Ketvirtadienis, 2025.04.03
Reklama

Už šeimos medicinos paslaugas – didesnis finansavimas

Šaltinis: vlmedicina | 2017-03-17 14:50:40

Nuo šiol šeimos medicinos paslaugas teikiančios gydymo įstaigos galės gauti didesnį finansavimą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Priedas už kiekvieną prirašytą žmogų bus skiriamas toms poliklinikoms ir šeimos medicinos centrams, kuriose bus akredituota šeimos medicinos paslauga.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šeimos medicina yra viena prioritetinių sričių ir gydymo įstaigas būtina skatinti dar labiau rūpintis pacientais bei užtikrinti aukščiausios kokybės paslaugas. Tai reiškia, kad nuo šiol gydymo įstaigos galės turėti ne tik privalomą licenciją, bet ir savanoriškai praeiti akreditacijos procedūrą.

„Galima sakyti, kad akreditavimas – tai viešas pripažinimas, kad gydymo įstaiga yra pasiekusi aukštą aptarnavimo lygį ir ne tik užtikrina kokybišką medicininę pagalbą, bet ir rūpinasi ligų profilaktika, pacientų gerove, užtikrina, kad paslaugos būtų suteiktos laiku, o pacientų ir medikų bendravimas būtų abipusiai naudingas. Šioms, geriausiai įvertintoms, gydymo įstaigoms ir didėja finansavimas“, – sako ministras A. Veryga.

Šeimos medicinos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) užtikrins galimybę apsirūpinti ir reikiama modernia įranga. Tuo tikslu tokias paslaugas teikiančios įstaigos galės pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis regioninei plėtrai.

Šiuo metu Lietuvoje jau yra 5 gydymo įstaigos, turinčios akreditaciją, tai VšĮ Antakalnio poliklinika, VšĮ Justiniškių šeimos gydytojų kabinetas, VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras, VšĮ Lazdynų poliklinika ir UAB Baltupių šeimos medicinos centras.

Pasak Akreditavimo tarnybos direktorės Noros Ribokienės pradėjus akreditavimo procesą tarnyba sulaukė nemažo įstaigų susidomėjimo. „Malonu pastebėti, kad įstaigos supranta akreditavimo teikiamą naudą, ne tik aktyviai domisi šiuo procesu, bet ir žengia realius žingsnius, siekdamos aukščiausios kokybės. Tikimės, kad gydymo įstaigos, kartą savanoriškai pasiekusios aukštą kokybės kartelę, nenorės jos nuleisti, o finansinė motyvacija taps vienu iš veiksnių, padėsiančių išlaikyti pasiektą lygį bei toliau tęsti pradėta veiklą“, – teigia Akreditavimo tarnybos direktorė.

Artimiausiu metu Akreditavimo tarnyba vertins dar vieną gydymo įstaigą – VšĮ Švenčionių rajono pirminį sveikatos centrą.

„Tai puikus pavyzdys, įrodantis, kad akredituotis gali bet kuri šeimos medicinos paslaugas teikianti įstaiga, nepriklausomai nuo jos dydžio ar veiklos vietos. Šiais metais planuojama akredituoti dar mažiausiai 5 gydymo įstaigas“, teigia N. Ribokienė.

Šiuo metu visos šalyje veikiančios gydymo įstaigos privalo turėti licencijas. Tai reiškia, kad jos privalo atitikti saugą užtikrinančius minimalius veiklos reikalavimus. Tuo tarpu naujai įvestas gydymo įstaigų akreditavimas – tai išorinis kokybės vertinimas, kurio metu pripažįstama, kad sveikatos priežiūros įstaiga atitinka itin aukštus iš anksto nustatytus ir paskelbtus sveikatos priežiūros paslaugų standartus.

Kitaip tariant, nors abiem atvejais įstaigų teikiamos paslaugos yra saugios, tačiau akredituotos įstaigos užtikrina ne tik gerą medicininę pagalbą, bet ir yra pasiekusios aukštesnius paslaugų standartus.

Sveikatos apsaugos ministerija kviečia įstaigas, teikiančias šeimos medicinos paslaugas ir norinčias gerinti gydymo paslaugų kokybę bei pacientų saugą, kreiptis į Akreditavimo tarnybą dėl konsultacijos, padėsiančios ruoštis akreditavimo procesui, kurios specialistai yra pasirengę geranoriškai padėti įstaigoms, siekiančioms aukščiausios kokybės.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Medicinos psichologė: kai neigiamos emocijos virsta fiziniais simptomais
Šiuolaikinis gyvenimo tempas, nuolatinis stresas ir emocinė įtampa tapo neatsiejama kasdienybės dalimi. Tačiau pajutę&nb...
Genai – ne nuosprendis: kaip galime perrašyti savo sveikatos scenarijų
Tikriausiai ne kartą teko išgirsti, kad „jei jau tokie genai – nieko nepadarysi“. Tačiau šiandien moks...
Pacientui skiriamas ilgalaikis stebėjimas: ką svarbu žinoti?
Ligonių kasų specialistai primena, kad pacientams, kuriems gydytojas specialistas paskyrė ilgalaikį stebėjimą, kiekvieną...
Vaikų džiaugsmą gerėjančiu oru apsunkina infekcijos: kaip nuo jų apsisaugoti?
Sezoninės infekcijos kasmet tampa iššūkiu vaikų organizmui – sloga, kosulys, gerklės skausmas ir karščiavimas jį s...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų