkūrimo planavimas
Dantų atkūrimo planavimas / Pranešimo autorių nuotr.

Inovatyvi metodika – dantys vos per vieną dieną

Pasak gydytojo G. Krujalskio, dar visai neseniai prarastų dantų atkūrimas neišimamu protezu su dantų implantais trukdavo metus ar net ilgiau. Šiandien technologijos leidžia pasiekti stulbinančių rezultatų žymiai greičiau. „Šios metodikos esmė – nuoseklus planavimas ir glaudus bendradarbiavimas tarp gydytojo chirurgo ar implantuojančio gydytojo odontologo, gydytojo odontologo-ortopedo ir dantų techniko. Komandinio darbo rezultatas – pacientui dantys atkuriami jau kitą dieną po implantacijos procedūros“, – sako gydytojas.

Net ir itin sudėtingais atvejais pritaikoma metodika sukurta Portugalijoje. „Turėjau galimybę mokytis tiesiogiai iš vieno šios metodikos kūrėjų pasaulyje pripažinto bedančių žandikaulių reabilitacijos specialisto dr. Pedro Rodrigueso, o kartu su dantų techniku Paulium Šešku mes šią metodiką patobulinome ir pritaikėme savo pacientams“, – pasakoja G. Krujalskis.

Kaip vyksta dantų atkūrimas

Pašnekovas pasakoja, kad dantų atkūrimo procesas vyksta keliais etapais:

Konsultacija ir planavimas. Pirmo vizito metu atliekami rentgeno tyrimai, padaromos veido ir burnos nuotraukos, nuimami dantų atspaudai arba nuskenuojama burnos ertmė, skiriamas laikas operacijai. Konsultacija įprastai trunka iki 30 minučių.

Dantų implantacija. Implantacija atliekama naudojant chirurginius gidus. Tuo pačiu metu gali būti atliekamos ir kitos reikalingos procedūros, tokios kaip likusių pažeistų dantų šalinimas, pūlinių ar uždegimų valymas, kaulo priauginimas. Priklausomai nuo klinikinės situacijos, šis etapas trunka apie 3 valandas.

Laikino protezo pritvirtinimas. 99 proc. atvejų laikinas protezas pritvirtinamas kitą dieną po operacijos. Tai užtrunka apie 40 minučių ir pacientas gali džiaugtis komfortišku neišimamu dantų protezu.

Gijimas ir nuolatinis protezavimas. Implantams visiškai prigijus, po kurio laiko (1–5 metų) laikinas protezas pakeičiamas nuolatiniu.

Kuo šis metodas pranašesnis

Pasak G. Krujalskio, viso žandikaulio dantų atkūrimo per 24 val. metodika turi daug privalumų:

Greitis. Dantys atkuriami vos per vieną dieną, o tai itin patogu pacientams, nenorintiems ilgo gydymo proceso.

Patikimumas. Laikinas protezas yra itin tvirtas ir estetiškas, todėl gali būti paciento burnoje ilgą laiką. Nuolatinis protezas gaminamas atsižvelgiant į paciento norus ir galimybes.

Geresnis gijimas. Kuo greičiau uždedamas dantų protezas, tuo lengviau ir gražiau sugyja dantenos, mažėja uždegimų rizika.

Estetika ir funkcionalumas. Atkuriama ne tik natūrali šypsenos estetika, bet ir pilnavertė kramtymo funkcija, todėl žymiai pagerėja paciento gyvenimo kokybė.

„Ši metodika leidžia atkurti 12–14 dantų (priklausomai nuo klinikinės situacijos). Apatiniame žandikaulyje dažniausiai sriegiame 4 implantus, o viršutiniame – 5 ar 6, tačiau kaina nuo implantų skaičiaus nepriklauso“, – aiškina G. Krujalskis.

Kam tinkamas šis dantų atkūrimo būdas

Amžiaus ribų šiai procedūrai nėra. „Esame atkūrę dantis ir 22 metų sunkią traumą patyrusiam pacientui, ir 92 metų moteriai. Nereikėtų dvejoti ir manyti, kad dėl amžiaus tai gali būti per sudėtinga“, – drąsina gydytojas. Pasak jo, jeigu pacientui daugiau nei 75 metai, laikiną protezą galima palikti ilgesniam laikui, jo nekeičiant į kitą. Tokiame amžiuje kramtomieji raumenys, kaip ir kiti kūno raumenys, jau būna nusilpę, todėl plastikinis protezas su metaliniu karkasu, užtikrindamas patogumą ir funkcionalumą, gali puikiai tarnauti 10–20 metų.

Dažnai žmonės bijo, kad implantai neprigis, tačiau gydytojas nuramina: „Implantų prigijimo sėkmė siekia daugiau nei 99 proc., jei viskas atliekama tinkamai. Net ir esant sudėtingesnėms situacijoms, visada galima rasti tinkamiausią sprendimą“. Pasak gydytojo odontologo, moksliškai įrodyta, kad dantų implantacija turi didžiausią sėkmės rodiklį iš visų medicininių operacijų.

Pasak G. Krujalskio, pacientai, atkūrę dantis, dažnai gailisi tik vieno – kad nesiryžo šiam žingsniui anksčiau. „Jeigu jaučiate diskomfortą valgydami, šypsodamiesi, kalbėdami ar dėl paradontozės jūsų dantys ėmė klibėti, tapo paslankūs, nebegalvokite, kad jau vėlu ir jums neįmanoma padėti. Šiuolaikinė odontologija gali stebuklingai pakeisti gyvenimo kokybę, – sako gydytojas. – Jeigu prarasti ar paslankūs dantys kelia nepatogumų, atvykite konsultacijai. Vos per 24 valandas galime sugrąžinti ne tik šypseną, bet ir gyvenimo džiaugsmą“.

Pacientams siūloma galimybė atsiskaityti išsimokėtinai bei pasinaudoti ligonių kasų kompensacija, todėl dantų atkūrimas tampa prieinamas kiekvienam.

Mokymai specialistams

Gydytojas G. Krujalskis kartu su dantų techniku Pauliumi Šešku aktyviai dalijasi savo patirtimi, rengdami mokymus Lietuvos ir Latvijos odontologams. „Ilgalaikėje perspektyvoje stebėdami virš 500 pacientų ir matydami, kad ši metodika duoda puikius rezultatus, stengiamės ja pasidalinti su kolegomis. Esame gydytojai, todėl mūsų pareiga yra dalintis žiniomis ir dirbti taip, kad visi pacientai, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, gautų geriausią įmanomą gydymą“, – baigdamas pokalbį pabrėžia gydytojas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Planuoja ruošti daugiau slaugytojų padėjėjų ir užtikrinti tolygų paramedikų rengimo vietų skaičių
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlys didinti valstybės finansuojamų vietų skaičių slaugytojo padėjėjo modulinei p...
Atsisakoma bisfenolio A su maistu besiliečiančiose medžiagose
Praėjusių metų gruodžio 19 d. Europos Komisija priėmė reglamentą, draudžiantį naudoti bisfenolį A (BPA) su maistu b...
Už prastą nuotaiką ir energijos stoką gali būti atsakingos rimtos ligos
Atvėsus orams, kai dažniau susiduriama su peršalimo ligomis, nusilpusiu imunitetu ir vitaminų trūkumu, ženkliai išauga l...
Nauja galimybė: viso žandikaulio dantys gali būti atkuriami per 24 valandas
Dantų netekimas yra viena opiausių šiuolaikinės odontologijos problemų, su kuria susiduria ne tik vyresnio amžiaus žmonė...
Vaikų odos nudegimai: ką svarbu žinoti kiekvienam tėvui?
Vaikų odos nudegimai – tai vienos iš skaudžiausių traumų, kurios dažniausiai įvyksta netikėtai ir greitai, ypač pi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų